Strona 48 z 98 PierwszyPierwszy ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #471
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    U mnie to nie chłodnica. Została wymieniona na nowy zamiennik i cały czas ten sam dźwięk.

  2. #472
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaaaal6 Zobacz post
    U mnie to nie chłodnica. Została wymieniona na nowy zamiennik i cały czas ten sam dźwięk.
    No ja dziś sprawdzałem klimę po nabiciu około miesiąc temu i ma tyle czynnika ile miała, więc nie ubyło. Poprosiłem o dodanie o więcej oleju troszkę ale nie pomogło. zawór brzęczy dalej - a chłodzi mega. Już nie wiem co mam sprawdzić. Może rzeczywiście umyje chłodnice

  3. #473
    Użytkownik Świeżak Avatar JakubL
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm Distinctive ERG/DPF OFF + CHT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj byłem na nabiciu czynnika i oleju. Miałem u siebie efekt Wiertarki. Pan wyciągnął tylko ok 200g mojego czynnika, sprawdził szczelność i nabił 550 g nowego czynnika ( nie automatem) tylko ręcznie. Wszystko było ok. Odjechałem i zaczęło się, mianowicie słychać jakby się sprężarka załączała ( na chwile leci zimne powietrze) ale nie mogła i słychać dźwięk ( nie umiem go określić brzmi jak załączenie przed nabiciem-efekt wiertarki tylko ciszej.)
    Co to może być?? Zadzwoniłem do Pana to powiedział że coś może być z ciśnieniem i że mam nie używać klimy.
    Jakieś pomysły??

  4. #474
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakubL Zobacz post
    Witam,
    Dzisiaj byłem na nabiciu czynnika i oleju. Miałem u siebie efekt Wiertarki. Pan wyciągnął tylko ok 200g mojego czynnika, sprawdził szczelność i nabił 550 g nowego czynnika ( nie automatem) tylko ręcznie. Wszystko było ok. Odjechałem i zaczęło się, mianowicie słychać jakby się sprężarka załączała ( na chwile leci zimne powietrze) ale nie mogła i słychać dźwięk ( nie umiem go określić brzmi jak załączenie przed nabiciem-efekt wiertarki tylko ciszej.)
    Co to może być?? Zadzwoniłem do Pana to powiedział że coś może być z ciśnieniem i że mam nie używać klimy.
    Jakieś pomysły??
    Jak to ręcznie ? Od tego jest maszyna ! Być może teraz masz za wysokie ciśnienie. Ręcznie to sobie można rower pompować. Musisz podjechać żeby Ci sprawdził faktyczne ile jest czynnika na maszynie.

  5. #475
    Użytkownik Świeżak Avatar JakubL
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm Distinctive ERG/DPF OFF + CHT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj była poprawka klimy. Okazuje się że u mnie wchodzi 460g chłodziwa i oczywiście wiertarka zniknęła. Czy jest możliwość dowiedzenia się dokładnie jaka jest pojemność żeby mieć 100 % pewności. czy po numerze VIN piszać do Alfy dostanę odpowiedz.

  6. #476
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakubL Zobacz post
    Witam,
    Dzisiaj była poprawka klimy. Okazuje się że u mnie wchodzi 460g chłodziwa i oczywiście wiertarka zniknęła. Czy jest możliwość dowiedzenia się dokładnie jaka jest pojemność żeby mieć 100 % pewności. czy po numerze VIN piszać do Alfy dostanę odpowiedz.
    A to ciekawe bo u mnie weszło 550g

    - - - Updated - - -

    A jak była wiertarka to miałem jeszcze 420g

  7. #477
    Użytkownik Świeżak Avatar JakubL
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm Distinctive ERG/DPF OFF + CHT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Dlatego chciałbym się dowiedzieć dokładnie jaka jest pojemność mojej klimy. Po tym pierwszym nabiciu okazało się że jest za duże ciśnienie i jednym z problemów mogło być za dużo czynnika.i tak właśnie było.
    Czy jest możliwość sprawdzenia tego?? może po numerze VIN. Gdzieś to jest zapisane.
    Jak byłem na nabiciu to stał SEAT Toledo na tabliczce znamionowej miał napisane 555 g czynnika +-25g.

  8. #478
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakubL Zobacz post
    Dlatego chciałbym się dowiedzieć dokładnie jaka jest pojemność mojej klimy. Po tym pierwszym nabiciu okazało się że jest za duże ciśnienie i jednym z problemów mogło być za dużo czynnika.i tak właśnie było.
    Czy jest możliwość sprawdzenia tego?? może po numerze VIN. Gdzieś to jest zapisane.
    Jak byłem na nabiciu to stał SEAT Toledo na tabliczce znamionowej miał napisane 555 g czynnika +-25g.
    Nie ma prostej odpowiedzi funkcjonują dwie wartości 460 g i 550 g. Nigdzie nie jest napisane na samochodzie ani w VIN -ie. Patrz niżej

    http://www.werther.pl/download/Klima-dane060201.htm

    http://www.warsztat.wloclawek.pl/kat...ka-r-134a.html

    Jeśli masz opory to napełniaj do 460g i tyle. Wyznacznikiem nabicia jak dla mnie jest działająca klima bez objawów wiertarki. Problemem jest to, że po nabiciu klima nie chce zadziałać ( wtedy jest zbyt dużo czynnika ) i następuje odcinka. Trudno zakładać, że w dwóch identycznych modelach 2.0 jtdm jeden by miał 460g a drugi 550g.
    Nie wiem z czego wynikają te różnice w tabelach.

  9. #479
    Użytkownik Świeżak Avatar JakubL
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm Distinctive ERG/DPF OFF + CHT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Nie ma prostej odpowiedzi funkcjonują dwie wartości 460 g i 550 g. Nigdzie nie jest napisane na samochodzie ani w VIN -ie. Patrz niżej

    http://www.werther.pl/download/Klima-dane060201.htm

    http://www.warsztat.wloclawek.pl/kat...ka-r-134a.html

    Jeśli masz opory to napełniaj do 460g i tyle. Wyznacznikiem nabicia jak dla mnie jest działająca klima bez objawów wiertarki. Problemem jest to, że po nabiciu klima nie chce zadziałać ( wtedy jest zbyt dużo czynnika ) i następuje odcinka. Trudno zakładać, że w dwóch identycznych modelach 2.0 jtdm jeden by miał 460g a drugi 550g.
    Nie wiem z czego wynikają te różnice w tabelach.

    Dla mnie to jest również ciekawostka. Ponieważ po nabiciu 550g był efekt załączania i wyłączania klimy jak pisałem wyżej. Tak jak również pisałem Pan nabijał z butki za pomocą wagi (ręcznie). Pan od 15 lat prowadzi zakład który tylko zajmuje się kimami i ma ogromne doświadczenie, a umówienie się do niego to wielka loteria . Jest bardzo dobry.
    Jak do niego wczoraj trafiłem z poprawką kimy (nabite 550g) to od razu mi powiedział że to za dużo czynnika (nabite było 550g po mojej sugestii).
    co jeszcze ciekawe jak automat wyciągał to nabicie 550g to wyciągnął tylko 525 g ( układ szczelny ) dlatego mi Pan również powiedział że nie wierzy w te automaty .
    Może to również wersja silnika ja mam 2.0 170KM ??
    Ale teraz jest dobrze i nie ma wiertarki .

  10. #480
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakubL Zobacz post
    Może to również wersja silnika ja mam 2.0 170KM ??
    Ale ja tez mam ten model Poprostu mi się niepoda jakieś ręczne nabijanie, jest automat ma wklepane dane to jazda, a nie jakieś swoje przemyślenia. Jeśli nie masz problemów przy obecnym ciśnieniu a przy 550 ( choć nie wiadomo ile było faktycznie po ręcznym nabiciu) to tego sie trzymaj.

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory