Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: problem z odpaleniem Alfy 146

  1. #1
    cinnas
    Gość

    Domyślnie problem z odpaleniem Alfy 146

    Witam kolegów i koleżanki. Mam problem z moją alficzką 146 1.4 T.S 98r. Problem polega na tym iż jak jest zimny silnik to ją odpalę natomiast jak jest już rozgrzany i chce odpalić autko to nie da rady tak jakby akumulator się wyładował:-/ wymieniłem akumulator i to samo na zimnym odpali natomiast po przejechaniu odcinka do pracy około 28km. wyłączeniu silnika i po próbie ponownego uruchomienia problem ten sam tak jakby akumulator był wyładowany:-/ a po 8h odpala bez wiekszego problemu, dodam ze ładowanie mam sprawdzałem i przy światłach radiu nawiewie jest 14,2-14,3 wiec to nie to nie mam pojecia co może jej dolegać:-(

    2 problem mniej dla mnie ważny otóż to ze na gazie samochód ciągnie pięknie ale jak chce na paliwie jechać to szarpie przy szybkim dodawaniu gazu tak jakby sie dusił pompka paliwa nowa filtr to samo przepływomierz również nie wiem co może jej dolegać

    jeżeli ktoś zna receptę to proszę o pomoc dziekuję i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cinnas ; 06-03-2010 o 22:26

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinnas Zobacz post
    Witam kolegów i koleżanki. Mam problem z moją alficzką 146 1.4 T.S 98r. Problem polega na tym iż jak jest zimny silnik to ją odpalę natomiast jak jest już rozgrzany i chce odpalić autko to nie da rady tak jakby akumulator się wyładował:-/ wymieniłem akumulator i to samo na zimnym odpali natomiast po przejechaniu odcinka do pracy około 28km. wyłączeniu silnika i po próbie ponownego uruchomienia problem ten sam tak jakby akumulator był wyładowany:-/ a po 8h odpala bez wiekszego problemu, dodam ze ładowanie mam sprawdzałem i przy światłach radiu nawiewie jest 14,2-14,3 wiec to nie to nie mam pojecia co może jej dolegać:-(

    2 problem mniej dla mnie ważny otóż to ze na gazie samochód ciągnie pięknie ale jak chce na paliwie jechać to szarpie przy szybkim dodawaniu gazu tak jakby sie dusił pompka paliwa nowa filtr to samo przepływomierz również nie wiem co może jej dolegać

    jeżeli ktoś zna receptę to proszę o pomoc dziekuję i pozdrawiam
    Pierwszy problem niestety i mnie dotyka. Powodów może być kilka. Na poczatek należy sprawdzić połącznienie przewodów z akumulatora do rozrusznika, przewodów przy alternatorze jak i masy na rozruszniku. Możliwe ze gdzies na łączeniu jest śniedz, badz jakis przewod jest przetarty, uszkodzony. Kolejnym powodem mogą być wybite tulejki na wirniku rozrusznika.

    Drugi problem moze być spowodowany zapieczonymi wtryskiwaczami od czestej jazdy na LPG, sprobuj jakiegos srodka do czyszczenai wtryskiwaczy, moze pomoze.

  3. #3
    cinnas
    Gość

    Domyślnie

    dzięki sprawdzę to mam nadzieje że się uda bo do szału mnie już doprowadza

Podobne wątki

  1. Problem z odpaleniem alfy 166 2,4 jtd
    Utworzone przez Prelid w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 19:20
  2. Problem z odpaleniem alfy 166 2,4 jtd 1999 r
    Utworzone przez Prelid w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 18:30
  3. problem z odpaleniem Alfy 156jtd
    Utworzone przez tepees w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 22:35
  4. Problem a odpaleniem alfy 147 1,9 JTD
    Utworzone przez KerFizz w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 17:26
  5. Problem z odpaleniem Alfy!!!
    Utworzone przez szwagierek w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory