Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 3.0 Sportronic i chłodnica oleju w skrzyni z dodatkowym czujnikiem temperatury

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie 3.0 Sportronic i chłodnica oleju w skrzyni z dodatkowym czujnikiem temperatury

    Oglądałem dziś swoją ?nową? Alficzkę i natknąłem się na taki wynalazek. Spotkał się ktoś z czymś takim? Jaka powinna być temperatura oleju w skrzyni? Podobno zakładał to jakiś fachura w Poznaniu (niedaleko Ławicy), olej wlał jedyny słuszny. Słyszał ktoś o nim może?
    Ostatnio edytowane przez szerszeń ; 15-04-2009 o 19:38

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Gdzie znalazłeś ten dodatkowy ? czy podłączony jest do jakiegoś wskaźnika dodatkowego ? może ktoś sobie to zrobił dla frajdy posiadania dodatkowego zegara ... sam nie wiem ... no chyba że skrzynia umiera i się przegrzewa i wtedy gośc wiedział kiedy odpuścić żeby jej nie przegżać ... bo w normalnych warunkach to się poprostu zapala kontrolka skrzyni... ale ja już swoją śmigam 2 lata i katuję ją ostro i poza wymianą oleju w skrzyni nic nie robiłem i nigdy mnie nie zawiodła
    Ostatnio edytowane przez blackalfa166 ; 16-04-2009 o 14:21

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    Gdzie znalazłeś ten dodatkowy ? czy podłączony jest do jakiegoś wskaźnika dodatkowego ? może ktoś sobie to zrobił dla frajdy posiadania dodatkowego zegara ... sam nie wiem ... no chyba że skrzynia umiera i się przegrzewa i wtedy gośc wiedział kiedy odpuścić żeby jej nie przegżać ... bo w normalnych warunkach to się poprostu zapala kontrolka skrzyni... ale ja już swoją śmigam 2 lata i katuję ją ostro i poza wymianą oleju w skrzyni nic nie robiłem i nigdy mnie nie zawiodła
    Ten dodatkowy jest wyprowadzony do kabiny, na pokrywę bezpieczników na lewym kolanem kierowcy. Też pomyślałem, że to jakaś ściema, ale podobno zrobił to jakiś fachura z Poznania (niedaleko Ławicy), co się zna na Sportronikach (olej wlał prawidłowy). Czujnik wprowadził przez korek wlewu oleju. Gdybym go namierzył, to by było cool.
    Trochę katowałem tą Alficzkę i w sumie wygląda spoko. Przełączanie książkowe, Alfadiag wykrył tylko błąd lambdy, ale jest gaz więc to możliwe. Odometr wskazał jakieś 160 tys. km (rzeczywisty różnił się o kilka tysięcy), koleś przyniósł faktur na kilka tysięcy, pomiar lakieru OK, kanał, zawieszenie OK. Wyposażenie niezłe (kto rozkodowuje VINy? bo nie pamiętam?), tylko ten dodatkowy czujnik temperaturki...

Podobne wątki

  1. [Brera] Problem z czujnikiem temperatury oleju
    Utworzone przez Matt_26 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2019, 20:46
  2. Problem z czujnikiem temperatury
    Utworzone przez SnakeDoc w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 00:23
  3. Problem z czujnikiem temperatury
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 18:43
  4. urwane lusterko z czujnikiem temperatury
    Utworzone przez chomik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 22:12
  5. [166] 3.0V6 Sportronic wymiana oleju w skrzyni/gdzie??
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory