Strona 234 z 246 PierwszyPierwszy ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,331 do 2,340 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2331
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Może właśnie teraz masz dobrze, bo w 159 jest to charakterystyczne, że kiera ciężko chodzi.

  2. #2332
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że się trochę wyrobi bo wyraźnie jest ciężej. Fakt, że auto prowadzi się zdecydowanie precyzyjniej. Zaznaczę jeszcze, że wymieniane były nie same końcówki, a całe drążki.

  3. #2333
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    AR 159 SW 2.4JTDm Q-tronic
    Postów
    37

    Domyślnie

    Panowie i mnie dopadł problem wspomagania. Mianowicie przy dodaniu gazu i kręceniu kierownicą słychać pompę. Na wolnych też ale tylko kiedy się zajrzy pod maskę. Zbiorniczek jest z połowy 2009 roku i mam dylemat czy to jego wina. Płyn lekko spieniony ale nie chlapie przy kręceniu kierownicą kiedy jest zbiornik odkręcony. Zauważyłem że kiedy zacisnę palcami ten gumowy wąż idący od pompy do zbiornika (cały gumowy) to pompa przestaje wydawać jakiekolwiek dźwięki. Wiem że w wątku zapewne jest gdzieś odpowiedź ale przeczytałem ze 100 stron i nijak nie mogę znaleźć odpowiedzi.

  4. #2334
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Witam,
    zbiorniczki w 1,9 i 2,4 sa inne.W takim razie ,czy problem dotyczy takze silika 2.4jtdm? My mamy Brere i cala strona gdzie jest zbiorniczek jest uwalona z plynu,az na dol silnika.Auto co dopiero nabyte i po naprawie.Kupilismy nie odpalajace.Narazie nie ma jak sprawdzic co sie bedzie dzialo w czasie uzytkowania,poniewaz auto jeszcze nie ubezpieczone.Przy poruszaniu sie na placu slychac odglosy pompy.Jesli w 2.4 wystepuje ten sam problem to moze ktos wie od kiedy byla ulepszona wersja zbiorniczka? Zbiorniczek jest chyba orginalny bo z 2006 roku.

  5. #2335
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk23 Zobacz post
    Witam,
    zbiorniczki w 1,9 i 2,4 sa inne.W takim razie ,czy problem dotyczy takze silika 2.4jtdm? My mamy Brere i cala strona gdzie jest zbiorniczek jest uwalona z plynu,az na dol silnika.Auto co dopiero nabyte i po naprawie.Kupilismy nie odpalajace.Narazie nie ma jak sprawdzic co sie bedzie dzialo w czasie uzytkowania,poniewaz auto jeszcze nie ubezpieczone.Przy poruszaniu sie na placu slychac odglosy pompy.Jesli w 2.4 wystepuje ten sam problem to moze ktos wie od kiedy byla ulepszona wersja zbiorniczka? Zbiorniczek jest chyba orginalny bo z 2006 roku.
    Przecież zbiorniczek to niewielki koszt około 150zł a pewność 100% że już będzie ok na dalszy czas użytkowania.
    Ja z doświadczenia obstawiam niestety konieczność wymiany przewodu wspomagania od pompy do maglownicy ten górny oczywiście i problem zniknie. Droga operacja ale pewnie będzie konieczna koszt przewodu około 700zł

    Pozdr

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MasterYoda Zobacz post
    Panowie i mnie dopadł problem wspomagania. Mianowicie przy dodaniu gazu i kręceniu kierownicą słychać pompę. Na wolnych też ale tylko kiedy się zajrzy pod maskę. Zbiorniczek jest z połowy 2009 roku i mam dylemat czy to jego wina. Płyn lekko spieniony ale nie chlapie przy kręceniu kierownicą kiedy jest zbiornik odkręcony. Zauważyłem że kiedy zacisnę palcami ten gumowy wąż idący od pompy do zbiornika (cały gumowy) to pompa przestaje wydawać jakiekolwiek dźwięki. Wiem że w wątku zapewne jest gdzieś odpowiedź ale przeczytałem ze 100 stron i nijak nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Słabo czytałeś odpowiedzi są
    Wymiana przewodu na nowy rozwiązuje te problemy
    Pozdr

  6. #2336
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Przewod raczej jest szczelny,bo sprawdzone auto od spodu.Plyn leje sie od gory,wiec na poczatek wymienimy zbiorniczek.Czytalem ze ten przewod lubi sie przecierac,ale w ktorym miejscu dokladnie?
    Ostatnio edytowane przez luk23 ; 26-12-2021 o 10:50

  7. #2337
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk23 Zobacz post
    Przewod raczej jest szczelny,bo sprawdzone auto od spodu.Plyn leje sie od gory,wiec na poczatek wymienimy zbiorniczek.Czytalem ze ten przewod lubi sie przecierac,ale w ktorym miejscu dokladnie?
    Przecieranie przewodu ??? On po prostu pęka przeważnie przy wyjściu z aluminiowej części z pompy. W środku ma dławiki, które odpowiadają za ciśnienie i one już po prostu są wypracowane lub złapała je korozja (no płyn mało kto systematycznie wymienia)
    Rób co i jak chcesz ale 234 strony tego wątku są wymowne.

  8. #2338
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    AR 159 SW 2.4JTDm Q-tronic
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Słabo czytałeś odpowiedzi są
    Wymiana przewodu na nowy rozwiązuje te problemy
    Pozdr
    Objawów i diagnoz jest tu masa i każda ma sens więc łatwo się pogubić w tym wszystkim. Niemniej jednak na chwilę obecną dolałem płynu (chociaż wg wskazówki na korku był max) i ucichło. Zacząłem szukać wycieku i na 99% leje wąż na połączeniu gumy z zakuciem nieco poniżej kolektora dolotowego. Ale że w benzyniaku trzeba głowicę robić tak więc wąż poczeka. Jak przyjdzie jego czas wtedy zgłoszę się z meldunkiem.

  9. #2339
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Panowie, przeczytałem ponad 100 stron tematu i dalej nie jestem pewien co sie u mnie dzieje.

    159 z silnikiem 1.8 MPI - nie tak jak tu wszyscy mieli problem JTD, czy też TBI.

    w Aucie z dnia na dzień zaczęła wyć pompa - wycie nasilało się przy skręcaniu kierownicą/większych obrotach. Na początku po kilku kilometrach pompa się uciszała i w zbiorniczku nic nie bulgotało itd. i było wszystko ok.
    W przedliftach problemem były niby te zborniczki, Ja mam polifta, ale wywaliłem te sitko całkowicie, żeby wykluczyć ten problem. po w/w zabiegu problem jest taki, że pompa wyje cały czas - na zimno i na ciepło, a w zbiorniczku dzieją się takie cuda jak na filmie...
    O co tu może chodzić? Układ raczej powinien już sie dawno odpowietrzyć, bo zrobiłem trase ponad 500 km od początku wystąpienia tego problemu, natomiast niepokoi mnie fakt, że po ostatnich 20 km ze zbiorniczka zauważalnie ubyło płynu, a ja z nawiewów wyczuwałem momentami delikatną woń płynu przekłądniowego... Niemniej pod maską wczędzie jest sucho, auto też nie zostawia żadnych plam ... O co tu może chodzić ? Czy to jednak ta cholerna pompa sie kończy? Gdyby wyła tylko pompa, to sugerowałoby to jej uszkodzenie, jednakże zastanawiający jest fakt tego, co się dzieje dalej w zbiorniczku wyrównawczym - wygląda to, jakby gdzieś coś było zatkane... Mimo tego wspomaganie normalnie funkcjonuje.


  10. #2340
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    W przedliftach problemem były niby te zborniczki, Ja mam polifta, ale wywaliłem te sitko całkowicie, żeby wykluczyć ten problem. po w/w zabiegu problem jest taki, że pompa wyje cały czas - na zimno i na ciepło, a w zbiorniczku dzieją się takie cuda jak na filmie...
    Niepotrzebnie usunąłeś sitko ze zbiorniczka wyrównawczego, sitko działa jak dławik i stąd tsunami.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory