Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [146]PROBLEMY Z ODPALANIEM.

  1. #1
    tomekkus
    Gość

    Domyślnie [146]PROBLEMY Z ODPALANIEM.

    Mam duży problem z moim boxerkiem(146 1.6).Chodzi o to że jak silnik jest zimny to pali bez problemów,natomiast jak jest gorący to nie odpala.Objawy są takie że po przekręceniu kluczyka przygasają kontrolki(jak przy słabej baterii) a rozrusznik nie może obrócić.Elektryka jest ok,silnikiem też można przekręcić.BłAGAM POMOCY!!!!!!!

  2. #2
    luciano
    Gość

    Domyślnie Re: [146]POMOCY!!!!!!!!!

    Cytat Napisał tomekkus
    Mam duży problem z moim boxerkiem(146 1.6).Chodzi o to że jak silnik jest zimny to pali bez problemów,natomiast jak jest gorący to nie odpala.Objawy są takie że po przekręceniu kluczyka przygasają kontrolki(jak przy słabej baterii) a rozrusznik nie może obrócić.Elektryka jest ok,silnikiem też można przekręcić.BłAGAM POMOCY!!!!!!!
    Jak na moje kończy sie rozrusznik bo takie objawy sa jak bendix nie wysuwa sie. No w mojej 33 tak sie dzieje od pewnego czasu choć nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły po prostu tak jest :/

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: [146]PROBLEMY Z ODPALANIEM.

    Cytat Napisał tomekkus
    Mam duży problem z moim boxerkiem(146 1.6).Chodzi o to że jak silnik jest zimny to pali bez problemów,natomiast jak jest gorący to nie odpala.Objawy są takie że po przekręceniu kluczyka przygasają kontrolki(jak przy słabej baterii) a rozrusznik nie może obrócić.Elektryka jest ok,silnikiem też można przekręcić.BłAGAM POMOCY!!!!!!!
    problemu szukal bym wlasnie w elektryce:akumulator,polaczenia,rozrusznik A pytanie nie obraca wcale jak jest cieply?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wygląda na to, że przy ciepłym silniku masz jakąś upływność prądu, ale zwarcie nie jest na tyle duże, żeby paliło bezpieczniki. Trzeba przejrzeć cały układ elektryczny, ale zacząłbym od rozrusznika, może ma przebicie na wirniku lub stojanie i stąd te kłopoty.

  5. #5
    tomekkus
    Gość

    Domyślnie [146]problemy z odpalaniem

    Autko było u 4 elektryków,sprawdzałem 3 różne rozrusznikii dalej to samo.Wszyscy elektrycy mówią że to nie elektryka,sprawdzali wszystkie kable itp..Jak chodzi o "obracanie"to tak jakby rozrusznik coś "trzymało".Ale silnikiem obróci (wiem że tak się nie robi ale na popych odpala i jedzie bez problemu)

  6. #6
    lukaswisniewski
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to to mi tylko do głowy przychodzi koło zamachowe-zazębia sie z bendix-em i tylko to może przytrzymywać(z zewnątrz) ale dziwne jest to ze na zimnym odpala (jeżeli to koło zamachowe to może pod wpływem temp. wieniec koła zamachowego za mocno zazębia się z bendixem--ale to tylko taka moja sugestia na ten dziwny objaw)

    czy na ciepłym po przekręceniu kluczyka rozrusznik w ogóle nie obróci ??? czy obróci a sie nie zazębi???
    mechanikiem nie jestem z opisu wynika że to jednak elektryka

    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Podczas jazdy nie gaśnie, obroty trzyma równo?
    FORZA ITALIA !

  8. #8
    Rysiek146Kraków
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem podobną sytuacje w poprzednim aucie Fiat Tipo. Przeczyściłem przewód + w rozruszniku. Końcówka wchodząca na bolec + w rozruszniku był zaśniedziały i po dokładnym oczyszczeniu wszystko ustąpiło. Być może u Ciebie może być coś innego ale ja bym stawiał na to. Wyjmij przewód + z rozrusznika i go sprawdź. Ja stawiam na to.

  9. #9
    tomekkus
    Gość

    Domyślnie [146]problemy z odpalaniem

    Podczas jazdy nie gaśnie,obroty czasem zafalują,natomiast co do kręcenia rozrusznika to wydaje odgłos jakby zbierało mu się na "wymioty" (sorki za porównanie) i raz na jakiś czas odpali ale żadko

  10. #10
    tomekkus
    Gość

    Domyślnie [146]problemy z odpalaniem

    Witam,postanowiłem spróbować jeszcze raz i udałem się do kolejnego elektryka.Wymienił on akumulator na nowy i urządzonko zwane maksensor(nie jestem pewien pisowni ops.Problem ustąpił,autko pali za każdym razem.Tak swoją drogą to tych poprzednich "speców-elektryków" zaklinających się że elektryka jest ok łącznie z baterią to bym....

Podobne wątki

  1. 156 2.4 20V problemy z odpalaniem
    Utworzone przez wkamil w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 14:17
  2. T.S. - problemy z odpalaniem
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 18:45
  3. [146] Problemy z odpalaniem i marchewa
    Utworzone przez Alfisti146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:21
  4. [33] Problemy z odpalaniem 1.4
    Utworzone przez mariano w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 16:19
  5. [145] Problemy z odpalaniem 1.6 TS
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory