Strona 4 z 31 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 303

Temat: Pękające głowice w 2.4 JTDM

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Nie jest możliwe splanowanie tej głowicy o 10 mm. To co piszesz to jakaś nadinterpretacja albo błędna interpretacja.
    Wiem co pisze bo porównałem sobie moją uszkodzoną z nówką którą otrzymałem.
    Miałem położone dwie koło siebie i bez pomiarów już było na oko widać różnicę. Po pomiarach stała się tylko formalność. Dokładnie 89mm . Tyle w temacie fotki dorzucę ale teraz cieszę się Alfą na maxa
    Pozdrawiam

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ciekaw jestem zdjęć. O ile dobrze rozumiem porownujesz głowicę 159 z głowicą 156? One są w takim razie inne.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Mozliwosc zastosowania innej glowicy z motoru 2.4 starszej generacji to dobra wiadomosc. Jakby mnie dotknela ta przypadlosc napewno bym szukal podobnej alternatywy. Teraz jak jest to juz sprawdzone przez Ciebie to jest jasne. Dzieki.
    Natomiast wracajac do tej roznicy wysokosci co mowisz to moze to byc wlasnie roznica pomiedzy nimi. Jakbys porownywal do glowicy ze 159 wtedy ok.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Koledzy porównywałem dwie identyczne głowice od 159 2.4 JTDm oraz z tą którą zdobyłem od 156 2.4 JTD 175KM i są identyczne!!!!! Różnią się tylko nabitym nr fabrycznym i trzonkami zaworów (w 156 są trzonki grubsze i dlatego trzeba przełożyć koniki z 156) Oczywiście można pozostawić swoje zawory z cieńszymi trzonkami zaworów ale trzeba wtedy zlecić obróbkę głowicy i wymienić prowadnice zaworowe i też będzie git.
    Ale po co sobie dokładać roboty???
    Ja niestety miałem takiego pecha i ktoś ta głowicę aż tak zmaltretował. Więc różnica jest między moją a między nówką znaczna. że mi to aż tak długo działało to sam się dziwię. Ale właśnie podejrzenia spadały na korekty bo nie trzymały i się rozjeżdżały to na wtryskiwacze, to na dwumas a ja już wiem co było tego główną przyczyną.
    Życzę aby nikt nie musiał naprawiać głowicy bo to koszt a zachodu też trochę.
    Pozdrawiam

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    A ja znalazłem na przykład coś takiego:

    http://allegro.pl/lancia-2-4-jtd-mul...683827054.html

    Myślicie, że by podeszła? Jeżeli tak, to nawet można oddać ją do regeneracji i już wychodzi taniej niż normalna głowica nowa.

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Pod warunkiem, że ktoś sprzedaje głowicę a nie głowiczkę z wałkami oraz jeżeli ktoś się podejmie naprawy (nawet podejmą się ale gwarancji "0" i też na naprawę min. 1400zł musisz dać.
    Spawanie może się udać lub częściej nie. Nawet jak się uda to nie wiadomo na ile. Jeden pojeździ kilka lat a inny może i kilka kilometrów. Tomat KrK zna dobrze sprawę z naprawą / spawaniem i wie że to nic dobrego na dłuższą metę i koszt też niemały.
    Ale zawsze można próbować.
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    A ja znalazłem na przykład coś takiego:

    http://allegro.pl/lancia-2-4-jtd-mul...683827054.html

    Myślicie, że by podeszła? Jeżeli tak, to nawet można oddać ją do regeneracji i już wychodzi taniej niż normalna głowica nowa.
    Ja powiem że na 100% podejdzie i będzie duuuużo taniej niż nowa.
    Pozdr.

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Głowica splanowana o 8,9 mm? I co zawory z niej wystawały bo się nie domykały?

    Czyli ktoś zagotowal ten silnik, próbował naprawić zdeformowaną głowicę i tak splanował, że powstało osłabienie materiału i póżniejsze pęknięcie. Wszystko jasne dlaczego pękają głowice.

    Pozostaje oczywiście wiele pytań np jak skrócili pasek rozrządu przy niższej głowicy, albo jak wyrzeźbili inne elementy osprzętu, żeby pasowały.

  8. #38
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Głowica w 159 2,4 ma zapas na planowanie może kilka dziesiątych mm, wyczuwam jakieś bajki.
    Dopiero co jestem po remoncie, również po pęknięciu. Udało mi się wyrwać z Cromy za nieduże pieniądze i śmiga. Z kilku źródeł dowiedziałem się, że 156/166 to zupełnie inny silnik, nawet 20V, i głowica nie pasuje.
    Pęknięcia międzyzaworowe to normalka w tych silnikach oraz wielu, wielu innych i zwykle nie mają wpływu na pracę silnika. Głowica, którą kupiłem, też ma te pęknięcia i trzech mechaników powiedziało, żeby w ogóle na to nie patrzeć.
    Usłyszałem dość ciekawą i mocno prawdopodobną przyczynę pękania tychże głowic - EGR. Cofanie spalin do dolotu powoduje zapychanie się kolektora, a w konsekwencji silnik dostaje mało powietrza i się grzeje.
    Luuudzie, mój kolektor miał średnicę mniejszą o dobrą 1/3 od nominalnej. Jakim cudem ma to dobrze chodzić? I to jest przyczyna muła od niskich obrotów i nie tylko (warto przyjrzeć się klapom wirowym, zazwyczaj w takim kolektorze już dawno są unieruchomione).
    Teraz Alfa jedzie jak szatan (ojciec miał TI 210KM i była zdecydowanie bardziej przymulona)

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reloaded Zobacz post
    Usłyszałem dość ciekawą i mocno prawdopodobną przyczynę pękania tychże głowic - EGR. Cofanie spalin do dolotu powoduje zapychanie się kolektora, a w konsekwencji silnik dostaje mało powietrza i się grzeje.
    Tak, AFR maleje i rośnie temperatura spalania w cylindrze. Powinien zacząć przydymiać ale DPF wyłapuje i tego nie widać.
    Do tego w tych silnikach histerezy włączania wiatraków ustawione dość późno i powstaje problem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Mimo, że temat umarł, to mnóstwo osób do mnie pisze na priv w sprawie tych głowic. Oczywiście że zawsze pomogę. Mogę porozmawiać i powiedzieć to czy owo. Jak ktoś pisze już do mnie, to proszę podać swój numer telefonu to oddzwonię i powiem co i jak.

    PS
    A już kilka osób jeździ swoimi Alfami bez problemów z głowicami.

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  4. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34
  5. Pękające węże układu turbodoładowania
    Utworzone przez Ołówek1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory