Strona 35 z 42 PierwszyPierwszy ... 252627282930313233343536373839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 416

Temat: Dołożenie czujników parkowania (Parktonic)

  1. #341
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol92 Zobacz post
    Mogę prosić o radę? Dokładam teraz czujniki ori na tył, mam właśnie zamawiać centralkę, wiem, że są dwie (tył/przód+tył). Planuję w przyszłości montować czujniki również z przodu. Moje pyt czy mogę od razu zamontować centralkę przód+tył czy muszę tylko tą na tył.
    Skoro dokladasz to sprawdzales czy masz główną wiązkę? Masz do czego tę centralę wpiąć?

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  2. #342
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol92 Zobacz post
    Mogę prosić o radę? Dokładam teraz czujniki ori na tył, mam właśnie zamawiać centralkę, wiem, że są dwie (tył/przód+tył). Planuję w przyszłości montować czujniki również z przodu. Moje pyt czy mogę od razu zamontować centralkę przód+tył czy muszę tylko tą na tył.
    Zdaje sie ze masz przedlifta wiec wiazka bedzie, druga sprawa to czy styki we wtyczce nie beda utlenione(moga byc). Ja najpierw dokladalem tyl a potem sie zreflektowalem ze przod tez mozna dolozyc(jak mi babka zarysowala zderzak wiec i tak byl do lakierowania). Nie pamietam na 100% ale jak zalozylem centralke(mam obie) przod+tył bez czujnikow przednich to wywalalo bledy i swiecilo sie ze Park help not available...

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  3. #343
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol92 Zobacz post
    Mogę prosić o radę? Dokładam teraz czujniki ori na tył, mam właśnie zamawiać centralkę, wiem, że są dwie (tył/przód+tył). Planuję w przyszłości montować czujniki również z przodu. Moje pyt czy mogę od razu zamontować centralkę przód+tył czy muszę tylko tą na tył.
    Kup centralke na tyl ktora jest duzo tansza(za 50 mozna juz cos znalezc) podlacz a jak bedziesz chcial przod robic to wymienisz centralki.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  4. #344
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 180km 420nm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Mam wszystkie wiązki poprowadzone, przedlift. Dzięki za odpowiedzi.

  5. #345
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    Wszystkie przedlifty mają te wiązki do parktronika poprowadzone?

  6. #346
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Moja Alfa sedan z 09.2006 - ma dodatkowo tylko wiązkę do podłączenia czujników z przodu (z tyłu w bagażniku od strony pasażera-jest wolna jasno brązowa wtyczka na 12 pin), brakuje najważniejszej z tyłu - na 16pin, w tylnym słupku (str. pasażera) nie ma też wtyczki do buzera. Mam już zamontowane ori zderzaki, mam centralkę i buzer, ale niestety z powodu braku wiązek będę montował PDC niefabryczne.

  7. #347
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    po naszej wczorajszej rozmowie telefonicznej pomyslalem sobie ze jednak chcesz za latwo odpuscic temat. masz do podlaczenia tak naprawde tylko 2 przewody pod CAN (zapewne gdzies przy body compie) i zasilanie, pewnie wymiane lampki sufitowej na taka z przyciskiem mozes sobie odpuscic, a glosniczek to nie zaden problem bo jest w okolicy centralki. przeciez do nieoryginalnej centralki tez musisz podpiac zasilanie i sygnal z czujnika biegu wstecznego, wiec i tak w kabinie musisz gdzies ten kabel jakos przeprowadzic. praktycznie jedna robota.
    wyslalem Ci wczoraj schemat PDC w 159, i radze jedak ogarnij sobie na ori zestawie. poszukaj w eLearnie, moze ten CAN znajdziesz tez gdzies blizej tylu (moze modul tylnych drzwi pod kanapa?) - pogrzebaj po schematach gdzie on jeszcze idzie, moze okaze sie banalna sprawa? jak bedziesz mial problem to najwyzej przekrec do mnie wieczorem to lookne na to i Ci powiem gdzie mozesz sie wpiac
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #348
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar staniapl
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    AR 159 - 2.2 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Panowie

    Czy dokładał ktoś czujniki elektromagnetyczne? Nie trzeba dziurawić zderzaków.
    Myślałem nad takim zestawem:
    allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-pdc-bez-wiercen-i5745146806.html

    Drugie pytanie, biorąc zasilanie ze światła wstecznego nie spowoduje wyświetlenie błędu o spalonej żarówce (większy pobór prądu)?

  9. #349
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał staniapl Zobacz post
    Panowie

    Czy dokładał ktoś czujniki elektromagnetyczne? Nie trzeba dziurawić zderzaków.
    Myślałem nad takim zestawem:
    allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-pdc-bez-wiercen-i5745146806.html

    Drugie pytanie, biorąc zasilanie ze światła wstecznego nie spowoduje wyświetlenie błędu o spalonej żarówce (większy pobór prądu)?
    Odpusc sobie, lipa jak niewiem. Kolezka to zakladal, probowalem mu wyperswadowac, juz lepiej chinczyki najtansze zalozyc za stowke. Nie widzi mu polowy przeszkod...

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  10. #350
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar staniapl
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    AR 159 - 2.2 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał looker_ Zobacz post
    Odpusc sobie, lipa jak niewiem. Kolezka to zakladal, probowalem mu wyperswadowac, juz lepiej chinczyki najtansze zalozyc za stowke. Nie widzi mu polowy przeszkod...

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Krótko i treściwie - dzięki.

    Czy te klasyczne czujniki mogę po założeniu pomalować w kolor zderzaka? Czy zaczną piszczeć?

Podobne wątki

  1. [159] Awaria czujników parkowania
    Utworzone przez sickboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 04-01-2024, 15:45
  2. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  3. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  4. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  5. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory