Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: problem z DPF

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    Czytałem, że chemia niekoniecznie działa - ale tylko czytałem, doświadczeń nie posiadam. Mam wrażenie, że podstawowe czynniki decydujące o wypalaniu DPF to różnica ciśnień oraz algorytm w ECU.

    Miałem uwaloną rurkę do czujnika różnicy ciśnienia, a DPF i tak się wypalał. Zakładam, że to przez algorytm, który uwzględnił poprzednie cykle i zrobił estymację. Niestety jest to trochę wróżenie z fusów.
    Raczej nie jest zapchany bo woda z kranu leci dpf jak przez sito. Kompem zrestartowalem pdf. Ale puki co wymieniłem dwa czujniki dpf( temp i sondy) na oryginalne i testuje.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Powodzenia i daj znać, co wyjdzie po testach. Jedyne checki na desce, które miałem, były związane z DPF, z pękającymi rurkami.

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170 km 2009 rok
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Mam następujący problem z moim autkiem. Model Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170 km 2009 r. Obecny przebieg 183 000 km. Często mi się wypala DPF tzn. co około 150 km. Jazda głównie wiejsko- miejska około 15 km dziennie w jedną. Około 3 tyś km temu był czyszczony. Mechanik nie zresetował po zamontowaniu. Afekt był taki, że po 7 km od zamontowania się zaczął wypalać. Przed czyszczeniem przy takich samych trasach wypalał się co około 200km. Zainstalowałem sobie DPF monitor i jak wspomniałem średnio wypala się co ok 150 km, czas wypalania troszkę ponad 600 s. Po wypalanie poziom zapchania to 20%. I teraz np. wczoraj. wypalił się rano do 20%. Wracam do domu po południu po pracy zapchał się do poziomu 25%. Rana odpalam podłączam i poziom zapchania 30%. I mniej więcej taka sytuacja, że na postoju wzrasta poziom zapchania powtarza się codziennie. Czy to normalne? Co z tym zrobić?

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maliniarz2012 Zobacz post
    Witam,

    Mam następujący problem z moim autkiem. Model Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170 km 2009 r. Obecny przebieg 183 000 km. Często mi się wypala DPF tzn. co około 150 km. Jazda głównie wiejsko- miejska około 15 km dziennie w jedną. Około 3 tyś km temu był czyszczony. Mechanik nie zresetował po zamontowaniu. Afekt był taki, że po 7 km od zamontowania się zaczął wypalać. Przed czyszczeniem przy takich samych trasach wypalał się co około 200km. Zainstalowałem sobie DPF monitor i jak wspomniałem średnio wypala się co ok 150 km, czas wypalania troszkę ponad 600 s. Po wypalanie poziom zapchania to 20%. I teraz np. wczoraj. wypalił się rano do 20%. Wracam do domu po południu po pracy zapchał się do poziomu 25%. Rana odpalam podłączam i poziom zapchania 30%. I mniej więcej taka sytuacja, że na postoju wzrasta poziom zapchania powtarza się codziennie. Czy to normalne? Co z tym zrobić?
    Odpowiedzi może być kilka:
    - po pierwsze po czyszczeniu DPFa należy komputer powiadomić o wyzerowaniu masy popiołu w środku
    - po drugie sam DPF może być częściowo spalony w środku, przez co z definicji jakiś % powierzchni nie przepuszcza spalin co komputer odczytuje jako zapchanie fitra
    - po trzecie może być walnięty czujnik ciśnienia w DPFie
    - po czwarte może być coś zepsute w silniku przez co kopci jak smok i szybko zapycha DPF

    Wypalenie co 150 km na pewno nie jest normalne, u mnie nawet przy częściowo uszkodzonym filtrze (opcja 2) wypala się co ponad 300 km przy jeździe po mieście.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    I jak? Po wymianie czujników coś się poprawiło?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory