Strona 15 z 246 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #141
    frixfrot
    Gość

    Domyślnie

    No wiesz - też mnie to zaskoczyło, ale w nowym samochodzie miałem wspomagania jak aucie miejskim, kumpel też był zdziwiony, że w sportowej marce, aż tak mocne jest wspomaganie. Ok, pytanie czy stojąc w miejscu, bądź bardzo powoli tocząc się, możesz kręcić kierownicą palcem/nadgarstkiem? Bo ja teraz już nie.

  2. #142
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    W mojej kierownicą kręci się zdecydowanie ciężej niż w innych autach, którymi mam przyjemość jeździć (głownie japończyki). Za każdym razem, gdy przesiadam się z belli do avensisa z 2003 roku, mam wrażenie, że kierownica jest odkręcona, tak łatwo się nią kręci
    Skoro od czasu uderzenia odczuwasz dużą różnicę, to musi coś w tym być...
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  3. #143
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Ja bym raczej nie był w stanie w mojej belli kręcić kierownicą jednym palcem czy nadgarstkiem. Zdecydowanie ciężej chodzi wspomaganie niż w innych autach którymi jeździłem.

  4. #144
    frixfrot
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info, zaczynam myśleć, że może Włosi coś fabrycznie źle zmontowali i dopiero ASO to prawidłowo skręciło i dlatego teraz wspomaganie chodzi "normalnie". Byłoby to dziwne, ale np. na alfaowner.com, często ludzie wspominają o tym, że fabrycznie mieli źle ustawioną geometrię.

  5. #145
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    w 159 mocne wpomaganie? Nie wydaje mi się...powiedziałbym, że właśnie jest bardzo małe wspomaganie co jest na plus przy szybkiej jeździe i w zakrętach ale w mieście to już różnie bywa, szczególnie dla kobiet...
    Born to be wild.

  6. #146
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Ja spokojnie kręcę kierownicą jednym palcem i nadgarstkiem. Wspomaganie chodzi cieżej niż w innych autach, którymi miałem okazję jeździć, ale z kolei nie przesadzałbym że jakoś bardzo ciężko chodzi. A i mam wrażenie, że po wymianie zbiorniczka chodzi lżej niż zanim mi stary zbiornik padł.
    Ostatnio edytowane przez mat09 ; 19-02-2012 o 21:24

  7. #147
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    w 159 mocne wpomaganie? Nie wydaje mi się...powiedziałbym, że właśnie jest bardzo małe wspomaganie co jest na plus przy szybkiej jeździe i w zakrętach ale w mieście to już różnie bywa, szczególnie dla kobiet...
    zgadzam sie z Toba grzdylu.Mam okazje jezdzic czasami firmowa BMW3 E46 i kierownica lata tam tak luzno ze mi to az przeszkadza i wydaje mi sie ze zaraz odpadnie.Doslownie tak jakby byla niedokrecona.Wedlug mnie AR 159 ma super wspomaganie.Moze lekko twarde ale za to jak sie prowadzi.Rewelacja

  8. #148
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Potwierdzam, mam też stilo, które ma wspomaganie elektryczne i jak nim jadę, to wydaje mi się, że coś się urwało, tak lekko chodzi kierownica. W Alfie jest w sam raz.

  9. #149
    frixfrot
    Gość

    Domyślnie

    Też jestem zwolennikiem wspomagania sportowego, a nie karuzeli w każdą stronę. Może jest tak, że różne roczniki, czy wersje silnikowe miały różne wspomaganie?

  10. #150
    jarul
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, pozwolę sobie powrócić do głównego wątku tematu jakim jest problem ze zbiorniczkiem i doborem płynu. Wiecie moze czy jest możliwość sprawdzenia po numerze VIN jaki olej wspomagania był zalany fabrycznie w Alfie ?

    Miałem ten sam problem i wymieniłem zbiorniczek na nowy, ale uzupełniono mi nowy zbiorniczek płynem Tutela GI/E (czerwony), a nie GI/R (zeiolny). Moja Alfa to SW 1.9 JTDm z 2008 roku (wersja progression po lifitngu). Jak patrzyłem na stary olej, który by wylewany to wyglądał bardziej na czerwony niż zielony choc tak naprawdę wyglądał jak pomieszanie tych dwóch kolorów i nikt nie był pewien jaki jest naprawdę. Na włoskim forum Alfy znalazłem natomiast tekst rozwiązania serwisowego 41.01.10 datowanego na dzień 09.03.2010, które podaje, że "dla aut o numerach VIN powyżej 7200003 nie ma konieczności czyszczenia całego układu" oraz, że "po wymianie zbiorniczka należy go tylko uzupełnić olejem Tutela GI/R (zielony)". Mój numer VIN jest wyższy od 7200003.

    Mam teraz poważne obawy, że zalano mi nie ten olej co trzeba i jako, że są one NIE MIESZALNE mogą spowodować uszkodzenia w układzie kierowniczym. Najprostsze rozwiązanie to pewnie wyczyścić cały układ i zalać jeszcze raz nowym olejem (pewnie GI/R). Jendak tu znów poajawiają się wątpliwości jako, że niektórzy na forum zauważyli, że rzadszy olej GI/R powoduje uszkodzenia.

    Dlatego też chciabym się upewnić jaki płyn był oryginalnie zalany do mojej Alfy. Na koniec przypomnę więc moje pytanie: czy da się to jakoś sprawdzić po numerze VIN ? Niby cytowane przeze mnie rozwiązanie serwisowe wyraża się jasno w tym temacie, ale chciałbym się upewnić.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory