Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17401
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kierkegaard Zobacz post
    Auto zostało zakupione uszkodzone mechanicznie, ostatni wpis z początku roku w ASO mówił o awarii turbo. Turbina została wymieniona w Polsce przez Sprzedającego. Podczas krótkiej jazdy testowej nie zauważyłem nic niepokojącego za wyjątkiem świszczenia/huczenia po prawej stronie z przodu. Podobny dźwięk miałem w Bravo z M32, ale był zlokalizowany bliżej środka auta. Nie wiem co jest źródłem tego dźwięku, ale wyobrażam sobie, że może to być piasta lub jakieś inne łożysko. Pewnie trzeba też przyjrzeć się turbo.

    Samochód miał wymienioną maskę, przedni zderzak, błotnik, chłodnicę i kilka przewodów - szkoda naprawiona w ASO, faktura na 7000EUR, Sprzedający nie ukrywał tej informacji.
    Ja odpuściłem, bo szukam igły. Na zachodzie 159 TBi z takim przebiegiem kosztują 8 000 - 10 000 EUR + koszty sprowadzenia.

    Jestem laikiem i nie mam pojęcia czy te auto jest godne uwagi. Ja szukam dalej, ale biorąc pod uwagę, że 159 zaczyna drożeć, a Giulia tanieje...
    czyli to taki bezwypadek, że o chłodnicę zawadziło....
    co do takiej sztuki to można trafić w Niemczech w granicach 6-7tys euro, ale ogłoszenia wiszą na mobile 1-2 dni czasem kilka godzin i auta znikają. Trzeba więc pilnować i jak się pojawi to szybko się decydować i nie marudzić za bardzo.
    tu masz z komisu za 5500, ale ten przebieg raczej mało wiarygodny.
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...301443386.html
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 21-06-2020 o 13:38

  2. #17402
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Bravo 2
    Postów
    10

    Domyślnie

    Nie można kupić idealnej 159 TBi poniżej 30 000 PLN. Serio. [emoji846]

    Wszyscy polujemy na okazję i samochody, na które nas nie stać, a potem kupujemy wymarzony samochód, który jest klejony za wszystkiego co było pod ręką. Może jak zejdziemy na ziemię, to skończy się w Polsce kombinowanie z samochodami do sprzedaży.

    Czy ten był kombinowany? Nie wiem.

    Jeżeli naprawione w ASO i podłużnice oraz geometria są prawidłowe, to chyba nie jest problem. Trzeba wrzucić samochód na ramę i sprawdzić. Sprzedający umożliwia sprawdzenie w ASO.

    Podobno Sprzedający sprowadził kilka samochodów dla forumowiczów. Tu też warto poszukać.



    Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  3. #17403
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    czyli to taki bezwypadek, że o chłodnicę zawadziło....
    co do takiej sztuki to można trafić w Niemczech w granicach 6-7tys euro, ale ogłoszenia wiszą na mobile 1-2 dni czasem kilka godzin i auta znikają. Trzeba więc pilnować i jak się pojawi to szybko się decydować i nie marudzić za bardzo.
    tu masz z komisu za 5500, ale ten przebieg raczej mało wiarygodny.
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...301443386.html
    Skoro masz stwierdzenie, że jest na EKSPORT to można się domyślać w jakim jest stanie
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #17404
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Adam_P wiesz dlaczego wymieniona jest chlodnica klimatyzacji i przewody? Bo się nie dało odzyskać, rozłączyć od niej przewodów, niestety skorodawały! A było to robione w serwisie więc tam nie ma miekkiej gry, jeśli chcesz porozmawiać na temat tego auta to zapraszam do kontaktu a nie snujesz podejrzenia wyssane z palca, przyjedź, zobacz auto i dopiero dyskutuj bo twoje wypowiedzi są żałosne! Pochwal się w jakim stanie ty kupiłeś swoją alfe wjechaną w dupe... Czy każdą szkode parkingową traktujesz jako wypadek? Zdajesz sobie sprawe ze w Niemczech auto o naruszonej konstrukcji nośnej jest wycofane? Jest to wrak! Oferowana alfa takiego wpisu nie ma więc proszę nie rób smrodu tu gdzie go nie ma.

  5. #17405
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    @KołoS Dlatego wisi już na mobile dość długo. komis, export, podejrzanie zużyte wnętrze do przebiegu. a jak doliczysz do tego koszty importu to wyjdzie podobnie jak ta z dyskutowanego ogłoszenia.
    [MENTION=7670]grosii[/MENTION] Dlatego jak będę swoją kiedyś sprzedawał, to w ogłoszeniu nie będę zaznaczał bezwypadkowa. to że auto miało kolizję to nie oznacza od razu, że należy je skreślać. Byłoby jednak wskazane aby informować rzetelnie o stanie auta w ogłoszeniu. Zdaję sobie jednakże sprawę, że 1. informacja "auto po kolizji, naprawione w ASO na ori częściach" spowoduje 50% spadek zainteresowania autem. 2. nie zaznaczenie "bezwypadkowa" spowoduje, że kolejnym 50% osób się ona nie wyświetli, bo wybrali filtr "bezwypadkowa". To co jest w tym ogłoszeniu to standardowe niedomówienia handlarza (to ty sprzedajesz, że się tak zbulwersowałeś?). 10-letnie auto o naruszonej konstrukcji zarówno w Niemczech, jak i w Polsce nie powinno przejść rzetelnej naprawy z uwagi na koszty tejże, i powinno być złomowane. to że dla polskiego handlarza powypadkowa, to taka, którą odwinięto z drzewa to już inna sprawa. Poza tym napisałem koledze - może nie wprost, że auto tanie więc niech nie oczekuje nie wiadomo czego.

  6. #17406
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Przerysujesz zderzak czy bok w aucie i jest juz po wypadku? Zacznij gadać z sensem! Kazdy zainteresowany jest informowany indywidualnie wiec zadzwon to sie dowiesz wszystkiego. Prosze cie nie oceniaj mojego samochodu bo nawet obok niego nie przechodziles, zapraszam na ogledziny

    - - - Updated - - -

    PS i faktura jest na 5496 EUR netto i jest dostępna wraz z samochodem dla kupującego, jest też lista co jest nowe także nikt tu nic nie kręci

  7. #17407
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za podpowiedz/ uwagi .
    Z wypowiedzi rozumiem ze auto miało naprawiany przód w Niemczech kiedyś tam. Skoro to naprawiano w ASO w Niemczech to uszkodzone musiały być powierzchownie bo nikt by się tam nie bawił w ratowanie wraku ? Na początku tego roku siadło turbo i aut przyjechało do Polski. Dziwni mnie tylko fakt ze przy tak małym przebiegu sidło turbo ( może ktoś stosował się do tych wymian co 30 tys/km oleju?) Bo przebieg się zgadza jak mam rozumieć z wypowiedzi kolegów ?
    Jestem świadomy ze cena jest dziwna i coś do roboty na pewno jest ,ale nie chcę wpaść na minę. A lepszych egzemplarzy w po prostu nie ma w PL, przynajmniej na aukcjach.
    Wiadomo ze wolał bym czarny środek i rocznik 2011 i nie bitą perełkę ( oczywiście za więcej $$$) już nawet rozważam 2,0 JTDm bo więcej tego jest ( tylko mi diesel nie bardzo potrzeby jest )
    Może wybiorę się ją obejrzeć jak się nie sprzedała.

    Niedaleko stoi jeszcze taka , ale tu mi jasne skóry nie bardzo pasują ( oczywiście kwestia gustu )
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#dd9c76dfd2

  8. #17408
    Użytkownik Świeżak Avatar ar2rMa
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Benzyna i na początek numer VIN.
    Proszę , poniżej numer Vin.

    ZAR93900005005399

  9. #17409
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Zdaje się, że ten wątek jest właśnie po to, żeby oceniać auta wystawione w ogłoszeniach. I żeby wyłapywać takie kwiatki, jak bezwypadkowy z naprawą za ~7000euro, o której sprzedający zapomniał napisać w ogłoszeniu.
    Zresztą ostatnio był jeden wątek na FB o idealnej (przez telefon) 159 z Kielc....

  10. #17410
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Chłopie, ty masz jakies zaburzenia czy mi sie wydaje? Ja nie mieszkam w Kielcach a pozatym jak pisze wyzej jeden ogladajacy byl i wszystko o aucie wie takze zadzwon a sie dowiesz i ty. I faktura jest na 5500e bo to ja wiem co mam w dokumentach a nie nikt inny.

    - - - Updated - - -

    Ktos normalny doceni fakt ze ma nowe graty zalozone do auta a nie uzywane zlomy z allegro, cbyba ze chcesz liste czesci co ile kosztowalo? Wtedy moze zrozumiesz ze kwota 5500e to jak u nas 5500 zl

    - - - Updated - - -

    Tak z ciekawosci, kupiles nowy zderzak w ASO do swojej i wneke bagaznika czy szkoda ci bylo kasy? Masz jakies papiery z ASO czy robiles w stodole?

    - - - Updated - - -

    I skończ juz swoje mądrości bo jeszcze nie mialem przypadku zeby byl ktos rozczarowany po wizycie u mnie

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory