Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #9991
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarkDevil Zobacz post
    Ja natomiast zakupiłem felgi TOMASON TN17 (8"x18" 5x110 ET35) i aktualnie borykam się ze sporymi wątpliwościami
    Po dzisiejszym przymierzeniu felgi wyszło mi że muszę z przodu zastosować dystans około 10mm, aby ramiona felgi nie obcierały o zacisk hamulcowy (mam tzw. małe brembo - 305mm). Dodatkowo po opuszczeniu auta z lewarka (felga bez zamontowanej opony) okazało się że krawędź felgi jest prawie na równi z górną krawędzią błotnika - może tak zostać, nie będzie problemów z policją itp.? a może coś źle sprawdzam?
    Czy mimo to felgi po założeniu opon będą pasowały? nie będzie nić wystawać, obcierać, haczyć?
    Nie wiem jak wy mierzycie te koła jak na normalnym zawiasie nie wystaje koło 19/8,5" ET 30 czyli podobnie. Załóż i bujnij autem żeby się ubiło. Kolega właśnie zakłada TN1 19/8,5ET30 na duże Brembo z dystansem 8mm i u niego jest na równo.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  2. #9992
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i widzę, że wielu z Was jeździ na 19stkach.
    Takie koła, szczególnie oryginały od wersji TI, zawsze były moim marzeniem. Marzenie to wreszcie się spełniło Mam duże, piękne koła, na których seryjnie obniżona 159 wygląda po prostu świetnie!

    To w czym problem?
    Robię około 40 - 50 tys rocznie, czyli każdego roku około 20 tys km na oponach letnich. Niestety, nie zawsze po najlepszych drogach, a właściwie po drogach, które nie są złe, ale po przesiadce z 17stek na 19stki jakby nagle się podziurawiły

    Do niższego komfortu jestem się w stanie przyzwyczaić (przy zawieszeniu 159 jak na 19stki jest na prawdę nieźle), ala martwią mnie dwie rzeczy:

    1) Ze względu na sposób osadzenia 19stek leci spod nich mnóstwo kamyczków, które obawiam się, w ciągu sezonu - dwóch mogą mi mocno zniszczyć lakier. Wiem, że część z Was montuje chlapacze, ale ich wygląd jest dla mnie nieakceptowalny

    2) Wyraźnie niższy profil opon i ich większa szerokość powodują, że zawieszenie zużywa się szybciej. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale słyszałem, że nawet dwukrotnie szybciej, co znaczyłoby, że wahacze musiałbym wymieniać mniej więcej raz w roku...

    Przechodząc do sedna, mam pytanie do tych z Was, którzy jeżdżą na 19stkach, jak te dwie kwestie u Was w praktyce wyglądają.

  3. #9993
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i widzę, że wielu z Was jeździ na 19stkach.
    Takie koła, szczególnie oryginały od wersji TI, zawsze były moim marzeniem. Marzenie to wreszcie się spełniło Mam duże, piękne koła, na których seryjnie obniżona 159 wygląda po prostu świetnie!

    To w czym problem?
    Robię około 40 - 50 tys rocznie, czyli każdego roku około 20 tys km na oponach letnich. Niestety, nie zawsze po najlepszych drogach, a właściwie po drogach, które nie są złe, ale po przesiadce z 17stek na 19stki jakby nagle się podziurawiły

    Do niższego komfortu jestem się w stanie przyzwyczaić (przy zawieszeniu 159 jak na 19stki jest na prawdę nieźle), ala martwią mnie dwie rzeczy:

    1) Ze względu na sposób osadzenia 19stek leci spod nich mnóstwo kamyczków, które obawiam się, w ciągu sezonu - dwóch mogą mi mocno zniszczyć lakier. Wiem, że część z Was montuje chlapacze, ale ich wygląd jest dla mnie nieakceptowalny

    2) Wyraźnie niższy profil opon i ich większa szerokość powodują, że zawieszenie zużywa się szybciej. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale słyszałem, że nawet dwukrotnie szybciej, co znaczyłoby, że wahacze musiałbym wymieniać mniej więcej raz w roku...

    Przechodząc do sedna, mam pytanie do tych z Was, którzy jeżdżą na 19stkach, jak te dwie kwestie u Was w praktyce wyglądają.
    Wahacze co rok? Co 20tkm? Moje zawieszenie ma 9 lat i 180tkm . Na razie robiłem tylko górne wahacze i w sumie sworzeń bo tuleje były ok. Dwa lata jeżdżę na gwincie i oponie 245/35/19 , wcześniej sportowe ,twarde sprężyny Noviteca a jeszcze wcześniej seria na 18". Na pewno zawieszenie leci szybciej bo im mniej opona amortyzuje tym więcej idzie w gumy zawieszenia ale to jest cena na którą każdy się świadomie pisze zakładając niski profil.

  4. #9994
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR 159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Tak tu Wasze piękne felgi oglądam i sam zaczynam się zastanawiać nad 18 calami..

    Ile kosztują fedry eibacha do 159? Da radę samemu je na placu wymienić czy to kłopotliwe?

  5. #9995
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W zależności od kursu euro od 6 do 7 stów za komplet. Czy da rade? Jak nie jest wszystko pozapiekane na amen to jak najbardziej da. Wymieniałem kilka dni temu u siebie, czas operacyjny max 3h.

  6. #9996
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam.
    Dzis przyjdą mi "turbiny" do mojej ar. Macie może jakieś foto jak wyglądają na ciemnym aucie? I jak lepiej 235/40/18 czy 225/45/18 bo takie mam oponki do wyboru. Zawias póki co seria ale na przestrzeni 2-3 miesięcy pójdzie w dół -30mm

  7. #9997
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Wahacze co rok? Co 20tkm? Moje zawieszenie ma 9 lat i 180tkm . Na razie robiłem tylko górne wahacze i w sumie sworzeń bo tuleje były ok. Dwa lata jeżdżę na gwincie i oponie 245/35/19 , wcześniej sportowe ,twarde sprężyny Noviteca a jeszcze wcześniej seria na 18". Na pewno zawieszenie leci szybciej bo im mniej opona amortyzuje tym więcej idzie w gumy zawieszenia ale to jest cena na którą każdy się świadomie pisze zakładając niski profil.
    Dobra, może trochę z tą wymianą raz w roku przesadziłem
    Wiadomo jednak, jak sam piszesz, że przy większych felgach i niższym profilu opony zawieszenie zużywa się szybciej. Pytanie teraz, o ile szybciej?

    Czy ktoś z Was ma w swojej 159 19stki i zrobił na nich 40-50 i więcej tys. kilometrów? Jak zareagowało na to zawieszenie?

    I druga rzecz, czyli te nieszczęsne kamyczki. Czy też tak macie, że 19stki wyrzucają Wam spod kół więcej kamyków, niż 17ski?

  8. #9998
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A możliwe jest ,ze ktoś jeszcze będzie jeździł po identycznych drogach jak Ty?

    Jeśli na 19 masz opony 235 a na zimie 225 to oczywiste szerzej.

  9. #9999
    Użytkownik Świeżak Avatar many19831
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    mondeo mk3-> alfa 159 by szewi 250PS 540 Nm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Nie bój się kamyków ja jeżdżę na tej feldze z dystansem 20 i jakoś nie widzę żeby lakier dostawał w tyłek no ale mam tę naklejki co fabrycznie montowali

    Wysłane Huawei P9 przy użyciu Taptalk

  10. #10000
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Witam.
    Dzis przyjdą mi "turbiny" do mojej ar. Macie może jakieś foto jak wyglądają na ciemnym aucie? I jak lepiej 235/40/18 czy 225/45/18 bo takie mam oponki do wyboru. Zawias póki co seria ale na przestrzeni 2-3 miesięcy pójdzie w dół -30mm




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory