Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dziwny pisk (sprzegło?)

  1. #1
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie Dziwny pisk (sprzegło?)

    Moja Alfa to 156 2.0 przebieg ta chwile obecna 127 tyś km , a więc nastały zimne i wilgotne dni i noce mimo że moje auto trzymam w suchym garażu (nigdy nie stoi pod blokiem ) przy odpalaniu na zimnym silniku słychać pisk , myślałem że to pasek ale nie to jednak nie to to chyba coś okolice sprzęgła skrzynia biegów , potem każde wciśnięcie sprzęgła to znów pisk (biegi wbijają sie bez zarzutu) kiedy temp wskoczy 50-60 stopni pisk ustaje i nie ma go już wogóle , co to może być przypomnę iż sprzęgło było wymieniane przy 120 tyś km

  2. #2
    kos
    Gość

    Domyślnie

    Hej mam podobny problem i z tego co wiem to łożysko oporowe ale pewności nie mam.Teraz gdy się zrobiło zimno to słychać przeraźliwy pisk ale nic poza tym.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    Witam
    Mi też piszczy coś przy sprzęgle i tak jak u Ciebie ustaje po rozgrzaniu auta (już przy temp. ok. 50C).
    Na początku myślałem, że to pasek i podejrzewałem łożysko alternatora.
    Niestety dziś okazało się, że to właśnie coś ze sprzęgłem.
    Na próbę zwaliłem pasek od alternatora (klimy itp). Na zimnym silniku odpaliłem auto bez paska. Piszczało jak zwykle. Mały pisk pojawiał się również przy wciśniętym sprzęgle.
    Zauważyłem też, przy wyłączonym silniku, że coś piszczy jak wciskam sprzęgło i puszczam.
    Nie miałem czasu sprawdzić poziomu oleju w skrzyni.
    Jak rozwiążę problem to napiszę co to było. Ciebie też o to proszę - bo nie wiem kiedy znajdę czas na tę naprawę.
    Dziwne jest to, że gdy jest dużo cieplej na dworze - problem ten nie występuje.
    wal_kon

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tylko jak jest zimno albo wilgotno zupełnie nie rozumiem tego objawu

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    Witam
    Minęło już trochę czasu od kiedy rozmawialiśmy na ten temat. Czy może ktoś rozwiązał już problem piszczącego sprzęgła przy zimnym silniku.
    Pytam, bo w moim przypadku piszczenie jest coraz bardziej uciążliwe.
    wal_kon

  6. #6
    marek1975
    Gość

    Domyślnie

    U mnie też coś piszczy, a raczej wyje. Wcześniej miałem tak tylko na zimnym silniku, kiedy wskazówka temperatury dotknęła 50 st. wycie cichło, teraz jest non stop.

    W tym tygodniu jestem tak zarobiony, że na pewno nie znajdę czasu na wizytę w warsztacie, w przyszłym najwcześniej w środę podjadę do mechanika, a nurtuje mnie pytanie co to może być. Rozrząd wymieniłem niecałe 1000 km temu. Pasek wieloklinowy tydzień temu, przy okazji mechanik obsłuchał wszystkie rolki i nic złego nie stwierdził.

    Wycie nasila się wraz ze wzrostem obrotów i wydaje mi się, że dobiega od strony skrzyni biegów ale siedząc w kabinie trudno dokładnie ocenić. Niema znaczenia czy sprzęgło jest wciśnięte czy też nie.

    Czy na podstawie tych informacji mógłby ktoś stwierdzić co to może być?

  7. #7
    LUKE
    Gość

    Domyślnie

    --------------------------------------------------------------------------------

    Już był ten temat i odpowiadałem,wystarczy poszukać...
    Z opisu wynika,że prawdopodobnie masz do wymiany wysprzęglik,a dokładniej łożysko w nim.W 155 i 156d jest on na zewnątrz i kosztuje poniżej 100 pln-ów. W 156 benzynkach czeka ciebie zwalenie skrzyni i wymiana jego (sam wysprzęglik kosztuje w ASO ok.259pln,gdzies na allegro widziałem po 200-220pln.Ten wysprzęglik nawet jak nie wciskasz sprzęgła to lekko styka się właśnie łożyskiem i może powodować lekkie popiskiwania,które ustają po rozgrzaniu smaru.Jak jest zimne i wciśniesz sprzęgło i lekko dodasz gazu to powinno zacząć głośno hałasować,aż znowu do rozgrzania smaru bo potem rozumiem ,ze piski ustają.Jak już będziesz zrzucał skrzynię to warto za jednym zamachem wymienić docisk i sprzęgło no chyba,że jest świeże...
    _________________
    JOIN THE DARK SIDE
    -------------------------------------

    Gentleman na ropie i gazie nie jeździ.

Podobne wątki

  1. dziwny pisk przy odpalaniu
    Utworzone przez gawor06 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2018, 20:52
  2. problem z odpaleniem 156 1.9 16v dziwny pisk w kabinie
    Utworzone przez aquarius6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 20:21
  3. 147 1.9JIT dziwny pisk w okolicach rorządu!!!
    Utworzone przez ninja016 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 10:17
  4. dziwny pisk przy zmianie biegow
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 22:26
  5. dziwny pisk po odpaleniu
    Utworzone przez Thinking10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory