Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: instrukcja wymiany sprzęgła

  1. #1
    max9931
    Gość

    Unhappy instrukcja wymiany sprzęgła

    Mam problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wymianie sprzęgła w alfie romeo 156 2.0 TS. Chodzi mi dokładnie o instrukcję (co po kolei zrobić). Proszę o pomoc. Bo muszę wymienić sprzęgło bo się ślizga i nie chce się rozwijać prędkości (muli się) oraz momentami przerywa.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Trzeba na początku wyjąć skrzynię biegów.
    Jak to już zrobisz to reszta będzie prosta.

    A tak na poważnie, to jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to lepiej zaprowadź do warsztatu. W innym przypadku możesz sobie zrobić krzywdę.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Nie koniecznie ja w swojej 145 wyciągałem sam skrzynie i powiem, że było ciężko na początku ale teraz myślę że za 3-4 godziny byłbym w stanie to zrobić. Co do tematu to wjedź na kanał i zobacz wszystko dokładnie i rozplanuj sobie robotę.
    Na pewno musisz ściągnąć koło, rozkręcić przegub przy skrzyni. pewnie do tego dolny wahacz i zrobić miejsce żeby skrzynia wyszła w tą stronę. rozeznaj śruby prawdopodobnie będziesz musiał silnik na czymś oprzeć, bo 2 łapy będziesz zmuszony okręcić. śruby w skrzyni są nie trudne do odkręcenie najgorzej będzie odkręcić rozrusznik, bo bez tego skrzyni nie wyciągniesz. trzyma się on na 3 śrubach. 2 łatwo dostępne ale 3 masakra. ja ją odkręcałem ok 20 min, bo miejsca nie ma i grzechotką dosłownie po 1mm odkręcałem.
    To tak w wielkim skróci,e bo to jest dużo pisania, ale jest to wykonalne. jak coś to pisz jak będę umiał to ci pomogę.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia Przy okazji olej w skrzyni sobie wymień
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 19-06-2010 o 07:42

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    A tak na poważnie, to jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to lepiej zaprowadź do warsztatu. W innym przypadku możesz sobie zrobić krzywdę.
    Idąc Twoim tokiem rozumowania nigdy nie będzie tego pierwszego razu i zawsze powiesz żeby zaprowadzić do warsztatu.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tekken666 Zobacz post
    Idąc Twoim tokiem rozumowania nigdy nie będzie tego pierwszego razu i zawsze powiesz żeby zaprowadzić do warsztatu.
    Ktoś Ci dobrze radzi i wie co pisze. Zrobisz, jak chcesz. Przy czym wyjmowanie skrzyni i zmiana sprzęgła pierwszy raz, bez pojęcia i czyjejś pomocy przy AR 156 to nie jest to samo, co np 145/6. Ja po tylu latach jazdy i również naprawiania AR w swoim zakresie nie podjął bym się tego sam (w mojej okolicy wymiana skrzyni w zaprzyjaźnionym warsztacie 150-200zł, więc nie warto się produkować). Bez odpowiednich narzędzi, podnośnika i wiedzy, sukcesów raczej świętował nie będziesz a już na 100% narobisz się za dwóch.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:34 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:31 ----------

    Cytat Napisał michal87tg Zobacz post
    Nie koniecznie ja w swojej 145 wyciągałem sam skrzynie i powiem, że było ciężko na początku ale teraz myślę że za 3-4 godziny byłbym w stanie to zrobić. Co do tematu to wjedź na kanał i zobacz wszystko dokładnie i rozplanuj sobie robotę.
    Na pewno musisz ściągnąć koło, rozkręcić przegub przy skrzyni. pewnie do tego dolny wahacz i zrobić miejsce żeby skrzynia wyszła w tą stronę. rozeznaj śruby prawdopodobnie będziesz musiał silnik na czymś oprzeć, bo 2 łapy będziesz zmuszony okręcić. śruby w skrzyni są nie trudne do odkręcenie najgorzej będzie odkręcić rozrusznik, bo bez tego skrzyni nie wyciągniesz. trzyma się on na 3 śrubach. 2 łatwo dostępne ale 3 masakra. ja ją odkręcałem ok 20 min, bo miejsca nie ma i grzechotką dosłownie po 1mm odkręcałem.
    To tak w wielkim skróci,e bo to jest dużo pisania, ale jest to wykonalne. jak coś to pisz jak będę umiał to ci pomogę.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia Przy okazji olej w skrzyni sobie wymień
    Piszesz o 145 czy 156?
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 19-06-2010 o 11:33

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Ktoś Ci dobrze radzi i wie co pisze. Zrobisz, jak chcesz. Przy czym wyjmowanie skrzyni i zmiana sprzęgła pierwszy raz, bez pojęcia i czyjejś pomocy przy AR 156 to nie jest to samo, co np 145/6. Ja po tylu latach jazdy i również naprawiania AR w swoim zakresie nie podjął bym się tego sam (w mojej okolicy wymiana skrzyni w zaprzyjaźnionym warsztacie 150-200zł, więc nie warto się produkować). Bez odpowiednich narzędzi, podnośnika i wiedzy, sukcesów raczej świętował nie będziesz a już na 100% narobisz się za dwóch.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:34 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:31 ----------



    Piszesz o 145 czy 156?
    Piszę o 145 ale z tego co się przyglądałem to w 156 jest więcej miejsca i myślę że powinno to lepiej wyjść bo przecież silnik w TS w 145 a 156 jest ten sam tylko inna karoseria więc wymiana przebiega prawdopodobnie tak samo podkreślam prawdopodobnie bo trochę różnić się będzie w 145 skrzynie ściągałem chyba ze 5 czy 6 razy więc mam to już opanowane ale robiłem to wyłącznie ze swojej głupoty...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przede wszystkim różnice są podczas demontażu półosi itd. Niby kołyski nie trzeba ruszać ale i tak roboty jest dużo.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Przede wszystkim różnice są podczas demontażu półosi itd. Niby kołyski nie trzeba ruszać ale i tak roboty jest dużo.

    Tzn?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal87tg Zobacz post
    Tzn?
    Jak wyciągasz oś z piasty to przeszkadza Ci między innymi rozbudowane zawieszenie 156tki.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    No tak to fakt ale też jest dużo więcej miejsca niż w 145. tam trzeba było odchylać zawieszenie, a tu chyba jest na tyle miejsca żeby ją wysunąć
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 20-06-2010 o 14:53

Podobne wątki

  1. [159] Instrukcja wymiany rozrządu 159 1.9 150KM
    Utworzone przez floor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-02-2020, 12:02
  2. [159] Instrukcja wymiany Termostatu
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 14:42
  3. Pompka sprzęgła - Instrukcja wymiany a'la 147
    Utworzone przez gramian w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 13:33
  4. Instrukcja wymiany rozrządu 2.4 JTD
    Utworzone przez radziu156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory