Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Jaka jest żywotność silnika 1,9 jtdm?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 jtdm 2003 175KM
    Postów
    43

    Domyślnie Jaka jest żywotność silnika 1,9 jtdm?

    Cześć, mam do Was, doświadczonych użytkowników Alf z silnikami 1,9 jtdm, pytanie.

    Jaka jest "żywotność" tego silnika? Chodzi o to, że mam opcję na kupno 159 z tym motorem, która ma nalatane 286 tysięcy kilometrów. Cena to 15 koła, wiem, że do zrobienia jest dwumasa, wąż od turbo, zawieszenie z przodu.

    Tylko nie wiem jak z turbo, wtryskami, dpf-em, w sumie ciężko to jednoznacznie sprawdzić, bo jednego dnia może być ok, a po tygodniu może zdechnąć i kicha

    Dlatego pytam osoby bardziej obeznane z tymi silnikami, jaka jest ich trwałość i czy kupno auta z takim przebiegiem będzie rozsądne, czy może będzie proszeniem się o ciągłe problemy z non - stop wyskakującymi usterkami ;/ Ofc, nie oczekuję w dieslu przebiegu 100 tysięcy, ale spokojniej czułbym się, gdyby przebieg był na poziomie ok 200-250 tysięcy.

    Bo w moim obecnym aucie problemy zaczęły się właśnie tak przy granicy 320 tysięcy kilometrów; wydaje mi się, że bazowa wersja 1,9 jtd była jednak trwalsza od późniejszych wersji, mniejsze wysilenie, mniej osprzętu etc.

    Pomóżcie proszę, bo nieco się na to auto napaliłem i potrzebuję albo zimnego prysznica, albo upewnienia, że przebieg wróży 2-3 lata spokojnej jazdy

    HELP!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    73

    Domyślnie

    15 tys + 2tys za dwumase + zawiecha, jak bedzie trzeba doliczyc rozrzad, filtry i plyny to kolejny 1000zl, tak wiec musisz przekalkulowac czy napewno sie oplaca.
    Ja kupilem miesiac temu z przebiegiem ponad 240tys km, i juz wlozylem prawie 2000zl, w tym rozrzad, oleje, usuwanie klapek, zbiorniczek wspomagania, plyny, a duzo rzeczy sam robie. Wymieniam wszystko co moze byc wadliwe. Moj znajomy ma w saabie ten silnik z przebiegiem 220tys, kolejny w cromie z przebiegiem 270tys, i jeszcze inny w vectrze i tez ponad 200tys nalotu, i na nic sie nie żalą.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 jtdm 2003 175KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    O sama jakosc silnika jestem spokojny, na start licze te 3k, tylko nie wiem, czy z powodu przebiegu nagle nie zaczna leciec te 3 newralgiczne elementy.....

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    To wszystko zależy od jego faktycznego stanu....co do moich doświadczeń z jtd w fiat bravo to dwumas i sprzegło wymieniłem przy 220 tys plus kolo pasowe plus uszczelki silownika sprzegla plus hamulce silnika zawieszenie nie robilem wogole i bylo w bardzo dobrym stanie. sprzedalem przy przebiegu 250 tys...bylem bardzo zadowolony w zime przy -10 palil bez 2 swiec zarowych od strzalu. Wszystko zalezy jak ktos dbal...Alfe kupilem z przebiegiwm 142 tys 3 lata temu teraz ma 170 tys i nic nie robilem nawet rozrzadu (byl po serwisie hamulce +rozrzad)kupilem tylko drugi komplet felg alu z oponami noi serwis na bierzaco na wiosne czekaja hamulce dpf wypala sie co 500 600 km z egr nie mialem problemow a wymienilem tylko ostatnio lozysko tylne i rok temu swiece zarowe ale nie mialem problemow z odpalaniem tego powodu jak twierdza niektorzy....

  5. #5
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    1.9DTH to jeden z trwalszych silników obecnie. Jego resurs określany jest na 500 tkm. Ale nie ma szans raczej żeby np. wtryski tyle wytrzymały. Podobnie turbo.
    Co do opłacalności zakupu 159 o której piszesz, to oczywiście najważniejszy jest stan w jakim jest. Auto do dobrego mechanika, odżałuj paręset zł i zdiagnozuj go w miarę możliwości dogłębnie.
    Właściciel ma udokumentowaną w jakikolwiek sposób historię serwisową tego auta?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jak od kogoś, komu możesz później 'w pysk' dać to kup.
    Jak nie, to się zastanów, bo z tymi uszkodzeniami nic w tym aucie poza karoserią nie sprawdzisz a każde twoje 'ale' będzie zrzucane na te defekty które już są, np. z uszkodzoną rurą od turbo nie sprawdzisz układu dolotowego, mocy silnika itp, itd.
    Poza tym, o ile wymiana sprzęgła to jest dużo pracy i dość wysoki koszt, o tyle wymiana rury turbo jest raczej prosta i tylko przy zakupie oryginału w ASO dość droga.

    Na koniec napiszę, że wiele osób twierdzi nie patrz na przebieg, patrz na stan. I to jest OK ale tylko w takich przypadkach gdzie wiesz czy:
    Turbo, alternator, rozrusznik, pompa wspomagania (to padło u mnie w okolicach 300kkm) i jeszcze EGR, DPF, klapy wirowe były naprawiane/ruszane.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 jtdm 2003 175KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Pobieżnie patrzyłem,historia auta jest dość dobrze udokumentowana, patrząc po VINie (zar93900007093937) auto było w ostatnim czasie mocno eksploatowane w trasie Aczkolwiek najbardziej martwi mnie to turbo/ wtryski, bo nawet jeżeli będą sprawdzone, to nie ma gwarancji, że nie padną po 2-3 tygodniach. W swojej tak miałem, przed urlopem sprawdziłem auto, turbo etc elegancko działało a po miesiącu.... turbo kaput!

    I niestety, właścicielowi nie będę mógł dać w pysk

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Auto z przebiegiem 280 kkm będzie już miało wymienione/naprawione: turbo, alternator, rozrusznik, sprzęgło i mnóstwo innego osprzętu. Trzeba zobaczyć w jakim stanie jest teraz i ocenić ile jest jeszcze do zrobienia (choćby z podstawowych, ale w sumie drogich rzeczy takich jak opony czy hamulce i zawieszenie). Dobrze zrobione przednie zawieszenie to niestety 3 tys złotych i więcej, ale można też kupić zamienniki za 1500 zł i udawać że będzie ok. Hamulce też nie kosztują 500 tylko 1500 zł, opony podobnie.

  9. #9
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Ja się obawiam, że to auto jest w kiepskim stanie niestety. Jeśli ktoś doprowadził go do takiego stanu, że aż tyle elementów jest do wymiany to niestety o auto nie dbał. Jest wyeksploatowane na maxa i teraz chce go za bardzo niską cenę się pozbyć.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 jtdm 2003 175KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    [MENTION=680]jahu[/MENTION], dzięki za cenne info, w sumie nie brałem pod uwagę tego, że te elementy powinny być już ogarnięte [MENTION=9618]syfon[/MENTION], czy ja wiem czy ta cena jest taka niska? Jak patrzę na ogłoszenia, to ta cena wydaje mi się fair, bo za 15-20k to najczęściej są zajechane tru.... przepraszam, autka w idealnym stanie od dziadka z niemiec z przebiegiem 150k w które i tak trzeba władować te kilka tysięcy.

    Generalnie, czy dwumasa, wąż od turbo i zawieszenie z przodu to tak dużo do zrobienia? Zawieszenie zostało uszkodzone na wiejskiej drodze (korzeń), rozrząd np. jest wymieniony (fakturka sprzed 25k kilometrów).

    Boli mnie, że nie mam w Łodzi nikogo zaufanego z kim mógłbym to auto sprawdzić i przejrzeć ;/
    Bo z jednej strony intuicja mówi mi "bierz", z drugiej coś podpowiada mi "odpuść".....

    Ogólnie samochód wygląda na eksploatowany normalnie, ani zadbany ani zaniedbany.

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - jaka jest średnica otworu centrującego piasty?
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 10:14
  2. [159] Żywotność silnika 1.9 8V w 159
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 19:09
  3. Jaka jest prawidłowa temp. silnika na postoju?
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 17:22
  4. żywotność silnika 2.5V6
    Utworzone przez G9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 21:56
  5. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory