Strona 8 z 50 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 497

Temat: Klimatyzacja

  1. #71
    nikusbb
    Gość

    Domyślnie

    żeby samodzielnie decydować kiedy ma załączać się klima a kiedy nie (i żeby napis "AUTO" nie pojawiał się na wyświetlaczu) trzeba:
    1. Ustawić dowolną temperaturę, nacisnąć śnieżynkę (pojawi się napis "AUTO").
    2. Nacisnąć jeszcze raz śnieżynkę (zaczną pulsować nastawione temperatury) i po chwili napis "AUTO" zniknie.
    Klima zostanie całkowicie wyłączona.

    Sprawdzałem to u siebie - wersja przed liftem - (dwustrefowa klima oraz czujnik zaparowania szyb) i działa.

    Pzdr,
    Alfaholik od 2 tyg
    Ostatnio edytowane przez nikusbb ; 19-07-2012 o 20:37

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikusbb Zobacz post
    żeby samodzielnie decydować kiedy ma załączać się klima a kiedy nie (i żeby napis "AUTO" nie pojawiał się na wyświetlaczu) trzeba:
    1. Ustawić dowolną temperaturę, nacisnąć śnieżynkę (pojawi się napis "AUTO").
    2. Nacisnąć jeszcze raz śnieżynkę (zaczną pulsować nastawione temperatury) i po chwili napis "AUTO" zniknie.
    Klima zostanie całkowicie wyłączona.

    Sprawdzałem to u siebie - wersja przed liftem - (dwustrefowa klima oraz czujnik zaparowania szyb) i działa.

    Pzdr,
    Alfaholik od 2 tyg
    Albo juz za dużo wypiłem albo nie kumam co autor ma na myśli....
    Oczywiście opis jak najbardziej poprawny ale chyba wszyscy wiedza jak wyłączyć klime, poza tym niewiem czy wiesz ale cyferki migają gdy temperatura na zewnatrz jest wyższa od tej ustawionej dla wnętrza.

  3. #73
    nikusbb
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Albo juz za dużo wypiłem albo nie kumam co autor ma na myśli....
    Oczywiście opis jak najbardziej poprawny ale chyba wszyscy wiedza jak wyłączyć klime, poza tym niewiem czy wiesz ale cyferki migają gdy temperatura na zewnatrz jest wyższa od tej ustawionej dla wnętrza.
    No chyba nie do końca wszyscy wiedzą jak wyłączać klimę ponieważ na 4tej stronie Alces1 o to pyta i nikt mu nie potrafił tego prosto wyjaśnić. W opisywanym przeze mnie przypadku pulsujące nastawy temperatury dotyczyły ustawień klimy a nie rozprawy kiedy i z jakiego powodu "cyferki migają".

    ps
    Przeczytaj cały wątek ze zrozumieniem i nie czepiaj się!

  4. #74
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    Witajcie

    Mam malutki problem z klima. Bylem dzisiaj w serwisie zeby sprawdzic klime bo wydawalo mi sie ze za slabo chlodzi. Pojechalem mila jak zwykle obsluga sprawdzili w samochodzie bylo 310 gr wiec dobili do 550 dodatkowo cos mowili o oleju ze uzupelnia. Nie zwrocilem uwagi na to co i ile bylo bo uznalem ze robia to fachowcy. Podczas powrotu do domu klima zaczela sie dziwnie zachowywac, tak jakby zalaczala sie i wylaczala sprezarka, niestety chlodnego powietrza rowniez brak . W domu doczytalem ze uzupelnili czynnik i wlali 120 ml oleju (chyba tyle powinno byc w calym ukladzie a nie do uzupelnienia).
    Jaka rada czy za duzo czynnika czy oleju powoduje zalaczanie i wylaczanie sprezarki.
    Czynnika powinno byc 460g !!! W innym temacie byl dokladnie taki sam przypadek, czyli klima swirowala bo bylo za duzo czynnika chlodzacego (tez bylo nabite 550g).

    Pozdrawiam

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikusbb Zobacz post
    No chyba nie do końca wszyscy wiedzą jak wyłączać klimę ponieważ na 4tej stronie Alces1 o to pyta i nikt mu nie potrafił tego prosto wyjaśnić. W opisywanym przeze mnie przypadku pulsujące nastawy temperatury dotyczyły ustawień klimy a nie rozprawy kiedy i z jakiego powodu "cyferki migają".

    ps
    Przeczytaj cały wątek ze zrozumieniem i nie czepiaj się!
    Przy czujniku zaparowania klima załącza się automatycznie, jeżeli dostanie sygnał z w/w urządzenia, o to pytał Rafał.

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Czynnika powinno byc 460g !!! W innym temacie byl dokladnie taki sam przypadek, czyli klima swirowala bo bylo za duzo czynnika chlodzacego (tez bylo nabite 550g).

    Pozdrawiam

    Pytałem w serwisie Alfa Romeo i powiedzieli, że czynnika powinno być 550g

  7. #77
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Opiszę własny przypadek, przy czynniku w ilości 465 g, po włączeniu klimy słyszalny był metaliczny poszum, zgodnie ze wskazówkami forumowiczów, którzy twierdzili, że jest to wina małej ilości czynnika, pojechałem do znajomego serwisu, w programie serwisowym (chyba AutoData), dla 1,9 JTS było podane 550 g - chłopaki przeprowadzili cała procedurę z odciągnięciem starego czynnika (po zważeniu było rzeczone 465 g), pomiarem szczelności zarówno na podciśnieniu jak i ciśnienie, wymianą oleju i nabiciu nowego czynnika w ilości 550 g -klima działa, jak działała, ale zniknął ten metaliczny poszum.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Ja dzwoniłem do serwisu, bo w jednej z firm, która serwisuje klimatyzacje, na maszynie wyskoczyło, że powinno być 460g.
    Nie wiem skąd te rozbieżności na różnych maszynach w oprogramowaniach w stosunku do serwisu.

  9. #79
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Ja bylem w serwisie i w programie maszyny do nabijania pokazalo im 460g i tak mi nabili... wiec teraz nie wiem co o tym myslec, ale tez zadzwonie i sprawdze w Alfa Romeo serwisie...

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Co ile lat ( miesięcy ) nabijacie klimę. Mam auto od dwóch lat i nie mam problemów z klimą ( uzupełniana i sprawdzana była tuż przed kupnem auta) . Ładnie chłodzi, brak przykrych zapachów. Słyszałem ze przy sprawnej klimie powinno się ja sprawdzać co dwa lata.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory