Strona 12 z 246 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #111
    piotrjagoda78
    Gość

    Domyślnie

    Przewód hyd. łaczący pompe z przekładnią-zasilanie przekładni-do przekładni przykrecony jest sruba z przelotem. W tym przelocie jest kulka, spreżynka i kawałek blaszki mocujacej. Na poczatku wyrzuciłem te trzy el. tak by sruba miała pełny przelot-bez rezultatu-pózniej kupiłem nowa, równiez nic to nie zmieniło.

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Dziś było kolejne podejście. Odkręciliśmy przewód wysokiego ciśnienia celem sprawdzenia owego zaworka. Sprawdziliśmy organoleptycznie + dmuchaliśmy w niego i działał ok. Mimo wszystko postanowiliśmy go wymienić na próbę, bo pod ręką akurat mieliśmy praktycznie identyczną śrubę, tyle, że bez zaworku (full przelot). Po założeniu, zalaniu i odpowietrzeniu układu, bez zmian. Płyn zimny - chodzi niemal idealnie, trochę się nagrzeje (po 1-2 minutach) i już lipa.

    Do głowy przychodzi mi tylko jedno. Po montażu nowej pompy wszystko było ok (dawała dobre ciśnienie i nie zacinał się zawór wewnętrzny). Po dwóch dniach magiel się znowu spaprał (uszczelniacze w środku?). Chyba będę reklamował magiel...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zaworek_alfa_159.jpg
Wyświetleń:	1702
Rozmiar:	38.2 KB
ID:	45389

  3. #113
    Użytkownik Embrion Avatar dawidoos
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM, 2007
    Postów
    23

    Domyślnie

    Niestety i u mnie od kilku dni jest problem ze wspomaganiem... Odpaliłem furę po nocy i pojechałem do pracy, po paru km zacząłem słyszeć dziwne wycie spod maski. Narastało przy dodawaniu gazu i przy kręceniu kierownicą... Po pracy odpalam i niby wszystko ok, a że belle trzymam pod chmurką, to myślałem że może coś przymarzło po ostatnich tęgich mrozach. Niestety, po kilku minutach jazdy znowu to samo. Zajrzałem do zbiorniczka wspomagania. Płyn się mocno pienił i burzył, ale stan był max. Dziś po odpaleniu wycie było od razu i chyba jeszcze głośniejsze, więc auto zostawiłem pod domem, żeby czegoś bardziej nie uszkodzić.

    Z tego co wyczytałem na forum, winą takiego stanu rzeczy, (mam nadzieję) jest zbiorniczek. Zamówiłem dziś nowy,w piątek odbieram i wymieniam. Zastanawiam się tylko nad płynem, zmieniać na GI/R, czy pozostać przy GI/E? Bo po przeczytaniu całego wątku, raczej zostanę przy tym co był...

    Powiem jeszcze, że do tej pory nie miałem większych kłopotów ze wspomaganiem. Chodzi może minimalnie ciężej niż w innych autach, ale się do tego przyzwyczaiłem. I czasami przy manewrach parkingowych lub przy bardzo wolnej jeździe można było wyczuć takie "mrowienie" na kierownicy.

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Wymień sam zbiorniczek i najlepiej zmień płyn na nowy, miejmy nadzieję, że to pomoże. Jak zdążyłeś zauważyć, raczej lepiej zostać przy GI/E... Taa wspomaganie w 159 nie chodzi jak w Audi i nigdy nie będzie. Uświadomiłem to sobie dopiero jak tydzień temu przejechałem się nowym 159 z salonu (wspomaganie chodziło identycznie jak u mnie) + sprawdziłem u 2 przypadkowo spotkanych kierowców 159

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Dopadło mnie dziś.... wycie standardowe po uruchomieniu silnika ale niestandardowo się zrobiło gdy ruszyłem. Delikatne wycie którego natężenie zmieniało się wraz z obrotami oraz kręceniem kierownicą.
    Zatrzymałem się, maska w górę, korek odkręciłem i patrzę na piękne przelewanie się płynu - myślę sobie "no tak..... kiedyś mnie to też musiało spotkać" ;-))

    Szybki telefon do serwisu, zamówiony nowy zbiorniczek ( 115zł ) i w środę wymiana. Płyn pozostawiam czerwony.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  6. #116
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Karmal to mamy "farta",mnie spotkalo dzis to samo,pompa zawyla po odpaleniu,mysle ok przy taki mrozie normalne,ale po 20 metrach slychac ja juz nonstop,po skrecie bardzo glosno,zamawiam nowy zbiorniczek,plyn bedzie czerwony,nie ubylo plynu.Ale mam wazne pytanie:jutro trasa 300km,mozna smialo jechac czy mam miec jakies obawy,moze sie stac cos niiedobrego?Plyn bulgotal i sie pienil.prosze o odpowiedz

  7. #117
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    w najgorszym przypadku zajedziesz pompę jak płyn nie będzie prawidłowo krążył w układzie i po prostu stracisz wspomaganie..układ kierowniczy będzie dalej działał ale z dużym oporem...to jest najczarniejszy scenariusz. moze sprawdzaj co 100km stan płynu w zborniczku w wrazie utraty dolewaj.
    Born to be wild.

  8. #118
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A mozna to sitko jakos usunac fizycznie,w srode bede juz mial nowy zbiorniczek,ale boje sie o pompe to fakt,narazie wspomaganie dziala bez zmian,tylko ten halas

  9. #119
    Użytkownik Embrion Avatar dawidoos
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM, 2007
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ja już mam po problemie Zbiorniczek (115zł), olej GI/E (54zł), dwie nowe opaski zaciskowe, pół godzinki spędzone w garażu i po odpaleniu nastała błoga cisza


    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A mozna to sitko jakos usunac fizycznie
    Raczej ciężka sprawa, bo w zbiorniczku jest sporo przegródek itd. Ale jak go wyjąłem z auta i trochę potrząsłem to sitko znalazło się przy wlewie zbiorniczka i bez problemu można by je wyjąć. Tylko czy samo wywalenie sitka załatwi sprawę to nie wiem...

  10. #120
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    a jak dlugo jezdziliscie z ta dolegliwoscia,boje sie tych 300km w jedna strone,wstawilem auto do cieplego garazu z nadzieja na poprawe ale bez skutku,to samo,kurcze boje sie ze beda powazniejsze straty,moze ktos jezdzil jakis czas bez konsekwencji

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory