Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: zgrzyt gdy przyśpieszm ??

  1. #1
    banita
    Gość

    Domyślnie zgrzyt gdy przyśpieszam ??

    Witam.

    1)Mam taki dziwny problem ... niedawno ruszyłem gwałtownie z pod świateł (1 bieg) i usłyszałem dziwny zgrzyt dochodził z pod maski od strony pasażera przynajmiej tak mi się wydaje ... było to chwilowe dalej auto ciągneło normalnie ... wrzuciłem 2 bieg dałem dużo gazu i znowu zgrzyt i dalej auto wkręcało się normalnie poprostu pod dużym obciążeniem dzieje się coś dziwnego nie mam pojęcia co to może być ...jako laik zainteresowałem się przegubami ... czy to mogą być one ? czy szukać przyczyny gdzieś indziej ...?

    2) Czy wyciek z pod osłony drążka kierowniczego może oznaczać koniec przekładni kierowniczej ? Pojawił się wyciek potem pod autem było sucho minoł jakiś czas i znowu mała plama zauważyłem ze osłona jest do wymiany(dokładnie od strony pasażera ) już ja kupiłem chcę wymienić ale przeraziły mnie ceny przekładni
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 16-05-2009 o 08:36

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ziomek_z
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. 1999
    Postów
    115

    Domyślnie

    wyciek nie musi oznaczac końca przekładni, ja też taki miałem i gość powymieniał tylko oringi i uszczelki a nie regenerowałem całej przekładni. Udzielil mi na to rocznej gwarancji

  3. #3
    banita
    Gość

    Domyślnie

    ziomek_z mógł byś mi podać przybliżone koszty takiej operacji ... i czy trudno wydobyć przekładnie z 156stki ? chce się nastawić i wiedzieć ile może potrwać wymiana bądź też takie jej podreperowanie

  4. #4
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    Juz taki tamat zapuszczałem do GTA i dostałem informacje ze operacja nie jest prosta bez kanału i wszysko zależy od stanu śrub - podobno mogą się zerwać. Zatem warto 1 dzień założyć na bufor. Podziele sie w pon lub szybciej jak to było w przypadku mojego Alfora.

  5. #5
    banita
    Gość

    Domyślnie

    Alfor.GTA super będę wdzięczny za info ! pozdrawiam

  6. #6
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    co do zgrzytu moze to byc wiele przyczyn np u mnie wahacz gorny hamowanie i przyspieszanie zgrzyt nastepnie zerwana poduszka gdzies pod czyms to mi sie kolego ze zgrzytaniem kojarzy tylko

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ziomek_z
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. 1999
    Postów
    115

    Domyślnie

    uszczelniacz przekładni kierowniczej + szlifowanie wałka zębnika i olej układu wspomagania to ok 180zl + robicizna
    samochód stał chyba 3 dni bo chwile schodzi żeby to wyjąć

  8. #8
    banita
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek_z Zobacz post
    uszczelniacz przekładni kierowniczej + szlifowanie wałka zębnika i olej układu wspomagania to ok 180zl + robicizna
    samochód stał chyba 3 dni bo chwile schodzi żeby to wyjąć
    dzięki za szybkie info.

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    co do zgrzytu moze to byc wiele przyczyn np u mnie wahacz gorny hamowanie i przyspieszanie zgrzyt nastepnie zerwana poduszka gdzies pod czyms to mi sie kolego ze zgrzytaniem kojarzy tylko
    oby to był tylko wahacz bo mam wrażenie że to zgrzyt jak by się coś obracało tarło... np tryb jakiś ... eh na koniec jeszcze wyjdzie że sprzęgło ale kurde nie ślizga się muszę jak najszybciej umówić się z mechanikiem na przęgląd

  9. #9
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    banita - co ustalono po wizycie z mech?

    Z opisu nadal twierdze ze to maglownica bo miałem identyczne objawy - jestes sam to zrobic bez kanału - ja to robiłem 4 dni temu i dalem rade na kobylkach i temat zamknięty.

  10. #10
    pajak999
    Gość

    Domyślnie

    taki sam problem miałem w 146 1.6TS i mam teraz w 147 1.6TS powodem było rozleciałe łożyszko sprzęgła i zjechana tarcza. Teraz w 147 łożysko oporowe również wydaje czasami dziwne zgrzyty( sprzęgło też jest już troszke przyjeżdzone)

Podobne wątki

  1. Zgrzyt na trójce ..
    Utworzone przez MarekAdrian w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 07:38
  2. zgrzyt skrzyni wrzucając z 2 na 3
    Utworzone przez lord_dark w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 15:59
  3. Wsteczny bieg - zgrzyt !
    Utworzone przez Gresus w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 21:12
  4. [156] Zgrzyt na 2 biegu :(
    Utworzone przez Silver156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 20:05
  5. Zgrzyt przy odpalaniu.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 15:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory