Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16681
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Kurcze, taka uwaga - wysilcie się trochę, poczytajcie co poprzednicy wrzucali, jakie były reakcje, na co ogólnie patrzeć i róbcie jakąś wstępną selekcję - co innego rzucić okiem na jedną-dwie oferty, co innego siedem, mało komu się chce być aż tak pomocnym

  2. #16682
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Szukam 159 sportwagen
    Postów
    8

    Domyślnie

    Przepraszam, wiem że to dużo, jednak ofert jest o wiele więcej...
    trudno mi to udowodnić, ale nie wkleiłem pierwszych ofert jakie znalazłem i nie mam kolejnych zakolejkowanych... spędziłem trochę czasu żeby poczytać o tych samochodach, ale to zawsze wydaje mi się niewiele/zdecydowanie mniej niż taka forma na konkretnym przykładzie...

    więc może w takiej kolejności, od najtańszej:
    1.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ID6BMIFN.html?
    2.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9-jtdm-150km-6bieg-alu-klima-bez-rdzy-zadbana-pdc-2007r-ID6BcM0J.html?
    3.olx.pl/oferta/sprzedam-alfa-romeo-159-1-9-150-km-CID5-IDyvJlZ.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent% %205D=1&id_at=6482207656
    4.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-rok-2007-ogloszenie-prywatne-ID6BRjd6.html?
    i benzyna
    5.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-8-mpi-benzyna-gaz-stan-bardzo-dobry-ID6BTf1K.html#3f0ac5383b

  3. #16683
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eroico Zobacz post
    Przepraszam, wiem że to dużo, jednak ofert jest o wiele więcej...
    więc może w takiej kolejności, od najtańszej
    Niezly kabaret sie Wam tu robi ;DDD dobrze chopie, ze nie kupujesz golfa czy bety bo by Ci znakow braklo

    Cytat Napisał eroico Zobacz post
    spędziłem trochę czasu żeby poczytać o tych samochodach, ale to zawsze wydaje mi się niewiele
    Niestety efekt orania mlodych ludzi postepuje. Ja w przeciagu roku, w wolnych chwilach przeczytalem mnostwo watkow, starych i nowych. Podczas wizyty u handlarzy (nawet tych siedzacych w alfach) uchodze za szpeca od 159, a czasem sam ich pouczam nie pytalem jeszcze o nic na forum a czuje sie jakbym niektorych kolegow/uzytkownikow znal od zawsze.. Niestety mam zbyt wygorowane wymagania i brak cisnienia zeby juz moc dolaczyc na stale do grona posiadaczy ale to tylko kwestia czasu. Chociaz skoro i tak juz zabralem glos (bo mi sie humor poprawil dzieki koledze wyzej ;D) to gdyby ktos mial info nt. zadbanej 159 jestem zdecydowanie chetny. Brzmi to moze dziwnie ale ma to byc auto przynajmniej na kolejne 10 lat wiec zadna cena mnie nie przeraza. Wrecz przeciwnie, moge slono zaplacic

    Akceptowalna specyfikacja: czarny SW 2.0jtd lub 1.75tbi, ori navi, brak relingow, xenon, wersja TI (w ostatecznosci sport plus z jasna polskora ale jeszcze sie waham ) eco off na plus

    Niby nie wiele ale od roku na rynku pewnych aut jak na lekarstwo a handlarze dysponuja pieknymi perelkami, ktore po ogledzinach i krotkich matematycznych obliczeniach mowia wszystko ostatnio pojawily sie dwie oferty w kolorze rosso competizione i zas dylemat. Juz na zdjeciach jest ok jak na czerwony a wiem, ze wiekszosc to tu zawsze popuszcza z tego powodu (bez urazy )
    Takiej szukam, w niej sie zakochalem w 2006r, w Makarskiej i zdania nie zmienie. Zona zaakceptowala
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	$_21.JPG
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	35.9 KB
ID:	258109 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	$_3.JPG
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	63.7 KB
ID:	258110 pozdro

  4. #16684
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał yansh Zobacz post
    Cena chyba trochę wysoka.
    Co to znaczy cena za wysoka. Może inne mają ceny za niskie, które znikąd się nie wzięły. Rynek używanych aut jest (delikatnie pisząc) zepsuty. Każdy w każdym widzi oszusta. Klient w sprzedawcy i odwrotnie. Sam sprzedawałem auto (Yaris). Ogłoszenie brzmiało jak od typowego handlarza. Prawdziwy (niski) przebieg, stan bdb oryginalny lakier, pierwszy właściciel (od nowości). Jaki efekt? W95% przypadków musiałem tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem nikt nie chciał wierzyć. Oczywiście ofert było dużo na zasadzie: "daję połowę z tego co pan chce i biorę", "opuść kilka tysięcy bo po tyle stoją". Dlatego nie wydaje mi się, ze wysoka cena jest przekrętem.
    Kiedy szukałem swojej 159 byłem blisko rezygnacji. Większość "perełek" w "dobrych cenach" to były zajechane trupy. Przebiegi 150 - 200 kkm, a auta wyglądały gorzej niż moja, która ma 260kkm.
    Niestety handlarze (nie sprzedawcy) wystawiają to co klienci chcą (przebiegi dopasowane, opisy dopasowane, zdjęcia podrasowane). Później są niezadowolenia, ze alfa (inne marki też) ma 150kkm i się psuje.
    Porównajcie np. na mobile.de ile "wasze" auta kosztują. W okolicach takich cen szukajcie u nas. Jest mniejsze prawdopodobieństwo kupna miny (co nie zwalnia przez sprawdzeniem). Swoją kupiłem u Tomka (Autka.pl). Napiszę szczerze, że nie żałuję. Było drożej ale wg mnie było warto. Teraz też coś wystawia.

  5. #16685
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał eroico Zobacz post
    Przepraszam, wiem że to dużo, jednak ofert jest o wiele więcej...
    trudno mi to udowodnić, ale nie wkleiłem pierwszych ofert jakie znalazłem i nie mam kolejnych zakolejkowanych... spędziłem trochę czasu żeby poczytać o tych samochodach, ale to zawsze wydaje mi się niewiele/zdecydowanie mniej niż taka forma na konkretnym przykładzie...

    więc może w takiej kolejności, od najtańszej:
    1.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ID6BMIFN.html?
    2.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9-jtdm-150km-6bieg-alu-klima-bez-rdzy-zadbana-pdc-2007r-ID6BcM0J.html?
    3.olx.pl/oferta/sprzedam-alfa-romeo-159-1-9-150-km-CID5-IDyvJlZ.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent% %205D=1&id_at=6482207656
    4.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-rok-2007-ogloszenie-prywatne-ID6BRjd6.html?
    i benzyna
    5.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-8-mpi-benzyna-gaz-stan-bardzo-dobry-ID6BTf1K.html#3f0ac5383b
    Np. 1 ZAR93900007122364 ostatnio była wystawiana za 14000zł i jest po korekcie na około 50tys.km
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #16686
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    przymiarki do 159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    Czy może ktoś z was oglądał lub ma jakieś informacje na temat Alfy z tego ogłoszenia (nie mogę podać linka z powodu restrykcji forum)
    1.otomoto: alfa-romeo-159-2-2-benzyna-wersja-ti-pelen-polift-zadbany-egzemplarz-od-os-prywatnej-ID6BRGMb
    VIN: ZAR93900007226971

  7. #16687
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbajer Zobacz post
    Cześć,

    Czy może ktoś z was oglądał lub ma jakieś informacje na temat Alfy z tego ogłoszenia (nie mogę podać linka z powodu restrykcji forum)
    1.otomoto: alfa-romeo-159-2-2-benzyna-wersja-ti-pelen-polift-zadbany-egzemplarz-od-os-prywatnej-ID6BRGMb
    VIN: ZAR93900007226971
    Było już o nią zapytanie na forum.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #16688
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Szukam 159 sportwagen
    Postów
    8

    Domyślnie

    Zrobiłem krótką wycieczkę, która była pierwszą konfrontacją przeglądanych ofert z rzeczywistością. Odwiedziłem alfę z pozycji nr 4. i w sumie to z zewnątrz nie ma większych zastrzeżeń - było kilka elementów malowanych ponownie, podobno z otarć parkingowych, jednak wnętrze jest bardzo wyraźnie używane.
    Później odwiedziłem tą -> otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-gwarancja-gratis-ID6BT0tx.html - wnętrze bardzo zadbane, przynajmniej w porównaniu do nr 4. natomiast maska miała kilka hm...odprysków lakieru, na dachu również je znalazłem i ogólnie miałem nieodparte wrażenie, że te dwa elementy mają inny kolor w porównaniu do reszty, co było widoczne niezależnie od kąta patrzenia na samochód, wg numeru vin (ZAR93900007244828) dużo wpisów jest dostępnych, jednak nie wykupiłem raportu, chciałem najpierw zobaczyć na żywo, w między czasie jeszcze na trasie znalazłem dwie alfy ale ich stan był gorszy od tych dwóch, w sumie adekwatnie do ceny... i teraz kwestia nr 1. chciałem pojechać w najbliższym czasie obejrzeć to autko, ale teraz mam wątpliwości. Dostałem od właściciela dane do cepiku i tam przy badaniu technicznym z 2017 roku wpisany jest przebieg 194 300 km itd w miarę równomiernie do aktualnego. Autko wg zdjęć wygląda podobnie do pierwszych dwóch, jednak cena sugeruje, że będzie gorzej...a do tego informacja
    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Np. 1 ZAR93900007122364 ostatnio była wystawiana za 14000zł i jest po korekcie na około 50tys.km
    za którą dziękuję, nie zachęca do oglądania.




    Cytat Napisał byczyAchim Zobacz post
    Niezly kabaret sie Wam tu robi ;DDD dobrze chopie, ze nie kupujesz golfa czy bety bo by Ci znakow braklo
    Cieszę się że mogłem Cię rozbawić , zastanawia mnie natomiast Twój wiek, ponieważ styl wypowiedzi pasuje do (skądinąd niewyszukanego stwierdzenia) "kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów"

  9. #16689
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał eroico Zobacz post
    Zrobiłem krótką wycieczkę, która była pierwszą konfrontacją przeglądanych ofert z rzeczywistością. Odwiedziłem alfę z pozycji nr 4. i w sumie to z zewnątrz nie ma większych zastrzeżeń - było kilka elementów malowanych ponownie, podobno z otarć parkingowych, jednak wnętrze jest bardzo wyraźnie używane.
    Później odwiedziłem tą -> otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-gwarancja-gratis-ID6BT0tx.html - wnętrze bardzo zadbane, przynajmniej w porównaniu do nr 4. natomiast maska miała kilka hm...odprysków lakieru, na dachu również je znalazłem i ogólnie miałem nieodparte wrażenie, że te dwa elementy mają inny kolor w porównaniu do reszty, co było widoczne niezależnie od kąta patrzenia na samochód, wg numeru vin (ZAR93900007244828) dużo wpisów jest dostępnych, jednak nie wykupiłem raportu, chciałem najpierw zobaczyć na żywo, w między czasie jeszcze na trasie znalazłem dwie alfy ale ich stan był gorszy od tych dwóch, w sumie adekwatnie do ceny... i teraz kwestia nr 1. chciałem pojechać w najbliższym czasie obejrzeć to autko, ale teraz mam wątpliwości. Dostałem od właściciela dane do cepiku i tam przy badaniu technicznym z 2017 roku wpisany jest przebieg 194 300 km itd w miarę równomiernie do aktualnego. Autko wg zdjęć wygląda podobnie do pierwszych dwóch, jednak cena sugeruje, że będzie gorzej...a do tego informacja

    za którą dziękuję, nie zachęca do oglądania.
    ZAR93900007244828 to chyba aktualnie rekord Polski, jeśli chodzi o czas, w którym auto szuka nowego właściciela, a mianowicie w tym przypadku to jedyne 7,5 roku

    Co do ZAR93900007122364 jak to możliwe, że 08.06.2015 przebieg wynosił 206468km?

    Po co cokolwiek sprawdzacie, jak później i tak akceptujecie wszystkie kwiatki jakie wychodzą już przed oględzinami...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #16690
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Tychy/Rybnik/Gliwice
    Auto
    Brera 2.4 jtd
    Postów
    22

    Domyślnie

    Hej,

    po nieszcześliwym zakończeniu przygody z GT przymierzam się do kupna Brery. A konkretnie tej:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#24a96346e6

    Mam parę pytań,

    otwór w zderzaku po lewej stronie to brak zaślepki?

    czy na głośnikach występuje oznaczenie BOSE?

    otwory przy światłach przednich - tam również brakuje jakiś zaślepek?

    Prosiłbym o rzuceniem okiem na te fotki :p może jeszcze coś wyłapiecie.

    Dzięki wielkie!

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory