Strona 10 z 50 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 497

Temat: Klimatyzacja

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie klimatyzacja- problem z panelem, który działa na odwrót

    witam

    Mam problem z panelem klimatyzacji. Coś się zepsuło i panel klimatyzacji działa mi teraz po angielsku- tzn regulując temperature kierowcy reguluje nawiew pasażera. Wcześniej było wszystko w porządku i działało dobrze. Mono również ustawia temperaturę dla całości, ale jak reguluję pokrętłem pasażera.

    Bawiłem się wcześniej troche FES-em i ALFAobd. W obu próbowałem proxy aligment, aby dodać navi. Niestety wyskakiwał błąd przy obu programach. Czy możę tu coś się skopało????

    Dziś, jadąc autem, zauważyłem, że nie świeci się temperatura i siła nawiewu. Wyświetlacz nic nie pokazywał. Wyczytałem na forum, że samo się naprawi, owszem tak było - ale teraz jest ten problem :/

    Dodam, że auto jest przerobione z anglika, z nagrzewnicą etc w wersji europejskiej. Wszystko działało wcześniej. Miałem migający licznik i robiłem proxy oprócz standardowej diagnostki, ponieważ chciałem sterowanie radiem z kierownicy...

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Odłącz akumulator na kilka minut, może po prostu wystarczy zresetować. Też miałem taki problem, że wyświetlacz z klimy się nie świecił.

  3. #93
    dareeq
    Gość

    Domyślnie

    Panowie ile dokładnie ma być czynnika w 1,9 jtdm 8v 120 km? rok 2008

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  5. #95
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    u mnie takie objawy...
    miałem głośną pracę klimy...pojechałem do serwisu uzupełnili czynnik (tylko nie wiem ile) i głośna praca ustała.
    Klima ładnie chodziła do wczoraj...
    Wczoraj był pierwszy upalny dzień z temp. powyżej 30 stopni. Po przejechaniu kilku km sprężarka jakby się zawiesiła i przestała pracować, niby słychać było że obraca ale powietrze zimne nie leciało? I znowu słychać było jak sprężarka pracuje czego nie było wcześniej

    Wsiada dzisiaj rano temp 16,5 stopnia, odpalam klimę na low i wszystko działa idealnie zimno w aucie tak że nie mogłem kierownicy utrzymać....
    Co się dzieje? czynnik się rozpręża pod wpływek wyższej temp?

  6. #96
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    A ja wam powiem jedno - nie jeździjcie do napełniaczy, tylko do SERWISU klimatyzacji. Panowie z doświadczeniem podepną sobie manometry i będą wiedzieli, kiedy jest dobrze nabite. Wszystko zależy też od tego, w jakim stanie macie osuszacz klimatyzacji. Jeśli jest stary=przytkany, będzie nabijał ciśnienie po stronie HP ale jeszcze przed skraplaczem i wyjdzie dupa a nie chłodzenie. Osuszacz sprawny i mająxy max 2 lata to PODSTAWA sprawnej klimatyzacji. No i oczywiście dobrze ustawiony punkt przegrzania na zaworze rozprężnym.

    Serio - klima to nie jest takie hop-siup. Tak samo jak sprawdzenie szczelności podciśnieniem nie jest sprawdzeniem A jedynie czynnością serwisową,żeby odessać wilgoć z układu (znajduje się w powietrzu).

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sprotek Zobacz post
    Agregat Magneti Marelli pokazuje natomiast 550g do nabicia przy wybraniu 1.9JTDm. Na pewno przy za małym ciśnieniu (ilości) sprężarka się nie załączy.
    Ja ostatnio czytałem, że w ciągu roku może ubyć nawet do 30% czynnika, co już sprawia, że sprężarka nie jest prawidłowo smarowana. Większy ubytek może doprowadzić do jej zatarcia. Jeśli mała ilość czynnika spowoduje nieuruchomienie się klimy, to bardzo dobrze. Ale czy tak jest na pewno?

  8. #98
    RobertoM
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli ubywa wam czynnika to radzę sprawdzić czy nie ma nieszczelności na chłodnicy klimy i proponuje wymienić osuszacz.

  9. #99
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    dzwoniłem dzisiaj do serwisu gdzie nabijali mi klimę....nabili do 550....to jest pewnie przyczyną.
    Po weekendzie jadę odessać trochę czynnika...zobaczymy czy klima zacznie działać?
    Do ile mam odessać 460?

  10. #100
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 jtd
    Postów
    43

    Domyślnie

    Jak klima jest tylko z przodu to gazu wchodzi 460 jak ktoś posiada panel do klimatyzacji jeszcze z tyłu to wchodzi 550.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory