Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Błąd P2294 - Problemy z odpalaniem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    159 SW Ti 2,4 JtdM 08'
    Postów
    4

    Domyślnie Błąd P2013 - Problemy z odpalaniem

    Dzień dobry,

    Mam alfę jak w profilu i następujący problem. Po zakupie okazało się, że występują czasami problemy z odpalaniem. Auto raz odpalało od strzała a raz musiało kręcić 10 sekund bądź odpalało i od razu gasło. Problem występował tylko na zimnym. Pojechałem do polecanego mechanika i okazało się, że uszkodzony był EGR ( nie domykał się ). Po wymianie było ok przez 2 tygodnie i problem powrócił jednak nieco z mniejszym nasileniem. Wróciłem więc do mechanika. Sprawdzone zostały wtryski i są ok ( mam wykresy z pomiaru ) i mechanik wymienił czujnik ciśnienia paliwa. Niestety nic to nie dało a ja zabrałem auto od tego partacza gdyż wymieniał na ślepo i naciągał mnie na koszty.

    Obecna sytuacja wygląda następująco:
    Zimne auto odpala od strzała natomiast czasami zdarza się, że odpalę, przejadę np. 3 km zgaszę i pójdę do sklepu a gdy wrócę to auto już ma problem i musi długo kręcić. Oprócz tego zaczął wyskakiwać błąd P2013 Shutter Valve. Za pomocą Alfa OBD zrobiłem test tego zaworu i słychać pod maską, że on chodzi. Jeżeli dobrze rozumiem to jest to jakiś element sterujący klapami wirowymi? Najdziwniejsze jest to, że ostatnio robiłem trasę 1200km i pierwsze 650 zrobiłem bez problemu a ostatni dystans już co chwilę wyskakiwał check. Oczywiście wtedy auto ma problem z mocą i jedzie max 100km/h. Teraz check wyskakuje praktycznie od razu po skasowaniu go natomiast jeżeli zrobię to podczas jazdy i jadę agresywnie (powyżej 120) to nie wraca dopóki znacząco nie zwolnię. Oprócz tego mam też taki dziwny objaw że jak przyspieszam delikatnie to czuć takie jakby auto przyśpieszało i na chwilkę przestawało i tak w kółko. Nie występuje to gdy wcisnę gaz w podłogę.

    Pytanie: co to może być?
    Ostatnio edytowane przez serekzolty ; 25-12-2021 o 11:20

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Witam. Błąd P2294 wskazuje na problemy z zaworem regulacji ciśnienia na pompie CR.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    159 SW Ti 2,4 JtdM 08'
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzien dobry,

    Czy chodzi o ten element?

    Wlasnie to wymienial mi ten partacz...czy dostep i wymiana jest trudna? Czy wymiana tego elementu wiaze sie z koniecznoscia ustawienia parametrow takich jak kat wtrysku itd.? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    309

    Domyślnie

    Zanim sam zaczniesz wymieniać, sprawdz wartości oczekiwane i zmierzone, paliwa powietrza itd.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    159 SW Ti 2,4 JtdM 08'
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panowie najmocniej przepraszam ale nastąpiła z mojej strony pomyłka. Błąd, który u mnie występuje to P2013 Flow shutter valve. Ten wyżej wymieniony nie występuje. Czy możecie podpowiedzieć o co może chodzić?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jak masz klapy wirowe w kolektorze ssacym to pewnie one sa problemem.Sprawdz jeszcze klape gaszaca,czyli przepustnice.Moze sie zacina,ale jak mechanik zmienial Egr to by musial na przepustnice zwrocic uwage,bo te dwa elementy sa ze soba polaczone.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    159 SW Ti 2,4 JtdM 08'
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Dziękuję bardzo za wskazówki. Bez wątpienia problem tkwi w klapach wirowych natomiast mam jedną ciekawą obserwację i chciałbym zapytać o Wasza opinie. Ostatnio zrobiłem trasę ok. 3000km i przez pierwsze 600km bład powracał natomiast potem było już bez problemu, auto jechało z pełną mocą i nie było problemów z odpalaniem. Gdy tylko wróciłem do domu i zacząłem jeździć więcej po mieście błąd powrócil. I teraz jedna ważna informacja: gdy mechanik wymieniał EGR wyciągnął blaszkę zwężającą przepływ z EGRa która została tam umieszczona przez ASO (z tego co czytałem na forum to było to zalecenie Alfa Romeo i to była oryginalna część). Mam teorię, że przez brak tej zwężki więcej "syfu" dostaje się do kolektora i tym samym klapy zaczynają się zacinać a efekt ten znika podczas robienia tras gdyż po prostu auto nie jako "wypala" te pozostałości z kolektora. Nim zacznę grzebać w kolektorze to chciałbym spróbować założyć tę zwężkę jeszcze raz i wtedy przeprowadzić test zwłaszcza, że taka sytuacja z brakiem problemów wystąpiła 4-ro krotnie po dłuższych trasach ( ponad 1000km ). Pytanie tylko czy zna ktoś z Was nr części żebym mógł zamówić sobie to w ASO? Ewentualnie czy możecie podpowiedzieć jaka zwężka będzie odpowiednia, gdyż na allegro znalazłem zwężki natomiast są rózne kształty otworów, wielkości itd.

    Z gory dziękuję. Przepraszam również za brak polskich znaków natomiast siedzę na Linuxie i przyznam się, że nie potrafię zmienić układu klawiatury. Sprobuję to rozkminić i poprawić post gdy mi się uda.

    PS: Znaki poprawione, to jednak było banalnie proste by zmienić układ klawiatury
    Ostatnio edytowane przez serekzolty ; 16-01-2022 o 17:33

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z odpalaniem
    Utworzone przez igorrr1996 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-01-2020, 22:39
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 05:56
  3. [159] Błąd p0401 i p2294 a zaślepiony egr
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 10:36
  4. błąd 1219 i problemy z odpalaniem na zimnym..
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 07:36
  5. WAŻNE!! błąd p030x, problemy z mocą i odpalaniem!
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory