Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: odwieczny problem z centralnym / zamykaniem drzwi

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Angry odwieczny problem z centralnym / zamykaniem drzwi

    A wiec tak od grudnia miałem problem z zamykaniem drzwi z centralnego jak i z kluczyka. objawiało się to tym, iz zamki/siłowniki żyły własnym życiem, zamykając auto z pilota światła mrygaly. kontrolka się na desce od alarmu świeci czyli działa , zamki niestety nie reagowały i nie zamykały drzwi, wiec musiałem zamykać każde drzwi z kluczyka ręcznie, od kierowcy jak i od pasażera, tył zamykałem ręcznie wciskając cycki. niekiedy odbijały, jak by się próbowały zamknąć lecz po chwili się na nowo otwierały.
    bylem u magika zajmującego się centralnymi i zamkami. coś podłubał niby przez 1h działało, auto się zamykało i otwierało z pilota , po godzinie wszystko powróciło do stanu pierwotnego, powiedział mi, ze jest uszkodzony moduł komfortu czy coś takiego? co to jest? gdzie to kupić i gdzie się to w aucie znajduje?
    w sobotę doszedł problem, lewe tylne drzwi się zaryglowały i nie ma bata żeby ich otworzyć mechanicznie , ciągniecie za klamkę od zewnątrz i wewnątrz nic nie daje. odłączyłem akumulator i tez nic. na podłączonym aku to samo. jest jakiś sposób aby otworzyć te cholerne drzwi? co mam wyminąć żeby zaczęły zamki się zamykać, bo to już wstyd jak muszę lądować ludzi na tył do auta i wszyscy wchodzić od prawej strony, bo drzwi się nie otwierają.

    Facio w carserwisie powiedział mi, ze mogą spróbować otworzyć te drzwi, rozwalając boczek, trwało by to z pól dnia + 800zl za robotę , niszcząc boczek. do tego nie gwarantuje zabiegu , ponieważ ciężko jest sie dostać do zamku aby coś z tym zrobić , gdyż drzwi są poszyte jakaś blacha i ciężko się tam dostać
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 17-07-2010 o 19:31

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    niszcząc boczek i 800zł? hahaha ja Ci zniszcze za 400 i zajmnie mi to 30 min . a tak na powaznie to wpisz w google kontrolowane włamania do samochodów czy jakos tak i poszukaj jakiejs firmy która się znajduje w Twoim miescie. ja raz miałem do czynienia z takimi ludzmi dosłownie otwierają wszystko w pare sekund i nie niszczą przy tym nic ! aaa i zabieg kosztował mnie 100 a nie 800 a i boczki mam całe
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 17-07-2010 o 19:31
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    marta_234
    Gość

    Domyślnie i po problemie

    Witam, ja miałam podobny problem z zamkami, ale zaprowadziłam samochód do pewnego pana mechanika który problem wyjaśnił i rozwiązał. Otóż odpowiedzialny za zamki jest pewien moduł (sterownik) który przy klimatyzacji zazwyczaj wilgocieje i wypalają się ścieżki na tej płytce. czasami można tylko wyczyścić ją i jest ok, jeżeli ścieżki są troche popalone to wtedy zlutować laserowo i w ostateczności jeżeli nic nie da się z nią zrobić to wymienić na nową lub używaną ale sprawną. No chyba że to nie jest wina modułu tylko poprostu centralki, ale żeby jednak sprawdzić co to, to trzeba do tej płytki dotrzeć. Znajduje sie ona pod pulpitem między pasażerem, a kierowcą od strony pasażera trzeba się troche wysilić żeby to wymontować albo zaprowadzić do mechanika i wtedy sprawdzić w jakim stanie jest ten sterownik, żeby jak coś nie tak to bedzie na kogo zegnać. Ja osobiście doradzam elektryka który troche zna się na rzeczy, poniważ to nie polonez że się zrobi na krótko i jedziesz dalej

Podobne wątki

  1. [159] Problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi kierowcy z pilota
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 16:29
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 00:15
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 15:00
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 12:02
  5. [146] Odwieczny problem wycieraczek
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory