Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Tylne czujniki parkowania + oświetlenie tablicy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    32

    Domyślnie Tylne czujniki parkowania + oświetlenie tablicy Problem

    Mam do was pytanko związane z czujnikami parkowania i oświetleniem tablicy. Otóż zacznę od czujników parkowania, chodzi o to, że jeżeli są marozy takie powyżej -10st to czujniki parkowania tyle (Bo mam wersje z tylnymi, rok Alfy 2006, SW) chodża wszystkie tzn czasami, ale jeżeli jest taka pogoda jak teraz lub lato itp to chodzi mi tylko i wyłącznie jeden czujnik a mianowicie prawy róg, teraz pytanie czy to pozostałe czujniki sa walnięte (i do wymiany czy jeżeli jeden by nie chodził to palił by się błąd?) czy gdzieś mi kostki przyśniedziały? Niby jakaś kostka jest po prawej stronie pod zderzakiem tak? bo kiedys gdzies wyczytałem, że gdzies w okolicach prawe tylnej lampy też coś jest?
    Teraz druga rzecz, instalacja od podświetlenia tablicy idzie wraz z wiązką od czujników tak? Miałem taki problem, ze gdy wsadzałem żarówke ledową do podświetlenia, to zawsze siadała mi lewa strona, aż wreszcie tak mi sie zrobiło, nie wiem czy tak stki zasniedziały czy poprostu sie przepaliła kosta w która wchodzi żaróweczka i już nie siweciła ani ledowa ani zwykła. Kupiłem i wymieniłem całe podświetlenia na ledowe i oczywiście znów problem, bo prawa swieci ok, a lewa zaczeła mrugać gasnąc itp. elektryk stwierdził że pewnie instalacja gdzieś jest zawilgocona i to może być to (ale kostka od oswietlenia również jest obok kostki od czujników, tak? to to sobie sprawdze) i pytanie jeszcze jedno, bo zauważyłem, że z przodu ledowa postojówka, tez zawsze mi sie spali tylko z lewej strony, czy tył i przód jest jakoś złączony na jednej kostce? Bo to albo zbieg okolicnzości albo nie wiem, ze zawsze ta lewa strona pada i postojówka przód i podświetlenie tablicy tył lewe.
    Ostatnio edytowane przez Radziu147 ; 02-03-2016 o 21:51

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    73

    Domyślnie

    Do czujnikow i oswietlenia tablicy idzie jedna wiazka. Wtyczki bynajmniej u mnie sa umieszczone centralnie na srodku w okolicach tylnego zderzaka. Sa narazone na wilgoc i zabrudzenie. Czujniki mozesz sprawdzic wlaczajac zaplon i wsteczny i po kolei kazdy czujnik nasluchiwac czy pstryka. Jesli nie pstryka musisz sprawdzic kabelki, wtyczki, czy dochodzi prad. Skoro przepala ci zarowki ciagle po tej samej stronie to musisz miec gdzies zwarcie na tych kablach.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    32

    Domyślnie

    co to znaczy pstryka? Tzn, że sie uzbraja czy machać ręką i słuchac czy będzie brzęczał brzęczyk?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Polecam przyłożyć do czujnika tą część z aparatu do mierzenia ciśnienia (a słuchawki na uszy) wtedy super słuchać i od razu jest wiadomo.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziu147 Zobacz post
    co to znaczy pstryka? Tzn, że sie uzbraja czy machać ręką i słuchac czy będzie brzęczał brzęczyk?
    Włóż kluczyk do stacyjki i wrzuć wsteczny. Potem podejdź do tylnego zderzaka i przykladaj ucho do czujników po kolei.

    Jeżeli czujnik będzie klikał/pykał to znaczy że działa. Jeżeli nie to nie.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    32

    Domyślnie

    Ok, dzisiaj sprawdziłem i wszystkie czujniki wydają jakiś tam cykanie czy pstrykanie, z tym, że lewy róg znacznie ciszej ale to chyba nie ma żadnej różnicy. w weekend prawdopodobnie wybiorę sie z Alfa do elektryka czy tam elektronika nie wiem jak tam go nazwać, wiem tylko, że jest dobry bo potrafi wypruć instalacje i całkiem od nowa założyc nową.
    teraz pytanie, czy da sie zdemontowac czujniki bez zdejmowania zderzaka? raczej chyba nie co? Kostki od nich znalazłem, rozpiąłem psiknąłem w nie, ale nic to nie dało

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Nie da się zdemontować bez demontażu zderzaka wiem bo ostatnio wymieniałem ze zderzakiem to chwila roboty tylko lampy trzeba odkręcić bo pod nimi są śrubki roboty na 20 min



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Czy mogę prosić jakiś rysunek techniczny cokolwiek co pomoże mi w usunięciu tego samego problemu?
    Jak zimno i mokro to przestaje działać jeden czujnik cofania, jak ciepło i coś tam przeschnie to wtedy wywala podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

    Mam też problem z oświetleniem bagażnika w sedanie, ta wiązka na klapie się chyba połamała bo kiedyś coś tam świeciło a teraz już nie.
    Można prosić jakiś rysunek poradnik jak to też naprawić?

    I poproszę o złotą łopatę za odkop
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    309

    Domyślnie

    https://4cardata.info/elearn/939/2/9...0003/939011668
    Wg tego schematu dokładałem przednie czujniki. Może być "zmęczony" jeden przewód. Kupując wiązkę na przód sprawdziłem ją przed montażem i okazało się, że jeden przewód miał przerwę. Oświetlenie tablicy to już pikuś.....
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Dzięki, schemat zawsze się przyda.

    Stawiam raczej na wtyczkę bo problem występuje zawsze jak jest dużo wilgoci, a po osuszeniu wszystko dziala..
    Z tego co się orientuję ten wtyk jest 6pinowy i myślę zamienić go na 'Hermetyczna kostka połączeniowa OH-6 pin 40-806' bo jakoś nie mogę namierzyć oryginału..
    Znalazłem tylko takie coś na allegro ktoś sprzedaje całą wiązkę z sportwagona ale te wtyki jakoś i tak mi do siebie nie pasują??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2023-05-05-12-18-53-34_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	22.8 KB
ID:	286865

    Wyczytałem że ta wtyczka znajduje się gdzieś pod zderzakiem i trzeba go i tak demontować to jak będzie ciepło to kocyk wtyczka lutownica i jazda.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. [159] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej
    Utworzone przez Nemrak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 09:48
  2. [159] Tylne czujniki parkowania - trzy sygnały zamiast jednego
    Utworzone przez Jakub_Z w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 13:01
  3. [159] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej
    Utworzone przez SEBEK w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 17:26
  4. Oświetlenie tablicy LED Alfa 147
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 14:20
  5. [159] [SW] Oświetlenie tablicy
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory