Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Mechanizm elektrycznego podnoszenia tylnej szyby ...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie Mechanizm elektrycznego podnoszenia tylnej szyby ...

    witam

    Czy ktoś z forum miał problem z mechanizmem opuszczania/podnoszenia szyby tylnej w Sportwagon??

    może macie jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy wymianie, czy są może jakieś zdjęcia pomocnicze lub schematy?? bo nie wiem jak te dwie linki przyczepiają sie do plastiku u dołu szyby.
    POMOCY .....

    POZDRAWIAM

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Przerabiałem ten temat jesienią. Koszt nowego mechanizmu to około 300 PLN w ASO, ale być może masz szanse na uratowanie starego (mi się nie udało, poprzedni właściciel na siłę próbował domknąć szybę i pokiereszował mechanizm zwijający linki). Niestety foto nie mam, ale opisane jest to w eLearn-ie. Najważniejsze jest, aby wpierw odkręcić prowadnice od blachy w drzwiach i dopiero po zdemontowaniu tej blachy odpinać szybę od mechanizmu.
    Pozdrawiam




  3. #3
    Pawel159
    Gość

    Domyślnie

    Mnie właśnie też dotknął ten problem w tylnych drzwiach. Z tym że plastyk pękł i rozpadł się.
    Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale plastyk zdejmujesz z szyby a linek od nieg nie odpinasz. Czyba że Ci wyskoczyły, to co innego. Szybe można przyblokować żeby nie zsunęła sie zupełnie. Są odpowiednie otwory w drzwiach.
    Mechanizm w drugich drzwiach z ciekawości też obejrzałem i już są pęknięcia. Problem podobno znany i częsty w 159. A mechanizm jest Made in Poland.
    Gdzieś czytałem że można go przykręcić do blachy i ten sposób wzmocnić, ale jeszcze się nie przybrałem do tej operacji.
    Napisz o co konkretnie Ci chodzi to coś pomyślimy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie

    Linki odpadły mi same, poskręcały się źle w ślimaku i wyłamały mi z szyny ten plastik który przyczepia się do szyby. I nie wiem w którym miejscu linki trzeba przyczepic do plastiku od szyby.

    pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tuchola
    Auto
    159SW 1.9 16v jtdm 150km
    Postów
    52

    Domyślnie

    czy ktos sie orientuje czy mechanizm podnoszenia szyby tylnej jest taki sam w sedanie jak w sw?? niestety u mnie w sw cos peklo - podejrzewam ze to ten plastik o ktorym mowa wyzej i szyba opadla na dol - a znalazlem na allegro nowke sztuke tylko nie wiem czy to jest to. link do aukcji - http://allegro.pl/nowy-mechanizm-pod...795534045.html . dzieki

  6. #6
    Desmomaniak
    Gość

    Domyślnie

    Witka,

    Mechanizm, który znajduje się pod linkiem jest identyczny jak W SW. Wiem bo sam zakładałem taki w poprzednią sobotę Z tym, ze zakupiłem oryginał z całą blachą, która znajduje się pod tapicerką tylnych drzwi za pasażerem, łącznie z głośnikiem, silnikiem i resztą plastikowych pierdół ale za używany oryginał w 100% sprawny dałem 300 zł. Najczęściej pęka linka, źle owija sie na plastikowym ślimaku i zostaje zerwana. Co dziwne plastiki wytrzymują.. Z przełożeniem spokojnie można sobie poradzić samemu. Niecała godzinka pracy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Witam!Miałem ten sam problem jakieś trzy tygodnie temu.Kupiłem zamiennik mechanizmu za 170PLN i wymieniłem w serwisie za jakieś 40 czy 60PLN.U mnie wyłamaniu uległ jeden z plastikowych ząbków z tego plastiku co po szynie jeździ.Na forum jest chyba opis jak to wzmocnić lub naprawić ale się w to nie bawiłem.Pzdr.

  8. #8
    enx
    Gość

    Domyślnie

    Hej, a gdzie kupowałeś ten zamiennik za 170, allegro? Mam ten sam problem właśnie...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Sądziłem, że tylko mnie taki pech dotknął, ale widzę że nie jestem pierwszy.
    Rozumiem, że najrozsądniej kupić nowy? A czy plastik trzymający szybę jest w komplecie?
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Miałem to samo jak jeszcze na rynku nie było zamienników.. ba.. nawet o używce można było pomarzyć.. Cena w ASO była na poziomie 420zl. W mechaniźmie wyłamały mi się właśnie te plastikowe ząbki chodzące po szynie.. Z racji tego, że nie mogłem znaleźć od ręki mechanizmu, postanowiłem spróbować naprawic ten plastik.. wkleiłem więc ząbki używając spawarki do plastików, ale zrobiłem także zbrojenie z drutu 2mm, żeby się to nie rozpadło po chwili.. Chodzi wszystko bez problemu do dzisiaj..


    Tu jest też temat opisujący ten dosc powszechny problem - http://www.forum.alfaholicy.org/159_...cisk_inne.html
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 07-09-2011 o 14:14
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] mechanizm podnoszenia szyby
    Utworzone przez krzysieking w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 22-02-2022, 18:52
  2. Mechanizm podnoszenia szyby - pomocy!!!
    Utworzone przez Alfica w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 07:46
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory