Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zawieszenie i układ kierowniczy

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie Zawieszenie i układ kierowniczy

    Witam Państwa. Mam kilka pytań.
    Kiedy jade po nierównościach w prawym przednim kole słysze takie cos jak by dobijanie. Wiem ze bez szarpaków sie nie obejdzie ale co to może być waszym zdaniem? Jeden moj znajomy powiedział mi ze najprawdopodobniej tuleje wahaczy. I taraz mam pytanko. Jak by sie okazało że to tuleje to musze wymienic z obydwu stron? Czy tylko z prawej.
    Teraz 2 wątek.
    Od jakiegoś czasu gdy sobie jadę kierownica dostaje małych drgań. Tak samo podczas skrętu( gdy jadę) czuć że chodzi skokowo, niestawia oporu ale czuć ze chodzi skokowo. Czyżby drążki kierownicze? Przy prędkości 80km/h czuć ze auto dostaje bicia. Kiedys było czuć tylko przy hamowaniu z duzej prędkości, a teraz gdy jadę. Może ma mjeszcze zwichrowane tarcze?
    Wiem ze najlepiej badania porobic ale moze ktos z was mial podobny problem?

  2. #2
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Co do zawieszenia to PRAWDOPODOBNIE wahacz dolny a z tego co wiem to nawet jeśli to tuleje to nic Ci nie da ich wymiana bo zaraz polecą sworznie a te są nierozbieralne. Co do tego czy można jedną stronę, IMHO tak jeśli wymienisz wahacz dolny i górny.
    Co do drugiego to może to być powiązane z pierwszym jeśli wahacz jest już w naprawdę złym stanie albo nawet jak to miał mój szwagier ostatnio, coś mu chyba przymarzło do felgi bo biła jak ch.... a po 30 km prestała samoczynnie i jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    przymarznięcie odpada. Zaczęło sie to kiedy jeszcze nie bylo sniegu ani mrozu.

  4. #4
    PrzemekZ81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FacesOfDeath Zobacz post
    Witam Państwa. Mam kilka pytań.
    Kiedy jade po nierównościach w prawym przednim kole słysze takie cos jak by dobijanie. Wiem ze bez szarpaków sie nie obejdzie ale co to może być waszym zdaniem? Jeden moj znajomy powiedział mi ze najprawdopodobniej tuleje wahaczy. I taraz mam pytanko. Jak by sie okazało że to tuleje to musze wymienic z obydwu stron? Czy tylko z prawej.
    Teraz 2 wątek.
    Od jakiegoś czasu gdy sobie jadę kierownica dostaje małych drgań. Tak samo podczas skrętu( gdy jadę) czuć że chodzi skokowo, niestawia oporu ale czuć ze chodzi skokowo. Czyżby drążki kierownicze? Przy prędkości 80km/h czuć ze auto dostaje bicia. Kiedys było czuć tylko przy hamowaniu z duzej prędkości, a teraz gdy jadę. Może ma mjeszcze zwichrowane tarcze?
    Wiem ze najlepiej badania porobic ale moze ktos z was mial podobny problem?
    Co do pierwszego wątku to masz do wymiany wahacze dolne i zalecałbym wymieniać całe wahacze i wymieniamy parami czyli lewy i prawy dlatego że jeżeli masz problemy z prawym czyli z tym który zawsze jest od strony pobocza gdzie relatywnie jest więcej nierówności, dziur itp. wię dlatego przeważnie leci prawa strona a jeżeli wymieniasz to komplet bo prawa strona po wymianie będzie ok a lewa zacznie się sypać i to w przyspieszonym tempie.
    Co do drugiego wątku to przyczyna może być prozaiczna, krzywa felga, brak wyważenia, guz na oponie, niedokręcone koło, łożysko, a jeżeli się to dzieje podczas hamowania to może zwichrowane tarcze ale raczej stawiam na problem z felgą/oponą.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    "Od jakiegoś czasu gdy sobie jadę kierownica dostaje małych drgań. Tak samo podczas skrętu( gdy jadę) czuć że chodzi skokowo, niestawia oporu ale czuć ze chodzi skokowo. Czyżby drążki kierownicze?"
    I lepiej sie nie bawic w zadne tuleje wahaczy tylko całe wymieniac?
    Ostatnio edytowane przez FacesOfDeath ; 21-02-2010 o 10:54

  6. #6
    PrzemekZ81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FacesOfDeath Zobacz post
    "Od jakiegoś czasu gdy sobie jadę kierownica dostaje małych drgań. Tak samo podczas skrętu( gdy jadę) czuć że chodzi skokowo, niestawia oporu ale czuć ze chodzi skokowo. Czyżby drążki kierownicze?"
    Jeżeli masz coś takiego w kierownicy jakby drgania przenosiły się z lekkim opóźnieniem z koła na kierownice to do wymiany są końcówki drążków kierowniczych i dodatkowo zbadaj stan poduszek gumowych stabilizatora i dodatkowo łączniki stabilizatora do sprawdzenia na podniesionym kole samodzielnie, myślę że sobie poradzisz.

  7. #7
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekZ81 Zobacz post
    Co do pierwszego wątku to masz do wymiany wahacze dolne i zalecałbym wymieniać całe wahacze i wymieniamy parami czyli lewy i prawy dlatego że jeżeli masz problemy z prawym czyli z tym który zawsze jest od strony pobocza gdzie relatywnie jest więcej nierówności, dziur itp. wię dlatego przeważnie leci prawa strona a jeżeli wymieniasz to komplet bo prawa strona po wymianie będzie ok a lewa zacznie się sypać i to w przyspieszonym tempie.
    Co do drugiego wątku to przyczyna może być prozaiczna, krzywa felga, brak wyważenia, guz na oponie, niedokręcone koło, łożysko, a jeżeli się to dzieje podczas hamowania to może zwichrowane tarcze ale raczej stawiam na problem z felgą/oponą.
    Ale jak ma dolne rozwalone to górne pewnie też nie są super a jeśli wymieni tylko dolny lewy i prawy to górne szybko polecą i pociągną za sobą dolne - czyli: najlepiej wymienić wszystkie cztery i mieć spokój ale to kosztuje sporo.
    co do drugiego to faktycznie przedewszystkim sprawdź opony i felgi

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    Już sie wyjaśniło. Mialem do wymiany wahacze górne. I jak reką odjął nie ma żadnych odgłosów i na dodatek kierownica skręca plynni nie ma bicia i nie ma dgrań )))). Musze jeszcze wymienic łaczniki stabilizatora oraz poduszki.
    Byłem pewnie ze to maglownica albo koncówki drążka kierowniczego ale jak widac niedomagania kierownicy mogą sie brac z zuzytych wahaczy.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zawieszenie i układ kierowniczy.
    Utworzone przez Ultima w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 17:58
  2. [159] Zawieszenie i układ kierowniczy pytanie o czesci
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 23:28
  3. [156] Skrzypienie- układ kierowniczy
    Utworzone przez b.piotrus w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 23:51
  4. układ kierowniczy
    Utworzone przez jarekz04 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 17:39
  5. Układ kierowniczy
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory