Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 219

Temat: kolo dwumasowe + kompletne sprzeglo z dociskiem

  1. #51
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Bierze wysoko.

    Zakup na firmę. Zgłosiłem sprzedawcy ale boję się że albo powiedzą że mam spadać albo każą odesłać i będzie to trwało kilka tygodni a ja będę i tak potrzebował innego kompletu.

    Co konkretnie można z wysprzęglaniem sprawdzić? Czytałem że odpowietrzyć, ale i tak przy nowym zestawie to wydawało mi sie że będzie hulać wszystko.

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuM Zobacz post
    Bierze wysoko.

    .
    To jak bierze wysoko to spróbuj odpowietrzyć wysprzęglik. Nowe sprzęgło powinno brać dość nisko.
    Najlepiej idź do innego mechanika i niech Ci sprawdzi wysprzeglik.

    - - - Updated - - -

    A tu taaka wypowiedź gościa z innego forum na temat wadliwego wysprzęglika : Wysprzęglik u mnie problem ze sprzęgłem powstał po zmnienie sprzęgła i w ten sposób rozwaliłem 4szt tarcz sprzęgła, dopiero się zorientowałem że to siłownik jak zmieniałem koło zamachowe dwumasowe na zwykłe i oglądałem wysprzęglik bardziej dokładnie. Problem był taki że mi sprzęgło ślizgało jak gwałtownie gazu dodałem, na początku tylko czasem to się działo, i w ten sposób spaliłem 4szt tarcz, 2szt docisków i 1szt dwumas.

  3. #53
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze tylko jak to sprawdzić i co dokładnie z tym wysprzęglikiem zrobić bo on też jest nowy. Mech sprawdzi/zrobi to na miejscu od ręki? Trudno będzie mi też mu udowodnić bo sprzęgło się śliska się dość humorycznie i są momenty że wszystko jest ok.

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuM Zobacz post
    Pytanie jeszcze tylko jak to sprawdzić i co dokładnie z tym wysprzęglikiem zrobić bo on też jest nowy. Mech sprawdzi/zrobi to na miejscu od ręki? Trudno będzie mi też mu udowodnić bo sprzęgło się śliska się dość humorycznie i są momenty że wszystko jest ok.
    Zakładając, że dobrze go założył sprój odpowietrzyć najlepiej niech to zrobi inny mechanik.

    - - - Updated - - -

    W ostateczności jak nie pomoże to jedź do tego co wymianieł i w ramach gwarancji niech się męczy. Montowałeś nowe więc ma być sprawne.

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Jak wysprzeglik jest zapowietrzony to sprzęgło bierze od samego dołu

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Jak wysprzeglik jest zapowietrzony to sprzęgło bierze od samego dołu
    To raczej pedał wpada w podłogę

  7. #57
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Niekoniecznie, ja miałem zrypany odpowietrznik, co powodowało zapowietrza nie się sprzęgła. W pierwszej kolejności sprzęgło zaczynało brać bardzo nisko, a dopiero jak juz mocno się zapowietrzylo to pedal wpadał w podłogę.

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Niekoniecznie, ja miałem zrypany odpowietrznik, co powodowało zapowietrza nie się sprzęgła. W pierwszej kolejności sprzęgło zaczynało brać bardzo nisko, a dopiero jak juz mocno się zapowietrzylo to pedal wpadał w podłogę.
    Jak mnie się kończyło sprzęgło w Buso( już bardzo ślizgało) pedał ledwo brał przy podłodze i było niesamowite mrowienie sprzęgła. Tarcza żyletka, słoneczko połamane.

  9. #59
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Sprawdziłem wsystko dokładnie, sprzęgło jednak wydaje się brać normalnie przesadziłem z tym chyba że bierze wysoko, chociaż przyznaję że nie jestem specjalistą zupełnie. Macie rację, podjadę do mechanika i sprawdzimy ten wysprzęglik. Napisałem też do sprzedawcy i po opisaniu objawów od razu dostałem info, że prawdopodobnie rzecz dotyczy tarczy i docisku więc mam demontować i odesłać do ekspertyzy. Tylko samochód na co najmniej 14 dni unieruchomiony lub konieczność zakupu drugiego kompletu tarczy i docisku.

    Update: Wizyta w serwisie na Krakowiaków w Warszawie (dużo dobrych opinii na dobrymechanik) ale mechanik też twierdzi, że to nie jest wina wysprzęglika. Stwierdził, że sprzęgło bierze normalnie, nie za wysoko, biegi wskakują płynnie. Poza tym tak jak mówiłem trudno było mi udowodnić ślizganie bo podczas jego przejażdżki nic takiego nie wystąpiło mimo usilnych prób. W takim razie pozostaje demontaż i odesłanie do sprzedawcy a w tym czasie zamontowanie nowej tarczy i docisku.
    Ostatnio edytowane przez KuM ; 22-09-2015 o 21:38 Powód: Odświeżenie

  10. #60
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Wizyta w serwisie na Krakowiaków w Warszawie (dużo dobrych opinii na dobrymechanik) ale mechanik też twierdzi, że to nie jest wino wysprzęglika. Stwierdził, że sprzęgło bierze normalnie, nie za wysoko, biegi wskakują płynnie. Poza tym tak jak mówiłem trudno było mi udowodnić ślizganie bo podczas jego przejażdżki nic takiego nie wystąpiło mimo usilnych prób. W takim razie pozostaje demontaż i odesłanie do sprzedawcy a w tym czasie zamontowanie nowej tarczy i docisku.

Podobne wątki

  1. (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 14:48
  2. [156] Kolo dwumasowe / sprzeglo ? 2.4 20V MJET
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 18:42
  3. Kolo dwumasowe?
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 07:28
  4. Kolo dwumasowe
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory