Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Kilka pytań/problemów po zakupie

  1. #1
    adelon
    Gość

    Domyślnie Kilka pytań/problemów po zakupie

    Witam,

    jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i alficy z której jestem właścicielem przeszło tydzień lecz mam kilka drażniących problemów i pytań które mnie nurtują. Perspektywa 'psucia' się tego auta wg opini ludzi nie przeraża mnie po przeżyciach z moim poprzednim autem.

    Więc tak:


    1. Co to jest za 'pudełko' pod fotelem kierowcy? Taki plastikowy kwadrat z jakimś guzikiem u góry. Czujnik poduszki powietrznej?
    2. Co oznacza 'CODE' na szybie i na desce rozdzielczej przy odpalaniu samochodu? Jest to coś w stylu immobilaiser? Jak zawcześnie go odpale to nie znika napis code, więc co się może stać? Auto zgaśnie? Alarm się włączy?
    3. Jakim gazem jest nabijana klimatyzacja w 2.0 ts 16v 96r? Freonem czy już tym nowym gazem?
    4. Po zakupie spadł mi mikropasek... Powód? Spadła rolka napinacza która została wymieniona lecz niestety coś skrzypi podczas jazdy... Czasami na postju czasami jak dodam gazu, różnie ale skrzypi. Co to może być? Pompa wspomagania była niedawno wymieniana.
    5. Auto ma niestety instalacje gazową, jak dla mnie profanacja ale trzeba sie przyzwyczaić i tu mam małe problemy:
    Na gazie auto gdy dojeżdżam do świateł (tocze sie dosłownie 5km/h) lata między obrotami 800 a 500 i potrafi zgasnąć gdy ruszę kierownicą, nacisne hamulec lub co kolwiek co spowoduje delikatne obniżenie obrotów.
    Natomiast na benzynie auto wolno wraca z obrotów, bardzo wolno poniżej 3tys to jest po prostu komedia w dodatku potrafi się zaciąć na 2tys obrotów i trzeba to biegami wyrównać ale nie ma problemu na niskich obrotach. Co może być przyczyną? Silniczek krokowy? Ale on przecież nie steruje chyba obrotami gazu a problem jest tu i tu.

    Z góry dziękuje za odpowiedzi, zapewne dopisze tu później jeszcze kilka pytań.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    1 Wyłącznik bezwładnościowy odcinający zapłon i pompę przy uderzeniu. 2 Zawsze czekaj aż zgasną kontrolki code i awari wtysku-zapłonu 3 nowym 4 warto się temu przyjrzeć.Rozrząd kiedy wymieniany? 5 Na gazownictwie nie znam się. Poza tym awaryjność AR to legenda.Trzeba dbać i właściwie się obchodzić,szczególnie z T.Sparkiem
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 08-07-2010 o 15:18
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    1. Wyłącznik uderzeniowy, odcina masę na pompie, zagadka dla wielu mechaników
    2. Code to immobiliser, zawsze powinien gasnąć, jak nie, to pierwsza do sprawdzenia jest antenka - obręcz na kierownicy.
    3. Jak kolega wyżej mówi - nowym
    4. Skrzypi? Szukaj na linii przeguby-skrzynia-sprzęgło, ja tam znalazłem. A jak nie to po wszelkich rolkach, napinaczach pasków i takich tam.
    5. Zaciąć na 2tys? Mi tylko linka na 4-5 tys w zimie zamarzała - sprawdź jak się rusza. Pewnie przepływomierz, sonda - z racji skomplikowanej elektroniki sterującej, TSy to prawdziwe mendy w diagnozie dla wszelkich mechaników - w zasadzie dobrze mieć znajomego elektromechanika I przywiązuj wagę do "pierdół" - to, co w golfie 2 nie ma znaczenia, tutaj potrafi zagiąć niejednego i powodować skakanie obrotów. Masz 2.0, więc tutaj szczególnie ważne jest dbanie o dobry olej, a kolejnym ważnym aspektem jest dbanie o dobry olej (aluzja taka). Poza tym, niech Ci nawet przez myśl nie przejdzie przekręcenie go na zimno powyżej 3-3,5tys, bo założysz kolejny temat z serii "nowy silnik, czy remont" (od razu mówię, że remont ). Gaz jak masz dobry na wtrysku, to nic Ci nie grozi, jak masz jakiś mieszalnikowy szajs, to go wywal.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #4
    adelon
    Gość

    Domyślnie

    Auto chodzi równo na benzynie i na gazie lecz po odpięciu kostki z silniczka krokowego nie reaguje. Wystarczy go przeczyścić / ustawić czy już wymienić?

    Auto miało już remont silnika wraz z wymianą rozrządu, wałek został ukręcony koszt naprawy 2900zł.

    Był bląd wtrysku, ktoś kto to robił podmienił kostki przy wtryskach (1 i 2) i pociągnał bezpośrednio prąd do jednej z nich (byłem u dobrego elektromechanika) który to poprawiał i teraz dwa wtryski są sterowane jako jeden tak to zrozumiałem. Marchewa jest nadal ponieważ nie moge znaleźć kogoś kto mi to skasuje.

    Linka chodzi sprawnie, nie przycina się. Teraz jak byłem przy aucie to nic mi nie sprzypiało - słyszałem też opinie, że to gdzieś przy alternatorze.

  5. #5
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    Co do gazu to zacznij od wymiany filterka. Potem spróbuj podmienić krokowca. Marchewy kompem nie da się wygasić. W każdym razie niejednokrotnie probowałem.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał adelon Zobacz post
    Auto chodzi równo na benzynie i na gazie lecz po odpięciu kostki z silniczka krokowego nie reaguje. Wystarczy go przeczyścić / ustawić czy już wymienić?
    Jeżeli chodzi równo to po co pchać paluchy?
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  7. #7
    adelon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    Jeżeli chodzi równo to po co pchać paluchy?

    Ponieważ gdy stane na górce i zaczne toczyć się do przodu 5km/h to obroty skacza między 800/500 i mnie to troche martwi

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał adelon Zobacz post
    Ponieważ gdy stane na górce i zaczne toczyć się do przodu 5km/h to obroty skacza między 800/500 i mnie to troche martwi
    To mi wygląda na sondę, a tak wogole to powinieneś zacząć chyba od podpięcia pod komputer.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  9. #9
    adelon
    Gość

    Domyślnie

    Tak zrobię.
    Dzięki wszystkim.

  10. #10
    adelon
    Gość

    Domyślnie

    Postanowiłem dodać kilka pytań nie zakładając nowego tematu.

    Wg faceta który podpiał komputer pod moją czarną strzałe padła sonda lambda, ale nie powiedział mi która. Jest jakiś prosty sposób na diagnoze?
    Gdy odpinam silniczek krokowy nic się nie dzieję, może być to powiązane z sondą? czy krok też do wymiany?
    Jaki akumlator jest seryjnie montowany (zalecacie) ? ponieważ mam 44ah akumlator który myślę wymienić w najblizszym czasie

    pozdro

Podobne wątki

  1. Kilka pytań i problemów w Alfa 156 2.0 TS 1999r
    Utworzone przez Polscrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 06:58
  2. Kilka problemów po zakupie Alfy :(
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 18:08
  3. [159] 159 2,4 jtdm kilka problemów i pytań
    Utworzone przez roni194 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 19:19
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. Jts 2.0, parę pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory