Strona 7 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 229

Temat: [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny

  1. #61
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    przy takich przebiegach branie diesla nie ma sensu. Mimo, że JTS nie cieszą się super renomą to dla takiej jazdy po mieście na pewno sprawdzą się lepiej niż JTDm. Jeżeli ojciec nie ma potrzeby bycia zawsze pierwszym spod świateł to wydaje mi się, że 1,9 JTS będzie dobrym wyborem. Jeżeli masz więcej kasy to zdecydowanie TBi, ale tam też masz już turbinę dwumas itd. więc jest się co psuć . Wolnossące benzyniaki nie powinny powodować żadnych problemów a to, że trzeba będzie zrobić łańcuch rozrządu...no cóż naprawy eksploatacyjne
    Born to be wild.

  2. #62
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    3.2 brałes pod uwagę ?? jak benzyna to tylko to bym wybrał, ewentualnie 1750
    Nie ma to jak palnąć bez czytania co autor tematu oczekuje.

    1.9 JTS według mnie jest rozsądną propozycją. Dieseli jest więcej na rynku bo po prostu taki był na nie popyt, dobre sprawdzone silniki o dobrej kulturze pracy. JTSy jednak mają tez swoje plusy.

  3. #63
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    Wolnossące benzyniaki nie powinny powodować żadnych problemów a to, że trzeba będzie zrobić łańcuch rozrządu...no cóż naprawy eksploatacyjne
    Gdyby jego naprawa nie była liczona w tysiącach złotych to zgodziłbym się. Ale za cenę wymiany łańcucha w 2.2 JTS możesz spokojnie wymienić rozrząd, zrobić klapy wirowe i wymienić kompletne sprzęgło w 1.9 jtdm. I jeszcze może zostanie parę groszy.

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    no, ale chyba nie jest tak, że jak kupujesz JTS to na 100% walnie Ci łańcuch? Te rzeczy w JTDm uważam za remonty utrzymaniowe. Po prostu nowoczesne bądź co bądź drogie auta wymagają nowoczesnego i drogie serwisowania ja miałem JTDm i również włożyłem w serwis kilka tysięcy (rozrząd, kolektor, świece) a nie ruszałem nawet turbiny, dwumasy i sprzęgła. Jak się serwisuje to się jeździ i vice versa... po prostu uważam, że jak ktoś robi 10kkm rocznie to nie ma sensu kupować uturbionego diesla który z założenia jest bardziej kapryśny jeżeli chodzi o pierdółki serwisowe (egr, dpf itp.)
    Born to be wild.

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ja osobiście mogę polecić 1.8MPI 140KM. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na stan układu zmiennych faz rozrządu, naprawa troszkę boli (wiem bo robiłem) Reszta wydaje mi się bezawaryjna, koszt rozrządu wg mnie śmiesznie niski jak na wartość auta. Spalanie, u mnie komputer pokazuje około 10L 90% to miasto, jak wylece na trase to często wzrasta bo na autostradzie jeżdżę troszkę powyżej dozwolonej

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Ja osobiście mogę polecić 1.8MPI 140KM. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na stan układu zmiennych faz rozrządu, naprawa troszkę boli (wiem bo robiłem) Reszta wydaje mi się bezawaryjna, koszt rozrządu wg mnie śmiesznie niski jak na wartość auta. Spalanie, u mnie komputer pokazuje około 10L 90% to miasto, jak wylece na trase to często wzrasta bo na autostradzie jeżdżę troszkę powyżej dozwolonej
    Właśnie, a ile z ciekawości kosztowała naprawa? chodzi o koła zębate regulacji faz rozrządu? jeśli można wiedzieć to przy jakim przebiegu zaszła potrzeba wymiany.

    dlaczego nie ma silników idealnych, każdy ma jakieś wady

    Jest na śląsku jedna sztuka z tym silnikiem i w niezłej cenie.

    ps. widzę że jest też LPG, jak się sprawuje?

  7. #67
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Ogólnie ciężki temat. Ale najwięcej info o tym silniku i o jego słabościach czy zaletach znajdziesz na forum Vectry C bo to właśnie z tego auta ten silnik pochodzi. Opel dał 1.8 w benzynie i badziewne skrzynie biegów do 1.9 JTDm a Fiat dał silniki diesela oplowi.

    W 159 z tym silnikiem dużo do czynienia nie miałem ale jeździłem w vectrze C i jak dla mnie żadna rewelacja a spalanie w porównaniu do osiągów jest kiepskie. ( kolega ma ją na gazie nie tak dawno sprawdzałem mu luzy zaworowe i po 30 tys km na gazie mieściły sie w normie )

    Przy tych przebiegach i stylu jazdy jaki opisywałeś brałbym benzynę bez znaczenia czy 1.8 czy 1.9/22 JTS. Po prostu szukałbym auta w najlepszym stanie nie zaleznie od tego jaka benzyna bedzie tam siedzieć. A prawda jest taka że czego nie kupisz a zacznie się psuć bo będzie szarpać po kieszeni czy to będzie TICO czy 159 niezależnie od wersji silnikowej.

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Przy tych przebiegach i stylu jazdy jaki opisywałeś brałbym benzynę bez znaczenia czy 1.8 czy 1.9/22 JTS. Po prostu szukałbym auta w najlepszym stanie nie zaleznie od tego jaka benzyna bedzie tam siedzieć. A prawda jest taka że czego nie kupisz a zacznie się psuć bo będzie szarpać po kieszeni czy to będzie TICO czy 159 niezależnie od wersji silnikowej.
    A ja bym brał diesla. Z dwóch powodów. Niezależnie od przebiegów diesel spali mniej. I to o dobre 30% mniej. To Ci daje lekko licząc ok. 15 PLN oszczędność na każdych 100 km. Niby niewiele, zrobisz rocznie 15 tysięcy km i będzie 2250 PLN do przodu - starczy na podstawowy pakiet uzdatniania auta do dłuższej eksploatacji (rozrząd, filtry, kolektor, olej). Benzyna 1.8 MPI jest tak żałośnie słaba, że chyba tylko zamiar montażu LPG usprawiedliwia ten zakup. Poza tym oba silniki benzynowe - MPI i JTS - cierpią na możliwość wystąpienia równie kosztownych napraw, co 1.9 JTD. W MPI potrafi polecieć sterowanie zmiennymi fazami rozrządu, w 1.9 JTS - łańcuch. Nie musi się to stać, ale może. Tak samo, jak w JTD nie musi padnąć od razu turbina. Drugi powód to jedna, podstawowa rzecz - WYBÓR diesli na rynku jest ogromny. Można kupić model praktycznie pod konkretne wymagania. Z MPI i JTS-em tak kolorowo już nie jest, często 1.8 MPI są bardzo biednie wyposażone. W JTD można przebierać jak w zgniłkach...
    Polecanie zakupu 3.2 V6 komuś, dla kogo koszt napraw diesla może być odczuwalny, odbiorę jako mało wyszukany żart...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #69
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Drugi w kolejności 1.9JTS 160KM czyżby to był "złoty środek" ?
    Ja z tego motoru jestem bardzo zadowolony. Jedyna wada to troche za malo mocy, wiec strach pomyslec jak jezdzi 1,8.

    A na nagar tez sa sposoby...


    Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    A ja bym brał diesla. Z dwóch powodów. Niezależnie od przebiegów diesel spali mniej. I to o dobre 30% mniej. To Ci daje lekko licząc ok. 15 PLN oszczędność na każdych 100 km. Niby niewiele, zrobisz rocznie 15 tysięcy km i będzie 2250 PLN do przodu - starczy na podstawowy pakiet uzdatniania auta do dłuższej eksploatacji (rozrząd, filtry, kolektor, olej). Benzyna 1.8 MPI jest tak żałośnie słaba, że chyba tylko zamiar montażu LPG usprawiedliwia ten zakup. Poza tym oba silniki benzynowe - MPI i JTS - cierpią na możliwość wystąpienia równie kosztownych napraw, co 1.9 JTD. W MPI potrafi polecieć sterowanie zmiennymi fazami rozrządu, w 1.9 JTS - łańcuch. Nie musi się to stać, ale może. Tak samo, jak w JTD nie musi padnąć od razu turbina. Drugi powód to jedna, podstawowa rzecz - WYBÓR diesli na rynku jest ogromny. Można kupić model praktycznie pod konkretne wymagania. Z MPI i JTS-em tak kolorowo już nie jest, często 1.8 MPI są bardzo biednie wyposażone. W JTD można przebierać jak w zgniłkach...
    Polecanie zakupu 3.2 V6 komuś, dla kogo koszt napraw diesla może być odczuwalny, odbiorę jako mało wyszukany żart...
    Jestem właśnie po lekturze artykułu http://www.autka.pl/?p=310 i znowu mętlik w głowie wg niego 1.9JTD 120km lub 150km.

    Co do wyboru 100% racji, można przebierać i wybrać wersje wyposażenia jaką się chce jak i kolor auta, ceny też przystępne.
    Ostatnio edytowane przez Alfa156bb ; 30-04-2013 o 13:12

Podobne wątki

  1. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  2. Praca Inżynierska - jaki temat wybrać
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 13:37
  3. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01
  4. Jaki silnik 156 wybrać??
    Utworzone przez rebel w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory