Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15441
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    za 20 kawałków ze świadomością reg. M32 po półtora roku wsadziłem drugie 20
    Czyli wychodzi, że 159 powinna kosztować te 40 - 45 tys zł i jak tyle nie kosztuje na początku to dobije do tego po kosztach napraw w ciągu pierwszego półtora roku.
    Ja z rzeczy które trzeba było wymienić bo się zepsuły i samochód przestał działać, to póki co nie potrzebowałem naprawiać jeszcze nic. No może oprócz serwisu olejowego który był konieczny, a który kosztował 595 zł. Z rzeczy które warto było wymienić (choć wielu by olało) to poduszka silnika (330 zł), niegrzejące lusterko (25 zł) i sprężyny tył (198 zł). Reszta to fanaberie jak np. montaż duolightów, wymiana zamka maski z powodu ułamanego uchwytu czy poprawki lakiernicze celem likwidacji odprysków po kamieniach.

  2. #15442
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 08' Ti 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Czyli wychodzi, że 159 powinna kosztować te 40 - 45 tys zł i jak tyle nie kosztuje na początku to dobije do tego po kosztach napraw w ciągu pierwszego półtora roku.
    Ja z rzeczy które trzeba było wymienić bo się zepsuły i samochód przestał działać, to póki co nie potrzebowałem naprawiać jeszcze nic. No może oprócz serwisu olejowego który był konieczny, a który kosztował 595 zł. Z rzeczy które warto było wymienić (choć wielu by olało) to poduszka silnika (330 zł), niegrzejące lusterko (25 zł) i sprężyny tył (198 zł). Reszta to fanaberie jak np. montaż duolightów, wymiana zamka maski z powodu ułamanego uchwytu czy poprawki lakiernicze celem likwidacji odprysków po kamieniach.
    A jak długo masz swoją?

  3. #15443
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Z rzeczy które warto było wymienić (choć wielu by olało) to poduszka silnika (330 zł), niegrzejące lusterko (25 zł) i sprężyny tył (198 zł). Reszta to fanaberie jak np. montaż duolightów, wymiana zamka maski z powodu ułamanego uchwytu czy poprawki lakiernicze celem likwidacji odprysków po kamieniach.
    A uszczelki smoka nie ruszałeś? Ja prewencyjnie robiłem.
    Napisz jakbyś mógł o tej poduszce (która to dokładnie i czy mechanik stwierdził, że jest do wymiany bez jej zdejmowania).

    Dzięki z góry.

  4. #15444
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Ja swoją kupiłem za 30k 4 lata temu i do tej pory włożyłem w nią (nie licząc poprawek estetycznych i typowej eksploatacji - olej, filtry, rozrząd) ponad 5k - wymiana turbo oraz sprężarki klimatyzacji. Przebieg - ponad 250k km, z czego 45k km moje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15445
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A jak długo masz swoją?
    Ponad rok.

    A uszczelki smoka nie ruszałeś? Ja prewencyjnie robiłem.
    Napisz jakbyś mógł o tej poduszce (która to dokładnie i czy mechanik stwierdził, że jest do wymiany bez jej zdejmowania).
    Uszczelkę smoka ogarnął poprzedni właściciel. Mi tylko powiedział, że wymienił (nawet nie wiedziałem, ze trzeba) i żebym wymieniał co drugi serwis olejowy. Planuję wymienić w przyszłym roku, bo podobno jej trwałość to 4 lata.
    Nie wiem która to była poduszka, bo info o jej uszkodzeniu dostałem przez telefon. Pokazywał mi ją później, nawet gołym okiem było widać zużycie elementów amortyzujących.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 15-04-2018 o 14:32

  6. #15446
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Moja dalej aktualna, chociaz bylem przekonany, ze klient, który ogladal zabierze ja. Na jutro mial przyjechac i odebrac auto ( ponad 350 km mial do mnie ) . Tydz temu wytargowana cena, ustalone szczegóły itd itp. Dzis tel, ze maska ma odpryski od kamieni i jednak odpuszcza. Rózne sa priorytety..., a kupcowi zycze znalezienia tego wymazonego auta
    Ja tak od października sprzedaje... latam jak głupek do auta robię zdjęcia i koniec z końcem nikt nie przyjeżdża, a dzwonią mi ostatnio tylko komisy żebym wystawił im auto na komis teraz to ogólnie mam dylemat bo auto wisi pół roku, a ludzie którzy myślą stereotypowo to nie przyjadą zobaczyć bo auto już długo się nie sprzedało
    Ostatnio edytowane przez mikomad ; 15-04-2018 o 18:40

  7. #15447
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    W twoim przypadku to nie kwestia stereotypów, tylko m.in. np. kiepskiego wyposażenia. Pisałem ci już o tym wcześniej. Ciężko będzie sprzedać samochód tak słabo wyposażony, gdy wokół są modele ze skórą i pełną elektryką. Jeszcze żeby to było 1.9 8v albo 1.8 MPI - czyli biedne silnikowo wersje, które się kupuje bo samochód ładny. Ale tu masz fajny silnik i słabe wyposażenie. Poza tym, na fotografiach samochód dalej prezentuje się słabo. Wybrałeś najgorszy możliwy moment do fotografowania. Przez ostre słońce jest wrażenie wypłowienia lakieru. Widać na nim wszelkie swirle i hologramy. Wnętrze, przez wpadające światło słoneczne traci kontrast - jest wyblaknięte. Jest lepiej niż było, ale dalej bez rewelacji. Na jednym ze zdjęć masz uwaloną tylną szybę w kurzu, która jest do połowy przetarta. Moje pierwsze wrażenie: nie działa wycieraczka z tyłu.

    Załącznik 244049

    Pobrało mi się zdjęcie w niskiej rozdzielczości, ale pobawiłem się trochę suwakami. Lakier zyskał na głębi, na lakierze pojawiły się odbicia. Więcej kontrastów powoduje, że zdjęcie bardziej wpada w oko. Chromy wydają się ładniejsze.

  8. #15448
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A potem kupiec przyjedzie na miejsce i znowu będzie "w ogóle nie wygląda tak jak na zdjęciach" bo się waść suwaczkami bawił.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #15449
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    A potem kupiec przyjedzie na miejsce i znowu będzie "w ogóle nie wygląda tak jak na zdjęciach" bo się waść suwaczkami bawił.
    Odpowiedz brzmi... Tam są drzwi,jeśli Ci nie pasuje to do salonu zapraszam i kup sobie waść nowe. Takie jest moje zdanie,do mnie Typy pod stacją paliw podbijają i proszą o fotkę na FB.

  10. #15450
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No tylko po co przerabiać zdjęcia i udawać, że auto super wygląda jak w rzeczywistości ma rysy, hologramy i inne cuda? To jest wprowadzanie potencjalnego kupca w błąd i tyle.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory