Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 159 obroty 2000 brak mocy po pracy na wolnych obrotach

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 150 KM
    Postów
    6

    Post Alfa 159 obroty 2000 brak mocy po pracy na wolnych obrotach

    https://youtu.be/BHhc11LMh80?feature=shared

    Proszę o obejrzenie filmiku tu najprościej będzie bo tam wszystko wyjaśniłem co się z fura dzieje, dużo aut zrobiłem ciężkich przypadków ale tu mam przypadek dziwny nie koniecznie ciężki, może ktoś miał już taki przypadek

    Auto 1.9 jtdm nowy silnik cały, po zerwaniu paska wszystko zrobione na nowo, zrobiłem test przelewowy wtrysków jeden był bardzo cieknący wymieniłem go i wszystkie przelewy równe są teraz, auto ma delikatne drgania w przedziale 1500-1800 obrotów,

    Ale nie o tym tutaj problem jest z brakiem mocy jeśli auto odpalę wkręca się normalnie i ma moc, po około 10 sekundach na wolnych obrotach to max obory 2000 i nie ma mocy, może ktoś coś pomoże więcej info w filmie zapraszam do obejrzenia i chętnie przyjmę pomoc

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Wskazówka od doładowania na zgaszonym silniku i wolnych obrotach powinna być na 0. Podmień MAP sensor na kolektorze ssącym i zobacz czy coś się zmieni.

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez majkelmu ; 28-01-2024 o 00:56

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 150 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za trop odpisałem map sensor celem sprawdzenia czy ktoś nie wyłączył bazy kodów błędów ale nie od razu go wykryło, wskazówka po włączeniu zapłonu od razu nie pokazuje zero ale w niektórych autach dodatkowo po włączeniu zapłonu na czujniki pokazuje ciśnienie atmosferyczne i dopiero do niego dodaje doładowanie dla tego czasami jest różnica w pomiarach ale oczywiście jedno z moich podejrzeń też zauważyłeś więc podmieniam i sprawdzam, jak będzie coś więcej wiedział odezwę się dla potomnych

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 150 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    https://youtu.be/9xmK7B29sKY?feature=shared

    Po zmianie MapSensor niestety poprawa parametrów rzeczywistych ale objaw ten sam nic się nie zmieniło prócz odczytów ciśnienia

    W wolnej chwili ściągnę wsad ze sterownika sprawdzę czy nikt nie grzebał nic w nim wykoduje zbędne luksusy jak DPF i EGR jeśli jeszcze jest w sterowniku i zobaczymy najdziwniejsze jest to że nie sypie błędami żadnymi tylko czujnik temperatury DPF ten co uszkodziłem ostatnio ale w poniedziałek będzie drugi razem z wtryskami to będę wiedział coś więcej
    Ostatnio edytowane przez Lowicz112 ; 01-02-2024 o 17:51

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 150 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam ponownie jeśli ktoś to czyta niestety po zmianie wtrysków korekty trochę ładniejsze bo wszystkie w granicy zera z groszem ale niestety. Nic się nie zmieniło kompletnie nic to samo wczoraj zgrałem pełny soft z kompa muszę go przejrzeć może coś tam pomieszane,

    Najgorsze jest to że auto podobno przed zerwaniem paska jezdzilo normalnie. Nie było problemów, ja je kupiłem z zerwanym rozrządem wsziskti nowe zawory polerowane na lustro, kanaly wydechowe delikatny porting celem podniesienia mocy, kolektor bez klap, zaślepiony całkowicie i wyłączony EGR, wiązka elektryczna był totalny makaron wszystko rozplatanie bez peszli położyłem wszystko jak fabrycznie i nie wiem czy może komputer nie ma komunikacji z jakimś czujnikiem ? Ale to błędami nie sypie w ogóle, już ktoś widziałem że jeden kabel dołożył do sterownika bo widocznie nie było przejścia, ja wszystko umyłem i poizolowalem na nowo. I auto ma problem będę musiał chyba posprawdzac przejścia w wiązce do kompa i do czujników bo może gdzieś pęknąl kabel w środku i nie widać było jak izolowalem,

    Dobrze że to moje auto a nie klienta jakiegoś bo ilość godzin spędzonych by chyba przewyższył wartość samochodu.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    309

    Domyślnie

    jakieś błędy ? jeżeli nie to zrób kopie wsadu ECu, wgraj orginał i wtedy szukaj dalej, masz wyprogramowany EGR, może tutaj ktoś coś skopał ? może zaslepka się przepaliła od EGR ?
    Ostatnio edytowane przez macinek102 ; 05-02-2024 o 12:02
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 150 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    ogarnąłem dzięki za podpowiedz, ale problem był gdzie indziej a mianowicie tu była rozkopana cała wiązka i podczas porządkowania kabli pomyliłem się i kostka od klap poszła na kostkę od egr i błędów nie było a problemy tak, ale nie pasowało mi że do egr idą aż 4 albo 5 kabli i okazało się że powinny iśc tylko 2 po przerobieniu wiązki wszystko działa, jak jest tu jakiś Tyuner podesłał bym pobrany soft bo ktoś w nim modził a ja w alfach nie modziłem nigdy zazwyczaj Vag wiec potrzebuje pomocy aby doradził czy takie cisnienia na szynie są odopowiednie bo auto według mnie za ciężko odpala,

    https://megawrzuta.pl/download/28f2b...64d87d6e3.html

    link do mojego softu po modach alfa 159 150koni

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 mjet 150KM Brak mocy, obroty nie wchodzą powyżej 2000 obr/min
    Utworzone przez thecuba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-06-2020, 21:36
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 16:16
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 13:39
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2014, 16:16
  5. [159] Na zimnym silniku brak mocy na wolnych obrotach. Diagnostyka - błąd 5 cylindra w 1.9?
    Utworzone przez Smigi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory