Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17391
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar2rMa Zobacz post
    Witam
    Jestem zainteresowany kupnem Alfa Romeo Brera. Miałem Alfe 159 1,9 JTDM i nie narzekałem (względy rodzinne zmusiły mnie do sprzedaży), teraz potrzebuje samochodu który będzie woził mnie lub żonę do pracy (5-6 km w jedną stronę, większość po mieście)
    Prosiłbym o informacje na co mam zwracać uwagę przy kupnie (diesel czy benzyna?)
    Benzyna i na początek numer VIN.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #17392
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Znaleźć coś zadbanego 2,0JTDM w sedanie jest ciężko, większość to SW. I nie mówię tu tylko o Polsce, ale także zachodzie. We Włoszech jest więcej ogłoszeń
    Jakiś czas temu w Polsce pojawiły się dwie sztuki: uszkodzona i cała:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#f6c626dde5
    VIN: ZAR93900007291230
    Przyznaje nie dzwoniłem czy auto jest na chodzie. Zapewne ciężko określić ze zdjęć ile może wyjść naprawa. Zastanawia mnie tylko że poduchy są całe.

    Druga do porównania cała:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#c23a72e6b9
    VIN: ZAR93900007279144

    PS: Rozumiem że ostatnie roczniki wychodziły z skrzynią poprawioną C635? Do której koszt sprzęgła i dwumasy wychodzi sporo taniej? Jeśli tak to od kiedy montowali G635/F40 i do kiedy M32

  3. #17393
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Znaleźć coś zadbanego 2,0JTDM w sedanie jest ciężko, większość to SW. I nie mówię tu tylko o Polsce, ale także zachodzie. We Włoszech jest więcej ogłoszeń
    Jakiś czas temu w Polsce pojawiły się dwie sztuki: uszkodzona i cała:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#f6c626dde5
    VIN: ZAR93900007291230
    Przyznaje nie dzwoniłem czy auto jest na chodzie. Zapewne ciężko określić ze zdjęć ile może wyjść naprawa. Zastanawia mnie tylko że poduchy są całe.

    Druga do porównania cała:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#c23a72e6b9
    VIN: ZAR93900007279144

    PS: Rozumiem że ostatnie roczniki wychodziły z skrzynią poprawioną C635? Do której koszt sprzęgła i dwumasy wychodzi sporo taniej? Jeśli tak to od kiedy montowali G635/F40 i do kiedy M32
    Skrzynia wynika nie z roku, tylko głównie silnika 136/170KM i nie ma M32 w 2.0

    Ta z Francji produkcja 19.10.2011
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #17394
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Skrzynia M32 występuje tylko w modelach z silnikami 1,9JTDM 8V i 16V, 2,2JTS, 1,75TBI.
    Silniki 1,8MPI, 2,0JTDM, 2,4JTDM, 3,2JTS mają inne skrzynie.

  5. #17395
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Może ktoś oglądał lub widzi coś mega nie tak ?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#75f386eb04

    VIN : ZAR93900007258466
    Wygląda ok ,ale to jak każda perełka od handlarza.

  6. #17396
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Ja bym poprosił o dokładniejsze zdjęcie Boczka fotela kierowcy od strony drzwi, fotele Ti są dość głębokie i te miejsce najbardziej jest narażone na uszkodzenia, przetarcia. Chyba że już Pan Heniu nasmarowal pasta kiwi .
    Po tym miejscu najbardziej można ocenić czy przebieg jest ''w miarę'' oryginalny. Jak na auto auto z DE to trochę mały przebieg ma.

  7. #17397
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmlover Zobacz post
    Może ktoś oglądał lub widzi coś mega nie tak ?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#75f386eb04

    VIN : ZAR93900007258466
    Wygląda ok ,ale to jak każda perełka od handlarza.
    Kolega musi się nauczyć czytać ogłoszenia i języka handlarzy
    "Nadwozie nie posiada uszkodzeń i jest zachowane w b.dobrym stanie" - nie ma większych uszkodzeń, które byłby widoczne na zdjęciach, ale dla lepszego efektu fotki zrobimy na mokrym aucie. posiada normalne ślady eksploatacji.
    "mechanika jak i elektryka działają poprawnie" - jestem na tyle uczciwy, że nie piszę "auto nie wymaga wkładu finansowego, dlatego używam neutralnego zwrotu "poprawnie" - jak napiszę, że jest coś do naprawy, to nikt nawet nie zadzwoni, a tak jak już ktoś zrobi 300km to może kupi jak przy oglądaniu coś wyjdzie.
    tak ogólnie auto tanie, musi coś tam być do zrobienia. jak auto serwisowane w Niemczech wg książki serwisowej co 30kkm wymiana oleju, to obstawiam kończącą się turbinę + ewentualnie pierwsze objawy zużycia M32.

  8. #17398
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Ja bym poprosił o dokładniejsze zdjęcie Boczka fotela kierowcy od strony drzwi, fotele Ti są dość głębokie i te miejsce najbardziej jest narażone na uszkodzenia, przetarcia. Chyba że już Pan Heniu nasmarowal pasta kiwi .
    Po tym miejscu najbardziej można ocenić czy przebieg jest ''w miarę'' oryginalny. Jak na auto auto z DE to trochę mały przebieg ma.
    Kompletna bzdura, że po tym można określić przebieg, a jedynie ewentualnie masę użytkownika, częstotliwość wsiadania/wysiadania i dbanie o konserwację skóry.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #17399
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Brera
    Postów
    9

    Domyślnie

    3.2JTSQ4 Q-Sky View
    Nr rej. PZL3V60
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-3-2-benzyna-4x4-skory-nawigacja-panorama-85oookm-ID6DanSe.html#528daaf32e
    Sprzedawca komis w Gdańsku.

    W necie po nr rejestracyjnym widniej info, że w grudniu 2019 samochód był na licytacji komorniczej za 24 000zł z przebiegiem 85000km.
    W lutym Brera była w ogłoszeniu mojetrojmiasto.pl za 24000zl netto. Na fotkach byly dodatkowe opony.

  10. #17400
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Bravo 2
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Kolega musi się nauczyć czytać ogłoszenia i języka handlarzy
    "Nadwozie nie posiada uszkodzeń i jest zachowane w b.dobrym stanie" - nie ma większych uszkodzeń, które byłby widoczne na zdjęciach, ale dla lepszego efektu fotki zrobimy na mokrym aucie. posiada normalne ślady eksploatacji.
    "mechanika jak i elektryka działają poprawnie" - jestem na tyle uczciwy, że nie piszę "auto nie wymaga wkładu finansowego, dlatego używam neutralnego zwrotu "poprawnie" - jak napiszę, że jest coś do naprawy, to nikt nawet nie zadzwoni, a tak jak już ktoś zrobi 300km to może kupi jak przy oglądaniu coś wyjdzie.
    tak ogólnie auto tanie, musi coś tam być do zrobienia. jak auto serwisowane w Niemczech wg książki serwisowej co 30kkm wymiana oleju, to obstawiam kończącą się turbinę + ewentualnie pierwsze objawy zużycia M32.
    Auto zostało zakupione uszkodzone mechanicznie, ostatni wpis z początku roku w ASO mówił o awarii turbo. Turbina została wymieniona w Polsce przez Sprzedającego. Podczas krótkiej jazdy testowej nie zauważyłem nic niepokojącego za wyjątkiem świszczenia/huczenia po prawej stronie z przodu. Podobny dźwięk miałem w Bravo z M32, ale był zlokalizowany bliżej środka auta. Nie wiem co jest źródłem tego dźwięku, ale wyobrażam sobie, że może to być piasta lub jakieś inne łożysko. Pewnie trzeba też przyjrzeć się turbo.

    Samochód miał wymienioną maskę, przedni zderzak, błotnik, chłodnicę i kilka przewodów - szkoda naprawiona w ASO, faktura na 7000EUR, Sprzedający nie ukrywał tej informacji.
    Ja odpuściłem, bo szukam igły. Na zachodzie 159 TBi z takim przebiegiem kosztują 8 000 - 10 000 EUR + koszty sprowadzenia.

    Jestem laikiem i nie mam pojęcia czy te auto jest godne uwagi. Ja szukam dalej, ale biorąc pod uwagę, że 159 zaczyna drożeć, a Giulia tanieje...

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory