Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z Blue&Media

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Ostrylbn
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 rok 2008 1.9 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie Problem z Blue&Media

    Witam ponawiam temat ! Mam taki sam problem..tzw podłączam pendrive i na ekranie Blue&Media nie wykrywa mi żadnego nośnika USB...a na ekranie startowym (przy zegarach, komputer pokladowy) pokazuje mi ze muzyka leci..mogę ją normalnie przełączać przy kierownicy...i tu pytanie. .czemu się tak dzieje ? Dlaczego nie pokazuje mi go na Blue&Media? Wczym jest problem? Będę wdzięczny ponieważ to moja pierwsza Bella z takim wyposażeniem. POZDRO



  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od resetu centralki- odłącz ją z prądu (po prostu aku odepnij).
    Jeśli dalej będzie dupa- raz jeszcze zresetuj centralkę odłączając do prądu i zainstaluj aktualizacje: wpisz w google "blue&me update" i postępuj zgodnie z instrukcjami.

    Uwagi do pendrive'a:
    - nieduzy (najlepiej taki staroć 1GB a nawet mniej),
    - sformatowany na FAT32
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar PePeline
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Rembertuff
    Auto
    159 SW
    Postów
    115

    Domyślnie

    mi ostatnio przestał czytać mapę z nawigacją, więc to po prostu taki himeryczne urządzenie jest , żyje swoim życiem

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfa 147
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    OKOLICE WAWY
    Auto
    ALFA 147 04r 1.6TS105KM DISTINCTIVE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam Panowie ja w swoje 159 mam inny problem z blue&me mianowicie, w grałem polską wersje i wszystko było w porządku (mówiła komendy do mnie po polsku) przez dłuższy czas, aż do czasu kiedy wysiadłem uruchamiam Blue&me chce wybrać nr tel komenda głosową i nic cisza przestało być je słychać. Ale co dziwniejsze jeszcze, kiedy mówie zapamiętane komendy w poprawnej kolejności sam, wybiera nr i dzwoni do danej osoby.... MOJE pytanie teraz co mogło się stać z głosem i jak to naprawić żeby on powrócił??? czy miała ktoś taki już problem??? Od razu powiem ze odpinanie akumulatora nic nie pomogło...Ratujcie

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Ostrylbn
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 rok 2008 1.9 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, sprawdzę i dam znać !

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfa 147 Zobacz post
    Witam Panowie ja w swoje 159 mam inny problem z blue&me mianowicie, w grałem polską wersje i wszystko było w porządku (mówiła komendy do mnie po polsku) przez dłuższy czas, aż do czasu kiedy wysiadłem uruchamiam Blue&me chce wybrać nr tel komenda głosową i nic cisza przestało być je słychać. Ale co dziwniejsze jeszcze, kiedy mówie zapamiętane komendy w poprawnej kolejności sam, wybiera nr i dzwoni do danej osoby.... MOJE pytanie teraz co mogło się stać z głosem i jak to naprawić żeby on powrócił??? czy miała ktoś taki już problem??? Od razu powiem ze odpinanie akumulatora nic nie pomogło...Ratujcie
    A nie masz w instrukcji Blue&Media jak radzić sobie z takim problemem? Pozdr

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Ja się dołączę z innym pytaniem - jak wgrać polską wersję Blue&Me?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Google nie boli!

    http://www.blueandme.net/resources/d.../index_en.html

    Wszystko jest dokładnie opisane, ale ok:
    - format pendrive'a i ustawic FAT32
    - skopiowac pliki na pendrive'a
    - wlaczyc zaplon w samochodzie, poczekac 10 sekund
    - wsadzic pendrive'a w port USB
    - czekac az zacznie gadac po polskiemu (lub kto tam jaki jezyk chce)

    nmzc
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar PePeline
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Rembertuff
    Auto
    159 SW
    Postów
    115

    Domyślnie

    skorzystałem w z opisanej wyżej procedury i elegancko po raz pierwszy w swoim i moim życiu auto przemówiło do mnie po naszemu

    Dzięki!

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar Ostrylbn
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 rok 2008 1.9 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    I du*a..zrobilem tak jak mowiliscie i nic. Zgrałem ten Polski jezyk na pendrive podłaczylem..i owszem pisze ze sie akutalizuje ale potem nic. Potem tego samego pendriva wkladam z nagranymi nutkami i jest to samo..tzw na radiu blue media normalnie radio leci a na ekranie za kierownica miedzy zegarami pokazuje mi ze nuta leci..(czas i wykonawca..moge zmieniac przy kiero) jak to zrobic zeby to polaczyc?? moze tak jak na transmiterze musze miec wspolne fale radiowe ?? POMOCY!!!

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ale wgranie języka nie ma wpływu na działanie Media Player'a. Jedynie aktualizacja oprogramowania może coś pomóc.
    Próbowałeś innym pendrive'm? Aku odłączałeś?

    Muzyka w jakim jest formacie? Jakie parametry pliku? Media Player najlepiej sobie radzi w .wma, bo to Windows'owy format jest, a przecież oprogramowanie B&M jest Microsoft'u.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me nie działa Media Player problemy z odtwarzaniem mp3
    Utworzone przez kamorado w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2020, 09:46
  2. [159] RadioNav z Blue&Me - problem z odtwarzaniem muzyki z USB w Media Player.
    Utworzone przez Rafal_TBI w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 11:26
  3. [159] Problem z Blue & me
    Utworzone przez Peter82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 21:27
  4. [159] problem z Blue and Me
    Utworzone przez piotrek111 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory