Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Brak prądu w drzwiach kierowcy i pasażera 159 2.4 jtd

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkolik1986 Zobacz post
    Kable w drzwiach oraz kostka sprawdzona, bezpieczniki pod maską również już mi reco opadają. Na desce rozdzielczej pokazuje że drzwi są otwarte i nie działa guzik od centralnego

    - - - Updated - - -

    Kable w drzwiach oraz kostka sprawdzona, bezpieczniki pod maską również już mi reco opadają. Na desce rozdzielczej pokazuje że drzwi są otwarte i nie działa guzik od centralnego
    Mi robiło zwarcie a jak były otwarte drzwi to kable zmieniały położenie i nie robiło zwarcia. A bezpiecznika ani jednego nie spaliło... Chodzi mi o wiązke idącą w gumie od drzwi do karoseri miałem przetarte 4 kable a 2 urwane

  2. #12
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Jeśli przy zwarciu, nie wywaliło Ci bezpiecznika, to proponowałbym, dla własnego bezpieczeństwa, sprawdzić ich amperaż, chociaż teoretycznie, przy zwarciu, powinno wywalić każdy, ale sprawdzić, nie zaszkodzi, żebyż się nie musiał przekonać na własnej skórze, czy działa Ci gaśnica

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Jeśli przy zwarciu, nie wywaliło Ci bezpiecznika, to proponowałbym, dla własnego bezpieczeństwa, sprawdzić ich amperaż, chociaż teoretycznie, przy zwarciu, powinno wywalić każdy, ale sprawdzić, nie zaszkodzi, żebyż się nie musiał przekonać na własnej skórze, czy działa Ci gaśnica
    Haha teraz to i tak bez różnicy bo alfa stoi z rozwalona głowica nigdy więcej Alfy

  4. #14
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    nigdy więcej Alfy
    W takim razie życzę, następnego, tym razem, bezawaryjnego samochodu, ja mam 146, w której już wymieniałem silnik, bo popękały pierścionki na wszystkich tłokach, prawdopodobnie z powody awarii czujnika spalania detonacyjnego, a teraz stoi, bo po 40 tysiącach, pękł pasek rozrządu w tym wymienionym silniku oraz 159, żeby nie zapeszyć, bezawaryjną - od 8 lat, muszę jedynie pamiętać o przeglądach olejowych i zatankowaniu paliwa - co prawda wymieniłem obydwa elektrozawory, ale okazuje się, że wystarczyło je umyć w myjce ultradźwiękowej, ale jak to mówią, "kocha się, nie za coś, ale pomimo wszystko", bo pali to tyle, że strach

    Kolegę, który ma problem z drzwiami, czeka prawdopodobnie wizyta u elektryka, bo trzeba znaleźć miejsce, od którego nie ma prądu, czyli "przedzwaniać" przewody.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam opiszę swoje dzisiejsze działanie. Wiązka kabli zprawdzona nie jest nigdzie przetarta, podmieniony moduł drzwi jest ok, wreszcie doszlem do tego że na dwuch kablach we wtyczce która wchodzi w moduł jest po 12v po wpięciu wtyczki na jednym kablu zanika prąd z 12v do 3, po podaniu prądu na kabel w którym zanika prąd wszystko wraca do normy włącza się temperatura na desce rozdzielczej oraz zaczyna działać szyba i lusterko w lewych drzwiach (w prawych nadal brak odzewu) jutro będę szukał dalej i na bieżąco zdawał relacje. Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich więc problem rozwiązany i to bez elektronika samochodowego problemie okazal się byk kabel w wiązce który idzie pod nogami kierowcy jest tam złączka z 2 kabli w 1 w tamtym miejscu kable zaśniedziały.

Podobne wątki

  1. [159] Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 24-03-2023, 10:24
  2. Brak prądu w drzwiach kierowcy i pasażera
    Utworzone przez Szkolik1986 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2020, 21:07
  3. [159] Brak aku i zerJak otworzyć bez prądu przy urwanej lince od klamki w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez bitrut w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 21:57
  4. [159] Woda w drzwiach pasażera
    Utworzone przez Patryk20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 18:06
  5. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory