Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: trochę ciężej skręca się w prawo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM 120KM 2008
    Postów
    18

    Domyślnie trochę ciężej skręca się w prawo

    Witam kierowców

    Potrzebuję waszej pomocy. Mam taki problem w mojej 159, że ciężej się skręca w prawo, ale tylko troszkę. Uczucie jest takie, że jak skręcam w lewo to kierownica idzie chętnie, czuję, że tak powinno być i jest. Za to gdy skręcam w prawo to tak jakby potrzebuję ciągle dodawać siły, jakby coś napierało na kierownicę. Testowałem specjalnie na płaskiej drodze przy 20km/h ciągle skręcając w jedną i w drugą stronę i wyczuwam zmianę od samego momentu przekroczenia punktu 0. Powtórzę jeszcze, że jest to subtelna różnica.

    Jeśli chodzi o stan techniczny to na badaniu zawieszenie wyszło bezbłędnie, bo parę części wymieniałem niedawno. Jeśli chodzi o koła to miałem wcześniej taki problem, że na letnich oponach (które nie były pierwszej świeżości) miałem problem z ustawieniem zbieżności i geometrii (ściąganie, drżenie kierownicy), więc zmieniłem na zimowe (z tego roku) na przód i ustawiłem wszystko super, ale nie zwracałem wtedy jeszcze uwagi na ten problem ze skręcaniem, bo miałem ważniejsze sprawy na głowie, dlatego nie wiem czy ten problem występował czy nie. Teraz kupiłem nowe letnie, ale nie robiłem zbieżności i geometrii.

    Także nie wiem czy jest może jakaś rozsądna ścieżka diagnostyczna na której można sprawdzić czemu ten problem występuje lub ewentualnie dowiedzieć się o potrzebnej wizycie u lekarza?
    Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

    Aha może napiszę jeszcze jaki to model: sedan JTDM 8V 120KM

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM 120KM 2008
    Postów
    18

    Domyślnie

    Odpowiadam na własne pytanie.
    Aby pozbyć się problemu o którym napisałem należy znaleźć warsztat w którym biorą pieniądze za wykonaną pracę tj. zbieżność i geometrię Pozdrawiam BATEX-POL w Warszawie. Panowie z warsztatu powiedzieli mi, że nie wykonają tego o co ich proszę dopóki nie będą mogli ustawić wszystkiego co włosi przewidzieli. Trochę mnie to kosztowało z powodu zapieczonych śrub, no ale cóż... działa. O wcześniejszych warsztatach które o problemie nie raczyły nawet wspomnieć nie będę opowiadał.

Podobne wątki

  1. [146] Kierownica skręca w prawo po ruszeniu
    Utworzone przez cypis24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 20:14
  2. [146] Sciąganie w prawo przez nowe opony,nie trzyma zbieznosci,sciaga w prawo.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 15:21
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 14:34
  4. AR 156 2,5 ciężej odpala
    Utworzone przez szulagw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory