Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Katalizator

  1. #1
    Holmes
    Gość

    Domyślnie Katalizator

    Witam,

    po dosyć intensywnej jeździe (około 15 minut) podjechałem na stację benzynową. Już wychodząc z alfy (147, TS, 1.6. 120km, przebieg 120.000) poczułem swąd spalenizny, a z wydechu, mimo że silnik był już wyłączony, wydostawał się dym/para. Po kilku minutach przestało dymić (w sumie to mogła też być para, było zimo i mokro), przestało też tak intensywnie śmierdzieć. Pojechałem dalej, bez żadnych objawów w stylu spadku mocy etc. Po około 40 km, jadąc przez miasto, przez kilka minut słyszałem coś w rodzaju cichego, jednostajnego pisku. Po następnych około 20 km zapala się kontrolka ENGINE CONTROL SYSTEM FAILURE.

    Następnego dnia kontrolka była włączona, po jakimś czasie przestała świecić, następnie znów się pojawiła, a aktualnie nie świeci. W związku z tym mam do Was parę pytań:
    1. czy to rzeczywiście awaria katalizatora, jak podaje instrukcja, czy może kontrolka szaleje ?
    2. jeśli to katalizator, to na co powinienem zwrócić uwagę oddając samochód do warsztatu ?
    3. jaki katalizator w rozsądnej cenie polecacie ?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Komputer prawdę Ci powie...
    Każde M.C.S.F jest zapisywane w jego pamięci.

  3. #3
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    To że dymiło ci sie z rury wydechowej jeszcze przez chwile po zgaszeniu to normalne,nie przejmowałbym sie tym.Najlepiej gdybys wstawił auto na kompa i podał kody błędów to byłoby łatwiej ci podpowiedziec co to może byc,ja bez kodów błędów postawiłbym na przepływkę,sonde albo paliwo jakies nieodpowiednie(piszesz ze byłes na stacji)Podłącz sie pod kompa i podaj kody a cos sie wymysli.

Podobne wątki

  1. Katalizator
    Utworzone przez Kuras185 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 07:06
  2. [156] katalizator
    Utworzone przez kris1342 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 19:30
  3. Katalizator
    Utworzone przez bmcmateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 11:59
  4. katalizator
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory