Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Brak wody w chłodnicy

  1. #1
    tomasz777
    Gość

    Domyślnie Brak wody w chłodnicy

    Witam wszystkich.Od jakiegos czasu niedogrzewa mi sie silnik,czujnik temp.wskazuje bardzo roznie,przewaznie jest około 60 stopni,jak włącze ogrzewanie temp silnika spada czasem dosłownie do pierwszej kreski,jak jade bardzo szybko skacze do 90.Wczoraj kupiłem termostat i zaprowadziłem auto do mechanika.dzis mechanik do mnie dzwonił ze nie miałem jakiegos korka od wody w głowicy i ze w chłodnicy było bardzo mało wody,w zbiorniczku wyrownawczym było max.
    Czy mogłem tym sposobem przegrzac silnik?Nigdy nie było zadnego smrodu ani dymu z pod maski a temp. silnika prawie zawsze była bardzo niska.

  2. #2
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Moze chodzi mu o korek do odpowietrzania w gornej lewej czesci chlodnicy? Ale bez tego korka caly plyn by Ci wylecial, ze zbiorniczka tez... Moze zamiast korka miales po prostu cos innego? Czesto te korki sie urywaja i ludzie kombinuja aby to jakos zaslepic...

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    coś mi tu nie pasuje, zbiorniczek wyrównawczy jest wyżej niż głowica, czy też chłodnica czyli jakim cudem w nim był płyn? Gdzie ten korek w głowicy?
    Może miałeś źle odpowietrzony układ.

  4. #4
    tomasz777
    Gość

    Domyślnie

    Mechanik sie tu pomylił,w głowicy nie ma zadnego korka ale jest dziura z gwintem i nikt nie wie co to jest.

    szukałem tez korka do odpowietrzania w chłodnicy i nie ma go tam.
    nie mam pojecia dlaczego ta temperatura tak skacze,jak włacze grzanie to spada.
    Czy mam wymienic ten termostat?

  5. #5
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Nie patrz na wskaznik kabinowy bo w kazdej Alfie pokazuje cos innego... Jesli chcesz wiedziec naprawde jaka tem. silnika jest przy 60 C na wskazniku to podlacz pod kompa i w tedy bedziesz wiedzial na 100 %. Co do samej tem. 60 C na wskazniku to moze byc wszystko dobrze, jesli nie spada ponizej, diesle w Alfach tak maja z oryginalnym termostatem. A co do samego rosniecia tem przy gazowniu to moga byc dwie przyczyny, pierwsza to taka ze pompa wody powoli sie konczy, druga to taka ze masz niedrozny caly uklad i nalezy go dobrze przeplukac jakis srodkiem do czyszczenia ukladow chlodzenia.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana chłodnicy wody
    Utworzone przez Tom@sz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-10-2021, 21:30
  2. Wymiana chłodnicy wody co kupić
    Utworzone przez Jondi w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 17:16
  3. [155] Wymiana chłodnicy wody
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 10:09
  4. wentylator chłodnicy wody
    Utworzone przez steadfast w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory