Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 139

Temat: Mapy do InstantNav / RadioNav

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    [MENTION=78046]podly[/MENTION] : a jesteś w stanie dodać na ekran RadioNav wyświetlanie parametrów z centralki silnika? Zależało by mi na % degradacji oleju i na temperaturze płynu chłodzącego
    A i jeszcze jedno mi się marzy: uruchomienie TMC w Polsce - czyli wgranie jakoś kluczy TMC Premium...
    Niedawno zamieściłem dot. ciekawego eksperymentu z TMC http://www.forum.alfaholicy.org/159_...radionav_.html

  2. #62
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Na tą chwilę, nie ma możliwości wyświetlania żadnych dodatkowych info na nawi, ale nie wykluczone, że może uda się coś odblokować.
    Jeśli chodzi o TMC, to sprzedawane były wersje z TMC Pro i TMC Free. Te które widziałem z TMC Pro pochodziły z włoskiego rynku i w PL nie działały (klucze do TMC Pro są 'regionalne' i ograniczają się zazwyczaj do jakiegoś kraju).
    Klucze deszyfrujące w InstantNav znajdują się poza 'user space', nie można więc łatwo ich przenieść z jednego egzemplarza do drugiego, ani zmienić. InstantNav z TMCPro i TMCFree ma inny part number, więc może się różnić fizycznie np. poprzez brak eeprom z kluczami albo całego układu dekodującego. Układ który by odbierał TMC Pro, dekodował i wysyłał z powrotem jako TMC Free, jest możliwy do zaimplementowania w formie jakiegoś małego komputera typu raspbeery pi i transmitera FM - szybkie googlowanie i widać, że już ktoś wpadł na taki pomysł: https://raspberrypi.stackexchange.co...s-a-tmc-server nie wiem tylko czy gra jest warta świeczki - google maps jednak ogrania korki znacznie lepiej

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    pytanie z innej beczki. jak wyłączyć nawigację głosową (nie wyciszyć)?

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    [MENTION=78046]podly[/MENTION] : Za granicą (Czechy, Austria, Niemcy...) korzystałem z TMC i naprawdę fajnie to działało.. i stad moje marzenie A zwłaszcza jak teraz mamy najświeższe mapy (THX!!!) - to po co używać dodatkowo telefon z nawigacją.. A dodatkowo telefon nie musi cały czas nadawać
    Ostatnio edytowane przez donvito ; 30-03-2018 o 10:41

  5. #65
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    to po co używać dodatkowo telefon z nawigacją
    Może dlatego, że te najświeższe są z 4 kwartału 2015 roku

    Używałem ostatnio tych najnowszych map i niestety, w miastach nie sprawdza się to dobrze. Mniejsze miesta, powiatówki, jak najbardziej. W miarę aktualne ekspresówki, ale żeby używać tego jako podstawowa nawigacja, to niestety...

  6. #66
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR159
    Postów
    24

    Domyślnie

    [MENTION=16061]donvito[/MENTION] - rozumiem, ale to nie jest trywialne zadanie. TMC w odróżnieniu od RDS jest rozsyłane w formie 'liczb' które oznaczają miejsce i rodzaj zdarzenia. Każdy odbiornik TMC ma w sobie bazę danych która tłumaczy odebrany ciąg liczb na lokalizację i rodzaj zdarzenia. Warunkiem, żeby InstantNav wyświetlał w PL informacje TMC, jest to, żeby miał zainstalowaną bazę danych z lokalizacjami dla PL. Czy tak jest - nie wiadomo.
    Do tego TMC w PL jak zauważyłeś jest szyfrowane. Każdy odbiornik TMC PRO ma bazę danych 31 kluczy. Nadajnik TMC również ma 31 kluczy. Nadajnik wybiera codziennie nowy klucz losowo ze swojej bazy kluczy i za pomocą klucza szyfruje lokalizacje a potem wysyła ciąg danych: [ID_KLUCZA]_[LOKALIZACJA_ZASZYFOWANA]_[ZDARZENIE]. Odbiornik wyciąga z bazy klucz o odpowiednim ID, XORuje go z lokalizacją deszyfrując ją i w ten sposób powstaje jawny komunikat. Posiadając listę kodów TMC z lokalizacją dla Polski (nie wiem czy jest ogólnie dostępna, może da się ją jakoś pozyskać), mając odbiornik z działającym TMC Pro i porównując zdarzenia w okolicy da się w ciągu klikudziesięciu dni (codziennie 1 z 31 kluczy, ale nie wiadomo w jakim czasie wystąpią wszystkie, bo mogą się powtarzać) taką bazę kluczy 'złamać'. Takie działanie pozwoli już odebrać TMC Pro 'na lewo' na małym komputerze wyposażonym w tuner na USB. Potem trzeba jeszcze wygenerować nowy sygnał z jawnym TMC, ale to już znacznie prostsza sprawa i ogranicza się właściwie do zmian w już gotowych, otwartych programach. Tyle teoria, bo praktyka to mnóstwo kasy, mnóstwo czasu a do tego na końcu może się okazać, że w Instant nie ma LCL dla Polski No i koszt wykonania urządzenia końcowego z pewnością przekroczył by 250zł (bez marży itd!).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Może dlatego, że te najświeższe są z 4 kwartału 2015 roku
    O to to! To mnie najbardziej wnerwiło! Wydawać mapy z 2015 jako 2017 i kroić za to prawie 200 euro. To jest kwa skandal!

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    [MENTION=78046]podly[/MENTION] : Jasne, rozumiem. Nie pomyślałem o tablicach lokalizacji.. A widzę że jesteś oblatany w temacie.
    A co do cen HERE (navigation.com) to rzeczywiście oburzające: mapy do 159tki zebrane w Q4 2015 kosztują u nich 179E (download), a w tym samym sklepie jak wybierzemy np. Citroena DS3 to mapy zebrane w Q2 2017 kosztują 149E. Czyli stare mapy są droższe od aktualnych! I jeszcze mają czelność sygnować mapy z 2015 dla 159 jako "RADIONAV/INSTANT NAV - EUROPE - 2017"!
    W 2014 kupiłem oficjalnie u nich AKTUALNE wówczas mapy i zapłaciłem 143E!!!

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm+ SW Exclusive
    Postów
    99

    Domyślnie

    [MENTION=78046]podly[/MENTION] jest jakaś instrukcja co do aktualizacji firmware? Chciałem wrzucić wersję 1.19.01, nagrałem obraz płyty, wrzuciłem do napędu i brak reakcji, pomijając to ze zjadło płytę i nie chce oddać...

  9. #69
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR159
    Postów
    24

    Domyślnie

    [MENTION=32603]Matras[/MENTION]: przytrzymaj długo eject, powinien wypluć płytę. Tutaj instrukcja do upgrade: https://chomikuj.pl/podly78/InstantN...6337966785.pdf
    Generalnie to nie ma żadnych czarów - jedyne co, to najlepiej nagrywać przy jak najniższej prędkości np. x8.

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm+ SW Exclusive
    Postów
    99

    Domyślnie

    Viola! Dzięki podly, faktycznie ruszyło na odpalonym silniku i zaktualizowało bez problemu. Należy Ci się zimne piwko za te mapy, aktualizację i język!

Podobne wątki

  1. [159] Zamiana ConnectNav na RadioNav/InstantNav
    Utworzone przez grafcio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 23:21
  2. [159] RadioNav - jak wyciągnąć?
    Utworzone przez donvito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 10:04
  3. [Giulietta] Zmiana głosu w RadioNav
    Utworzone przez tymbarcku w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2017, 08:03
  4. [159] InstantNav - nie odtwarza muzyki z pendrive
    Utworzone przez dpar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 14:28
  5. [159] RadioNav RDS-EON?
    Utworzone przez donvito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory