Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #7671
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jeżeli ta czerwona ma 200 koni to była bita z tyłu, bo jest emblemat z czerwonym "M" (powinien być taki jak "JTD"). Jeżeli ma 210 koni, a sprzedawca sie pomylil to OK.

    Co z nia nie tak, ze nieudana proba?
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 21-08-2014 o 08:44
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #7672
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradnik Zobacz post
    W pierwszej wychodzi trochę drogo bo akcyza 18.6%. :/
    Mniejszy lub większy strzał.. Ja sobie zdaje sprawę że nie uda się znaleźć auta 6 czy 7 letniego bez absolutnie żadnej historii ale chciałbym uczciwie wiedzieć co się działo i na ile uszkodziło samochód. Że np drzwi były lekko stuknięte czy zderzak otarty to jeszcze nie skreśla danego samochodu. Co do przebiegu to chyba każdy może cofnąć licznik, zarówno w kraju jak i za granicą. Tyle że diesel rocznik 2006 i przebieg 126 000 to brzmi niewiarygodnie. :p

    @Wuoh Wcale nie żartuje, nie znam się aż tak, dlatego pytam. W tej pierwszej dochodzą jeszcze opłaty, stąd pewnie ta cena. Reszta też jest dosyć tania, być może wynika to z faktu że podobno sporo Alf 159 straciło na wartości przez ostatni rok? Tak słyszałem. Poza tym to automaty - mniej ludzi chce je kupić. Patrzyłem również na auta z Włoch tyle tylko że to spore przedsięwzięcie sprowadzić stamtąd auto. Uważam że miałoby to sens jakbym rozglądał się za dwuletnią 159.

    @KRS Pewne źródło czyli np? Bo na pewno nie turecki komis w Niemczech. :p

    Myślę że każdą z tych powyższych trzeba by porządnie sprawdzić na miejscu +stacji diagnostycznej i ewentualnie wtedy odrzucać albo brać. W zasadzie każda mi się podoba - pierwsza ma ładne wnętrze, druga ma tylko 5 lat (ale za to słabe wyposażenie, nawet przycisków na kierownicy brakuje), trzecia ma czerwone skóry i podejrzanie niski przebieg*.*
    Ostatnia też wygląda nieźle i kosztuje 29 000 za rocznik 2006. Pytanie tylko jak z tym silnikiem 2.4 No i jest ostatnia z Lublina, oferta wydaje się potencjalnie najgorsza bo rocznik 2006, spory przebieg a niewiele tańsza. Jeszcze na tylna klapa (?). Czas ją jutro zobaczyć.
    Jeśli, się z tym liczysz, że te samochody były po dłubaniu to ok, piszemy Ci tutaj na co rzucić okiem i o co pytać przy oglądaniu. Tj. w sumie jeśli chodzi o pytania do handlarzy to wiadomo, w ramach kurtuazji raczej wypada o coś zapytać Radziłbym Ci jeszcze (choć pewnie o tym wiesz) zabrać ze sobą kogoś ogarniętego w mechanice albo ewentualnie podjechać do kogoś zaufanego, żeby: podłączył Ci samochód do kompa, posprawdzał wtryski, dwumasę, sprzęgło, skrzynię, turbinkę i resztę zabawek, z których po wymianie zamiast 25 za samochód wyjdzie Ci 35 plus zorientujesz się, że jeszcze musisz zapłacić ubezpieczenie, podatek, wymienić profilaktycznie rozrząd i inne zabawki plus kupić opony z felgami, parę niespodziewanych czujników i po podliczeniu zobaczysz, że 40 nie Twoje. Części do 2.4 są gram droższe niż do 1.9 - tak na marginesie
    Nie chcę Ci tu moralizować, bo pewnie nie pierwszy samochód kupujesz, tylko sugeruję, żebyś do zakupu 159 podchodził z chłodną głową, gdyż pewnie już czytałeś historie średnio zadowolonych użytkowników, którzy kupowali je na hura i później mieli/mają dość kosztowne problemy...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez łuk4sz ; 21-08-2014 o 08:58

  3. #7673
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Polecane serwisy ogarniające te silniki można zapewne policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego się unika...
    Hej, Dzieki ze to powiedziales wiec nie będę się dalej produkowal

    btw nie kupiłbym jts za 40 tysi, chyba ze swieżo po wymianie łańcucha, elektrozaworów i faktura na to od ASO

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał mariuszm138 Zobacz post
    Wczoraj po ogledzinach była pierwsza nie udana próba zakupu, więc szukam dalej.
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#0c46fd870e

    Mam pytanie czy takich tablicach co widzimy po ubezpieczeniu moge wracac na kolach czy jak to wyglada??
    czasem handlarz może ci zaoferować OC na 30 dni, ale musi prowadzic dzialalnosc gospodarcza jako sprzedaż aut
    Ostatnio edytowane przez pieta ; 21-08-2014 o 10:33 Powód: Dodano

  4. #7674
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wuoh Zobacz post
    Alfa z 2008 z takim przebiegiem za 25.000??? Chyba żartujesz? Ze wszystkich prze Ciebie wymienionych nie wybrałbym żadnej... Tak jak Przedmówca... Wszystkie wg mnie zaliczyły dzwona. Mniejszego lub większego.
    Chcesz pewną Alfę? Proszę bardzo: LINK Wiem, że to SW ale to tylko przykład. Cena? 36.000 za 2007 r. Do ściągnięcia z Włoch... + oczywiście paliwo/opłaty za autostrady + opłaty w PL + rejestracja... Nijak nie wychodzą ceny jak w PL. Po przeliczeniu mamy ponad 40.000. To jest pewna ALFA!!! Poza tym masz gwarancję na rok. Tu kupiłem swoją 2,5 roku temu za ponad 10.000 E. Rocznik 2008. Wczoraj miałem kupca za 40.000 zł od ręki... W życiu! Od kupna włożyłem w nią 300 zł ... Jeżdżę i jeżdżę i mam z tego niesamowitą frajdę...
    Alfy nie kupuje się w Polsce chyba że chcesz się do niej zniechęcić. Wg mnie podstawowa zasada!
    PozdrAll!!!
    Bardzo ciekawa teoria, bo ja jakoś kupiłem Bellę ponad rok temu w Polsce (nie napiszę gdzie, żeby co poniektórych nie drażnić) i przez ten czas włożyłem w nią całe 200zł na 1 tulejkę wachacza dolnego i Bella śmiga bez zarzutu.
    AR 159 SW, 09r, Distinctive Q-Tronic, 1.9 JTDm 16V była, Opel Insignia ST jest



  5. #7675
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Witam,

    Kumpel z Alfisti północ sprzedaje 159 2.4jtdm, można brać w ciemno. Więcej tutaj:

    http://forum.alfistipolnoc.pl/Temat-159-sprzedam_699

  6. #7676
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Szkoda że trzeba się rejestrować żeby zobaczyć
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  7. #7677
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PePe_xXx
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    66

    Domyślnie

    Czołem,

    zerkniecie Panowie na te ogłoszenia?
    Auto nr 1 - http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#7ef4e7af11
    Auto nr 2 - http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#7ef4e7af11


    Byłem dziś oglądać ładnie zapowiadającą się, czarną 1.9 120KM w Lublinie (wrzucałem wcześniej jej ofertę), ale niestety lakier miała porysowany tak jakby ktoś tam w kółko i krzyżyk grał gwoździem a na dodatek pod klapami bagażnika i silnika miała pierwsze ogniska rdzy

  8. #7678
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Jeśli się nie mylę: pierwsza miała robiony przód i przebieg raczej też jakieś x2. Druga raczej klepnięty tyłek.

  9. #7679
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Kilka dni temu jeździłem tą alfą:
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-3-mt-0718

    nigdy wcześniej nie jeździłem 159 a że mam volvo s60 d5 163 KM, byłem ciekaw jak to jeździ. Chciałbym raczej większego diesla bo po D5 poprzeczka wędruje wysoko. Powiem od razu,że osiągi mnie rozczarowały bo moje volvo subiektywnie duzo lepiej odchodzi a waży 1600 kg. Pewnie alfa jest cięższa i napęd Q4 też osłabia osiągi, nie wiem. Inna sprawa,że sprzedający przyjechał z 9-cio miesięczną córeczką i nie dało się sprawdzić auta "jak należy". Jestem wstępnie umówiony na drugą jazdę
    Teraz pozytywy. Generalnie auto sprawia dobre wrażenie, z wyglądu- kozak ale to TI więc jak to śpiewała Edyta Geppert: "nie dziwi nic". Poza tym nic nie stukało, wszystko działało. Sprzedający sprawia miłe wrażenie i szczerze odpowiada na wszystkie pytania. W bagażniku miał dużo nowych części ponieważ jechał do (jak się później okazało) znanego mi mechanika z Polinaru w Krakowie na wymianę m.in. rozrządu i pompy wody. Jest kilka drobnych usterek wizualnych do poprawki typu pęknięta skóra ekologiczna na boczkach siedzenia kierowcy ale to obecny właściciel ma naprawić u fachowca.
    Przebieg był sprawdzony w systemie alfy i wydaje się wiarygodny.
    Był już jakiś klient ale na dzień dobry rzucił cenę 10 tyś mniej więc dostał serdeczne podziękowania.
    Jakby ktoś był zainteresowany to pytajcie. Będę jeszcze auto testował.

  10. #7680
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Podaj jeszcze link do aukcji/ogłoszenia. Ten co załączyłeś prowadzi do listy wszystkich AR 159 TI.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory