Strona 6 z 50 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 497

Temat: Klimatyzacja

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Była 156 SW JTDM 1.9 2003 140 KM, jest 159 SW JTDM 2.0 2009/10 170 KM Distinctive
    Postów
    30

    Domyślnie

    U mnie zamiast przycisku MONO jest przycisk OFF...

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Panowie jak to jest u was...? nie macie przycisku MONO do przelaczania klimy na jednostrefowa...?
    ja go mam caly czas wlaczony bo dwustrefowa z reguly mi nie potrzebna...

    Pozdrawiam
    W wersjach po lifcie, został zmieniony panel sterowania i owego przycisku brak.

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie Elektrowentylator klimatyzacji

    Witam serdecznie.

    Brak klimatyzacji to poważny problem latem... no a jak na złość- mamy lato

    Klimy ni ma, bo ni ma płynu... a ni ma płynu bo był uciekł przez zawór bezpieczeństwa, gdyż z powodu braku chłodzenia (uszkodzonego wentylatora prawdopodobnie) wzięło i zrobiło się ogromne ciśnienie w instalacji.

    Wentylator ma 3 kabelki... czy można go w związku z tym podłączyć bezpośrednio do akumulatora, żeby sprawdzić czy jest sprawny? (bezpiecznik obok aku sprawdzony- jest ok) Ktoś mi mówił, że raczej nie, ale nie jest pewny więc pytam. Poza tym druki ktoś mówił, że można... po czym pierwszy, że tak się niszczy wentylatory bla bla bla kłótnia gotowa.

    Drugie pytanie: jak się do dziadostwa dostać? Trzeba będzie spuszczać płyn chłodniczy, czy jest jakiś 'myk'?

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 26-06-2012 o 20:26

  4. #54
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Czytałeś to "coś" co naskrobałeś tutaj? W ogóle masz blade pojęcie o klimie? Ogromne ciśnienie??? Chyba w dolnej części ciała. Oddaj to do mechanika. Bo po Twoich wpisach obawiam się, że zrobisz z niej katarynkę. Podpowiem Ci tylko, że stojąc od przodu na pierwszym planie masz chłodnicę od wspomagania, druga jest chłodnica klimy, trzecia od turbo i dopiero czwartą masz od silnika. Więc się zastanów gdzie Ci co wywaliło i dlaczego. W klimie masz tylko czynnik chłodzący (gaz) i odrobina oleju do smarowania sprężarki itd.

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  5. #55
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    A do czego Twoim zdaniem służy zawór bezpieczeństwa w układzie? Sprężarka... to mówi samo za siebie... czytałeś, jak działa klima?

    Czy ktoś ma ochotę pomóc.... czy każda odpowiedź na tym forum to będzie: "jedź do mechanika"? Bo jeśli tak, to dziękuję za nieprzydatne forum i spróbuję na alfaclub...

    P.S. A nawet, jeśli się mylę to powinieneś powiedzieć, a nie buraczyć takimi tekstami.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 26-06-2012 o 19:24

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    A do czego Twoim zdaniem służy zawór bezpieczeństwa w układzie? Sprężarka... to mówi samo za siebie... czytałeś, jak działa klima?

    Czy ktoś ma ochotę pomóc.... czy każda odpowiedź na tym forum to będzie: "jedź do mechanika"? Bo jeśli tak, to dziękuję za nieprzydatne forum i spróbuję na alfaclub...

    P.S. A nawet, jeśli się mylę to powinieneś powiedzieć, a nie buraczyć takimi tekstami.
    popieram!!

  7. #57
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    ...Klimy ni ma, bo ni ma płynu... a ni ma płynu bo był uciekł przez zawór bezpieczeństwa, gdyż z powodu braku chłodzenia (uszkodzonego wentylatora prawdopodobnie) wzięło i zrobiło się ogromne ciśnienie w instalacji.
    Przy takich "buraczanych" wpisach masz buraczane odpowiedzi, a płyn to jedynie mógł Ci wywalić z chłodzenia silnika. Co ma do tego klima? Więc z klimą to jedź do mechanika (od klimy) bo sam to możesz wiesz co sobie zrobić. No chociaż na pewno posiadasz butlę z azotem, żeby sprawdzić sobie szczelność układu i jesteś w stanie nabić sobie pompką do roweru czynnik do klimy. Na pewno na "alfaclub" czekają aby Ci nawet pokazać jak to zrobić w pokoju.

    Mam nadzieję, że Twój następny temat nie będzie miał tytułu: "Kręcę kierownicą i mi się skręcają koła, też tak macie?"

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    BeBe, najlepiej sie nie udzielaj skoro uwazasz jak uwazasz.
    Poprzednim wpisem popisales sie z wiedzy dzialania klimatyzacji, a jesli jestes osoba, ktora ze wszystkim jezdzi do mechanika to pytam- po co jestes na forum? A jesli jest jakis powod (np grupowe znizki na costam), to po kiego grzyba sie odzywasz?
    Poczytaj sobie jak działa klima. A tak w ogole, to moja diagnoza nie jest przeze mnie wymyslona, tylko przez znajomego mechanika.
    Powiem wiecej- prawdopodobnie jest tak, ze jesli klimatyzacja nie dziala (w sensie nie ma czynnika) to elektrowentylator sie nie zalacza... no ale skad mozesz to wiedziec, skoro nic nie wiesz i tylko opi**dalasz ludzi za to, ze pytaja?

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Witam.
    Próbowałem przetestować wentylatory chłodnic za pomocą FES 3.5... Niestety nic się nie dzieje- test wentylatora 1 (czyli chłodnicy) pokazuje, że TES WYKONANO jednak nic się nie dzieje, nie kręci, żadne bezpieczniki nie cykają. Test wentylatora 2 (od klimy)- słychać tylko cykanie bezpiecznika w skrzynce obok aku, ale również brak ruchu...
    Czy to oznacza, że mam spierdzielone wentylatory?

    Może być tak, że napięcie idzie do wentylatorów, ale one się nie kręcą bo komputer nie steruje nimi?
    Proszę o pomoc!

    P.S. Czy mógłby ktoś sprawdzić jak u niego wygląda taki test w FES'ie?
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 29-06-2012 o 16:05

  10. #60
    Saaboholic
    Gość

    Domyślnie

    presostat wysokiego cisnienia powinien wyłączyc klimę po przekroczeniu ok.24-25 bar w instalacji,nie wiem czy w sprężarce jest zawór bezp.,widziałem taki w saabie 9000,alfy nie ogllądałem,ja w Alfie 159 mojej Teścowej będe wymieniał przewody klimatyzacji.może masz nieszczelność w układzie,stąd brak czynnika.wentylator można sprawdzic jak zrobisz zworę na gnieżdzie przekażnika od went.wentylator załącza sie po przekroczeniu ok.15,16 na stronie tłocznej sprężarki,czyli stronie wysokiego cisnienia(cieńsza rurka).
    Ostatnio edytowane przez Saaboholic ; 29-06-2012 o 18:06

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory