Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17761
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Osobiście bym szukał auta, które ma jak najmniej właścicieli, mniejsza szansa, że któryś je katował i nie dbał. Po drugie jak wygląda środek, to też sporo powie o historii auta. Ale na końcu i tak najważniejsze jest szczęście

  2. #17762
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał drchiry Zobacz post
    Czesc,
    Szukam drugiej Alfy - Czy ktos zna ten egzemplarz?
    Oferta w otomoto ID: 6083478873 (przepraszam ale nie moge jeszcze wklejac linkow)
    Na początek ustal VIN.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał skovretti Zobacz post
    Cześć,

    Nie wiem do końca jak zacząć więc może naświetlę temat w którym szukam pomocy. Chciałbym zostać posiadaczem Alfy 159 w wersji 2.4JTDM, SW, optymalnie gdyby był to automat.
    Szukam egzemplarza zadbanego w którym nie trzeba będzie na dzień dobry robić grubych rzeczy - po pierwsze nie znam się na tym jakoś wybitnie po drugie nie chciałbym inwestować w to jakoś bardzo dużo czasu.
    Jak sądzicie, jaka jest uczciwa cena za zadbany egzemplarz i jakie w ogóle są szanse na znalezienie takowego?
    Póki co rzuciła mi się w oczy taka sztuka:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ti-2-4-ID6DjhbD.html

    VIN: ZAR93900007205580

    Czy szanowni koledzy mogliby się wypowiedzieć w temacie? Będę zobowiązany.
    Ostatni wpis w ASO jest na 69284km i sprowadzona ze Szwajcarii, czyli szkody do weryfikacji, bo pierwsze wystawienie miał we wrześniu.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 30-03-2021 o 14:47
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #17763
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Będzie 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Na początek ustal VIN.

    - - - Updated - - -



    Ostatni wpis w ASO jest na 69284km i sprowadzona ze Szwajcarii, czyli szkody do weryfikacji, bo pierwsze wystawienie miał we wrześniu.
    Sorry za może kretyńskie pytanie ale przez 'szkody do weryfikacji' masz na myśli, że skoro ze Szwajcarii to duża szansa że był walony i trzeba to osobiście sprawdzić czy może jest jakaś baza/raport który można kupić żeby poznać historię szkód?

  4. #17764
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał skovretti Zobacz post
    Sorry za może kretyńskie pytanie ale przez 'szkody do weryfikacji' masz na myśli, że skoro ze Szwajcarii to duża szansa że był walony i trzeba to osobiście sprawdzić czy może jest jakaś baza/raport który można kupić żeby poznać historię szkód?
    Tutaj tylko oględziny.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #17765
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    AR159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś wypowie się nt tego auta?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-2-4-q4-ti-xenon-webasto-pdc-pelna-elektryka-ID6DyaXR.html#map
    ZAR93900007144031

  6. #17766
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardexess Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś wypowie się nt tego auta?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-2-4-q4-ti-xenon-webasto-pdc-pelna-elektryka-ID6DyaXR.html#map
    ZAR93900007144031
    Wygląda obiecująco. Jednak tyle bym już nie dał za 2.4 z 2007r
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  7. #17767
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Będzie 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Szanowni,

    W związku z tym że kontynuuje moje poszukiwania Alfa 159 2.4 SW zastanawiam się czy są na forum osoby które w takich poszukiwaniach mogą wesprzeć swoją wiedzą i czasem? Oczywiście odpłatnie. Przyznam, że trochę utknąłem na tym, że widzę ogłoszenie które potencjalnie jest interesujące ale po pierwsze moja wiedza jest ograniczona a po drugie ogłoszenie jest np. 400 km ode mnie. Co radzilibyście w takim wypadku, mamy tutaj jakichś fachowców którzy są w stanie wesprzeć nowicjusza czy też lepiej zainwestować w autotesto lub coś podobnego i zlecić im oględziny? Jestem gotów zapłacić uczciwą cenę za ładny egzemplarz ale jednak z tyłu głowy kołacze się myśl, że na rynku samochodów używanych łatwo się naciąć.

  8. #17768
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał skovretti Zobacz post
    Szanowni,

    W związku z tym że kontynuuje moje poszukiwania Alfa 159 2.4 SW zastanawiam się czy są na forum osoby które w takich poszukiwaniach mogą wesprzeć swoją wiedzą i czasem? Oczywiście odpłatnie. Przyznam, że trochę utknąłem na tym, że widzę ogłoszenie które potencjalnie jest interesujące ale po pierwsze moja wiedza jest ograniczona a po drugie ogłoszenie jest np. 400 km ode mnie. Co radzilibyście w takim wypadku, mamy tutaj jakichś fachowców którzy są w stanie wesprzeć nowicjusza czy też lepiej zainwestować w autotesto lub coś podobnego i zlecić im oględziny? Jestem gotów zapłacić uczciwą cenę za ładny egzemplarz ale jednak z tyłu głowy kołacze się myśl, że na rynku samochodów używanych łatwo się naciąć.
    Zawsze trzeba zacząć od zdalnej weryfikacji.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #17769
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał skovretti Zobacz post
    Szanowni,

    W związku z tym że kontynuuje moje poszukiwania Alfa 159 2.4 SW zastanawiam się czy są na forum osoby które w takich poszukiwaniach mogą wesprzeć swoją wiedzą i czasem? Oczywiście odpłatnie. Przyznam, że trochę utknąłem na tym, że widzę ogłoszenie które potencjalnie jest interesujące ale po pierwsze moja wiedza jest ograniczona a po drugie ogłoszenie jest np. 400 km ode mnie. Co radzilibyście w takim wypadku, mamy tutaj jakichś fachowców którzy są w stanie wesprzeć nowicjusza czy też lepiej zainwestować w autotesto lub coś podobnego i zlecić im oględziny? Jestem gotów zapłacić uczciwą cenę za ładny egzemplarz ale jednak z tyłu głowy kołacze się myśl, że na rynku samochodów używanych łatwo się naciąć.
    Spóźniłeś się prawie 3lata 159-ki posprzedwane a napewno spełniły by Twoje oczekiwania. Mimo to życzę powodzenia. Zawsze dopytaj tu na forum jak coś Ci wpadnie w oko. Każdy zawsze coś dorzuci od siebie i będziesz miał jakiś pogląd na dany egzemplarz. Są auta, które długo wiszą w ogłoszeniach. Część z nich była weryfikowana przez tutejszych użytkowników. Może zaoszczędzi Ci to czasu i pieniędzy na ewentualne niepotrzebne podróże.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  10. #17770
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    alfa
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tego auta? Co mozecie powiedziec? Dziekuje!
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-z-polskiego-salonu-138tys-km-oryginalny-przebieg-od-milosnika-marki-ID6Dj1fz.html

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory