Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Regeneracja/Czyszczenie dużego brembo

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie Regeneracja/Czyszczenie dużego brembo

    Witam chłopaki.

    Dzisiaj odkryłem, że nie odbijają mi jak należy zaciski hamulcowe z przodu. Blokują się tragicznie, po odpaleniu samochodu i ruszeniu z miejsca czuć "puszczenie" zacisku. Potem w trakcie jazdy słychać cały czas szuranie.

    Jak rozebrać zacisk dużego brembo, żeby wyczyścić to tak żeby chodziło jak należy? Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, bo zawsze do tej pory robiłem tylko zaciski pływające.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Może o prostu tony soli i wody - ostatnio na drogach - przywarły klocki do tarczy jak stała dłużej, a nawet nie dłużej? ja co dzień od gdzieś tygodnia pierwsze hamowania mam 'harczące' a przy ruszaniu czasem "puk" odklejającego się klocka. A auto co dzień jeździ. Robię kilka mocniejszych hamowań i jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Rozbiearanie jest dość proste, tylko tam są dwie szpilki które musisz wybić. I jeśli są zapiecznone, to będziesz musiał zakupić zestaw naprawczy. Czyli nowe szpilki - nie kupuj w ASO, bo cena chora. Ja miełem taką wątpliwą przyjemność jakiś czas temu, że musiałem kupic nowe, bo jedna się tak zapiekłą, że musiałem ją zniszczyć zeby wyjąć.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 26-01-2016 o 22:49

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Szpilki nie blokują klocków w zacisku raczej ? Przynajmniej u mnie w 166 w brembo, wewnętrzne klocki były przyblokowane przez to że korozja pod blaszką po której chodzą ich krawędzie wybrzuszyła te blaszki i przytrzymywały klocki. Także nowe - bałem się odkręcać te blaszki żeby śrub nie urwać i zeszlifowałem brzegi płytki klocków.
    Ale objawy tego co opisuję były inne. Tarły wewnętrzne klocki bezszelestnie , układały się lekko skośnie (to po zdjęciu tarcz było widać - gdzie pracowały. No i bez powodu pojawiło się bicie - widać przegrzewały notorycznie tarczę nie odbijając przez te uniesione korozją blaszki. Co ciekawe dotyczyło to tylko wewnętrznych klocków. Zewnętrzne sobie chodziły lekutko.

    O tutaj to jest dokładnie opisane :
    http://www.406coupeclub.org/Files/Ho...0callipers.pdf

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Nie chodzi o blokowanie przez szpilki, tylko chyba o rozebranie

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A, no tak w ogóle to warto te szpilki czasem wybić , zobaczyć właśnie czy klocki mają luz, nasmarować i założyć - żeby choćby właśnie nie musieć nowych kupować. Powinny lekutko wychodzić, ale tylko w jedną stronę (to niby oczywiste, ale tak mówię na wszelki wypadek) .

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    masz 159 przy czy po FL ?
    pytam bo przed FL duże brembo zasilał giętki przewód do samego zacisku. Po FL na wysokości amortyzatora jest przejście z giętkiego na aluminiowy prfilowany. Przy tych sztywnych trzeba uważać bo się lubią ukręcać. Niestety dorobienie z miedzianego nie wchodzi w grę bo średnica wew jest mniejsza i auto zaczyna ściągać przy hamowaniu. Więc trzeba kupić nowy w ASO.

    Szpilki o których już koledzy wyżej pisali też są problematyczne. MI się ich nie udało ani razu wybić bez ich niszczenia/ skrzywienia. Na szczęście tutaj w ASO nie trzeba tracić majątku - ja kupiłem taki zestaw -

    http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...mulcowego.html

    Jak już wybijesz szpilki/ odkręcisz przewód hamulcowy i wyciągniesz klocki to zostaje odkręcenie tylko 2 długich szpilek trzymających cały zacisk .

    Wtedy masz cały zacisk wolny. Żeby wyciągnąć tłoczki najpierw ściągnij gumowe osłony. Bardzo cienkim śrubokrętem musisz je podważyć i uważać żeby nie uszkodzić. Chyba że zakładasz wymianę kpl. tłoczków to szarpiesz i schodzi. Następnie ja wkładam nie duży młotek do środka i dmucham sprężonym powietrzem . tłoczki wyskakują i cały zacisk masz rozebrany.

    ad nowych tłoczków - zestaw frenkit 242921


    http://e-autoczesci24.pl/sklep/parts...-00523259.aspx

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Może o prostu tony soli i wody - ostatnio na drogach - przywarły klocki do tarczy jak stała dłużej, a nawet nie dłużej? ja co dzień od gdzieś tygodnia pierwsze hamowania mam 'harczące' a przy ruszaniu czasem "puk" odklejającego się klocka.
    No dokładnie takie objawy miałem od kiedy pojawiły się przymrozki. Myślałem, że po prostu klocek przymarza to tarczy ale wczoraj było 6 stopni i pojawił się ten sam efekt. Natomiast w trakcie jazdy też szurało, dźwięk znikał dopiero powyżej 60 km/h.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cieplej może i jest ale mokro na drodze i tony soli, w szczególności jak garażowane auto to przywierają czy tam podrdzewieją obok klocka, w każdym razie nierównomiernie, no i objawy j.w. . Po kilku hamowaniach powinno przestać szumieć.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Koledzy, podepnę się pod temat.

    Podpowie mi ktoś czy takie zaciski to duże brembo?: http://allegro.pl/alfa-romeo-159-zac...033611055.html

    Widzę że podobne zaciski brembo w AR 159 występowały jeszcze w takiej formie: http://allegro.pl/zaciski-przod-duze...472670220.html (różnica w odpowietrznikach).

    Mam w AR 159 1.9 JTDm 150 km te pierwsze zaciski, potrzebuję zregenerować tłoczek (jeden blokuje się) - podpowie ktoś czy:

    1) Tłoczki w obu powyższych zestawach są takie same - czyli czy zestaw naprawczy z tego drugiego zacisku będzie pasował do pierwszego?

    2) Czy można dostać zestaw naprawczy dla jednego tłoczka (tłok + gumki)? Czy jest sens regenerować jeden tłoczek czy raczej od razu zrobić cały zestaw 4 tłoków? - przycina się tylko jeden.

    Z góry dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 05-03-2024, 21:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 04:44
  3. Regeneracja czyszczenie wtrysków do 3.0 V 6
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 10:27
  4. [159] Czyszczenie przepustnicy, czyszczenie EGR
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory