Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Temat: hak holowniczy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar scout
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 Sportwagon 2,0 JTDM 2011
    Postów
    85

    Domyślnie

    Jeżeli chesz najprostszy hak z odkręcaną kulą , to możesz kupić od nich: DGHSYSTEM , produkt AUTO HAK ze Słupska

    http://allegro.pl/hak-holowniczy-alf...822633071.html

    Moduły mają swojej produkcji , działające bez problemu , nie "gryzą się" z intalacją i siecią CAN. Kupowałem od nich hak AUTO HAKA do 159 , z kulą automat i modułem DGH (tylko trochę bogatszym do gniazda 13 pin) i działa bez zarzutu. Niestety montaż haka w 159 to totalna porażka , brak przygotownych fabrycznych otworów , kupa wiercenia w podłużnicach i belce tylnego zderzaka. Kup sobie od razu jeżeli nie posiadasz , wiertło/otwornicę 18-19 mm do rozwiercena otworów od góry w podłużnicach (musisz włożyć dostarczone tuleje dystansowe ,żeby nie zgniatało podłużnic) i wiertło 13 mm. Ogólnie kupa roboty porównując z innymi samochodami.
    Ostatnio edytowane przez scout ; 21-01-2014 o 17:18

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar duch-dziadka
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ja posiadam Westfalię, ale nie mam żadnej zaślepki...tak dużej.
    Lekki wycięcie w zderzaku ale wogle nie rzuca sie w oczy.


  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kizior
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybnik-Kamień
    Auto
    Alfa 159 jtdm 1,9 16v 2006 sw
    Postów
    110

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, zwłaszcza tobie "scout"

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa 159 2008 1.9 JTDm 120KM chip na 150KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cześć,
    Podpowiedzcie mi proszę, gdzie w okolicy Bielska-B., Krakowa znajdę serwis do mi zamontuje hak do 159. Nie jakiś losowy, wyszukany w google, tylko taki w którym WY już zrobiliście taki montaż, jest ok i polecacie.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ja kiedyś montowałem hak ze Słupska w firmie PIOMAR w Krakowie do passata. Potem kupiłem u nich hak do Volvo ale montowałem u mojego mechanika. Ostatnio naprawiali mi wydech w Spiderze ale to inna bajka Generalnie dobrze mi doradzili i jakoś usług jest OK. Można się targować. Tez stoję przed dylematem gdzie zakładać i jakiej firmy hak do mojej 159. Jest to wersja Ti więc obniżona i mam nadzieję,ze auto nie będzie za niskie pod obciążeniem przyczepy. Pytałem o wycenę w Piomarze to Steinhof coś koło 1000-1200 z montażem a Wesfalia jakieś 1800-1900.
    Jeśli chcesz teraz montować to się umówmy razem moze wytargujemy lepszą cenę Ja muszę zamontować po 30 lipca mam pociągnąć kampingowy Niewiadów nad morze _
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 12-07-2016 o 14:22

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    A ja polecam hak z oryginalnych akcesoriów. Dostaniecie do auta specjalną wiązkę przewodów przy pomocy której gniazdo podłącza się plug&play - jeśli to przedlift. Jeśli macie otwieranie z loga to trzeba dorzucić na własną rękę jeden kabelek.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Oryginał? Muszę zapytać o cene ale pewnie tanio nie jest...

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ja polecam Westfalię wypinaną pionowo. U siebie ją zamontowałem sam i gniazdo przesunąłem lekko do góry chowając je pod zderzakiem - efekt jest taki, że po wypięciu kuli nie widać, że w aucie jest hak. Dla mnie to był priorytet, bo w przypadku haków innych producentów nawet po zdjęciu kuli paskudnie sterczy jej mocowanie oraz gniazdo, co mocno szpeci tył samochodu.

    U mnie w komplecie z hakiem Westfalii była dedykowana wiązka Jaeger, która była przystosowana do kostek w aucie. Nic nie trzeba było ciąć ani lutować, tylko powpinać gotowe kostki. Jedyne co przeoczyli to fakt, że mimo zapiętej przyczepy Parktronic i tak włącza się po wrzuceniu wstecznego.

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kartuzy
    Auto
    159 sw 1.9jtdm qtronic ti
    Postów
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Ja polecam Westfalię wypinaną pionowo. U siebie ją zamontowałem sam i gniazdo przesunąłem lekko do góry chowając je pod zderzakiem - efekt jest taki, że po wypięciu kuli nie widać, że w aucie jest hak. Dla mnie to był priorytet, bo w przypadku haków innych producentów nawet po zdjęciu kuli paskudnie sterczy jej mocowanie oraz gniazdo, co mocno szpeci tył samochodu.

    U mnie w komplecie z hakiem Westfalii była dedykowana wiązka Jaeger, która była przystosowana do kostek w aucie. Nic nie trzeba było ciąć ani lutować, tylko powpinać gotowe kostki. Jedyne co przeoczyli to fakt, że mimo zapiętej przyczepy Parktronic i tak włącza się po wrzuceniu wstecznego.
    Nie masz wycięcia w dokładce pod hak?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Ja polecam Westfalię wypinaną pionowo. U siebie ją zamontowałem sam i gniazdo przesunąłem lekko do góry chowając je pod zderzakiem - efekt jest taki, że po wypięciu kuli nie widać, że w aucie jest hak. Dla mnie to był priorytet, bo w przypadku haków innych producentów nawet po zdjęciu kuli paskudnie sterczy jej mocowanie oraz gniazdo, co mocno szpeci tył samochodu.

    U mnie w komplecie z hakiem Westfalii była dedykowana wiązka Jaeger, która była przystosowana do kostek w aucie. Nic nie trzeba było ciąć ani lutować, tylko powpinać gotowe kostki. Jedyne co przeoczyli to fakt, że mimo zapiętej przyczepy Parktronic i tak włącza się po wrzuceniu wstecznego.
    Może jakieś zdjęcia byś wrzucił? też się rozglądam za hakiem, żeby ogarnąć jakiś bagażnik na rowery itd, ale martwi mnie to "szpecenie", więc skoro u Ciebie jest ok to chętnie bym zobaczył jak to wygląda.

Podobne wątki

  1. Hak holowniczy
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 08:21
  2. hak holowniczy
    Utworzone przez seba5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 20:12
  3. [145] hak holowniczy
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory