Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Sanki przód

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Gdybym nie robił, to bym nie pisał, że nic się nie zmieniło, prawda, bo niby na jakiej podstawie mógłbym to stwierdzić?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 03-11-2023 o 10:49

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Gdybym nie robił, to bym nie pisał, że nic się nie zmieniło, prawda, bo niby na jakiej podstawie mógłbym to stwierdzić?
    Właśnie się zastanawiam o co Ci chodzi, bo piszesz że mam Cię zasponsorować... To tak jakbyś nie miał wyników.
    A jeśli porównujesz to wynika z tego, że masz wyniki geometrii przed wymianą (na starych sankach) i po wymianie (na nowych), tylko nie chcesz się nimi podzielić .

    Samo to, że mechanik gdzieś daje podkładki albo coś przesuwa (tak napisałeś) daje wiele do myślenia odnośnie geometrii właśnie - stąd moje pytanie.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Ależ ja Ci bardzo jasno o precyzyjnie odpowiedziałem:

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Dokładnie, jak przed

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Oczywiście, że istnieje taka możliwość - znajdź na terenie Ostrołęki, dowolną stację diagnostyczną lub mechanika, który robi geometrię, opłać usługę i wskaż gdzie mam podjechać żeby takie, udokumentowane badanie wykonać - mój czas i dojazd masz u mnie gratis.
    Z tego niestety nie wynika Panie kolego, żebyś miał jakieś wyniki .

    Pomóż mi oraz koledze z forum który aktualnie zastanawia się nad kupnem i załącz wyniki po wymianie - nie jestem po prostu pewien czy geometria będzie trzymać się w normie, a to jak wiadomo (?) wykluczałoby ten produkt.

    Jeśli kolega [MENTION=53738]PinHead[/MENTION] zaryzykuje i kupi, to proszę o wyniki z geometrii po wymianie - przyda się na pewno dla mnie kiedyś i dla innych w przyszłości bo ten problem chyba nie ominie żadnej 159...

  5. #15
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Yaniq, po takiej rzeźbie nie boisz się jeździć tym samochodem? To po pierwsze po drugie, jak to nie dało się nic zrobić ze starymi sankami? Czyli jednak można wymieniać pewne rzeczy w samochodzie a nie je naprawiać?
    Poza tym ta zbieznosc to na sznurki robiłeś czy jak?. Skoro stare były tak skorodowane ze nie dało się nic zrobić czyli zbieznosc musiała być rozjechana, po wymianie jeśli chodzi o zbieznosc nic się nie zmieniło czyli jest dalej rozjechana. Brawo ty.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez darek156 ; 03-11-2023 o 16:20

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Z tego niestety nie wynika Panie kolego, żebyś miał jakieś wyniki
    Już Ci pewnie to wcześniej pisałem, ale ja nie czuję żadnej potrzeby, żyby się przed Tobą uwiarygadniać, po prostu mi to "zwisa zwiędłym kalafiorem", jak Ci nie pasują te, to kup sobie dowolne inne, bodaj takie drewniane z oparciem, dla mnie to ganz egal

    Tłumaczę Wam "jak krowie na rowie", że wymiana sanek w żaden sposób nie wpłynęła na geometrię przedniego zawieszenia - tylko tyle i aż tyle - czego nie rozumiecie - po co Wam cyferki?

    Tak, sanki nie nadawały się do naprawy, ale zostało to stwierdzone po ich wymontowaniu i oględzinach, zwanych diagnostyką i właśnie na tym polega różnica między mną, a Tobą, że ja opieram decyzję o naprawie czy wymianie na zweryfikowaniu części, a nie przed weryfikacją - nadąrzasz, czy nie za bardzo?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 03-11-2023 o 16:40

  7. #17
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Po to są cyferki zeby porównać ze jest tak jak być powinno. I to pisze ty taki profesjonalista inżynier akrobata, Podkładka tam podkładka tu , tam się podpiłuje, tam przesunie, się ustawi, na koniec posypie popiołem i będzie Pan zadowolony. Już kiedyś napisałem że jak ty swoją alfe tak naprawiasz to musi to być ładny sztrucel, opisem montażu sanek potwierdziłeś to co przypuszczałem.
    A za parę lub paręnaście tysięcy popatrzysz na opony i zadasz ny sobie pytanie czemu takie zjechane.?

    A już tak bardziej na poważnie czy zdajesz sobie sprawę ty i ten twój "mechanik"ze to co on odstawił przy montażu to podłego pod paragrafy prz jakimś wypadku czy czymś takim przeciez jak by wzięli policjanty i zobaczyli jak ty masz te sanki zamontowane to twoja wiedzą prawna by tu nie wystarczyła zeby tego mechaniora wybronić. Więc albo chciałeś zabłysnąć ze masz taki szrot założony albo jestes tak glupi ze pozwoliłeś na taką naprawę. Zaoszczędzając 100zl [emoji1787]
    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez darek156 ; 03-11-2023 o 17:33

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    A ja nie bardzo rozumiem jaki wplyw na geometrie maja skorodowane sanki no chyba ze sa tak zgnite ze nie trzymaja juz wahaczy ale to raczej kolega zostawilby zawias na porzadniejszej dziurze.
    Tak czy innaczej po wymianie sanek a nawet ich zdjeciu i ponownym zalozeniu zbieznosc moze sie zmienic. Moze nie sama zbieznosc ale ster moze stac ciut innaczej. Tak bylo np u mnie a mialem wyciagana skrzynie do regeneracji .Nie wiem czy wiecie ale w niewielkim zakresie w 159 mozna regulowac kat wyprzedzenia sworznia zwrotnicy przez ruszanie tylna tuleja

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    A ja nie bardzo rozumiem jaki wplyw na geometrie maja skorodowane sanki no chyba ze sa tak zgnite ze nie trzymaja juz wahaczy ale to raczej kolega zostawilby zawias na porzadniejszej dziurze.
    Tak czy innaczej po wymianie sanek a nawet ich zdjeciu i ponownym zalozeniu zbieznosc moze sie zmienic. Moze nie sama zbieznosc ale ster moze stac ciut innaczej. Tak bylo np u mnie a mialem wyciagana skrzynie do regeneracji .Nie wiem czy wiecie ale w niewielkim zakresie w 159 mozna regulowac kat wyprzedzenia sworznia zwrotnicy przez ruszanie tylna tuleja

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka
    [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] nie chodzi o te skorodowane. Chodzi o te nowe. Czy one trzymają wymiary. Porównanie do starych wzięło się tylko z tego, że kolega [MENTION=89137]yaniq[/MENTION] napisał że geometria jest:
    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Dokładnie, jak przed.
    Kolega, który widocznie za mną nie przepada napisał, że trzeba było montować to na podkładkach i niektóre rzeczy przesuwać co daje podstawy do zastanowienia się, czy aby na pewno mocowania wahaczy są w tych samych miejscach... albo inaczej... czy właśnie geometria po zmianie sanek mieści się w tym co producent podaje.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    A mi sie wydaje ze mechanik nasciemnial z tymi podkladkami zeby skasowac wiecej hajsu. Jestem gotow sie zalozyc ze jak zdejmiesz sanki z jednego auta i porownasz je z drugim bedzie pewna dopuszczalna roznica rzedu 2-5 mm miedzy wymiarami.
    Mi jak regenerowali automat zwalali sanki i po ich przykreceniu pomimo ze auto mrowadzilo.sie normalnie i zbieznosc byla ok bo nie l ruszali magla ster stal krzywo i mnie wk...
    Nie sadze zeby ktos produkowal sanki tak by sie nie zgadzaly z wymiarem fabrycznym bo producent sam by na siebie ukrecil bata.


    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Sanki Przód Alfa romeo 159
    Utworzone przez vudka123 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 19:17
  2. [159] Sanki/Trawers - przód
    Utworzone przez hideto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 09:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory