Strona 43 z 74 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 736

Temat: Demontaż, naprawa podrapanej konsoli, zdjęcia oklein

  1. #421
    Użytkownik Embrion Avatar Davidg16
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    11

    Domyślnie

    Podpowie ktoś gdzie znajdę instruktaż jak zdemontować elementy aluminiiowe z kokpitu, kierownicy, deski rozdzielczej i drzwi?

    Panel jest dość zniszczony, a mam znajomego, który zajmuje się oklejaniem aut i zaproponowałem mi oklejenie szczotkowanym aluminium, tylko muszę to wcześniej zdemontować.. z góry dzięki

  2. #422
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Wszystko tu znajdziesz, wystarczy poczytać od początku

  3. #423
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krendzel
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    159SW Carabinieri
    Postów
    100

    Domyślnie

    Wyciągasz radio i tam też masz po dwie śruby chyba.
    Demontujesz lewy i prawy nawiew i odkręcasz tam po jednej śrubie.
    Demontujesz panel wokół biegów (podwadzasz do góry od strony podłokietnika, jest na samych zatrzaskach)
    Odkręcasz dwie śruby tam i wyciągasz cały panel który jest też na zatrzaskach ale wystarczy pociągnąć.

  4. #424
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    159
    Postów
    85

    Domyślnie

    Witam!

    Ile kosztuje nowa konsola o której tutaj mowa? Podczas montażu zestawu głośnomówiącego spieprzyli mi właśnie tą konsolę wgniatając ją w niektórych miejscach... proszę o informację gdzie można kupić coś takiego także?

  5. #425
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    AR 159 3.2 Q4 JTS
    Postów
    287

    Domyślnie

    Kosztuje sporo. Sama konsola środkowa ok 1500zł. Nowa oczywiście. Sam kiedyś szukałem i zrezygnowałem. Możesz zrobić hydrografikę i będzie jak nowa.




    Cytat Napisał biegacz.piotr Zobacz post
    Witam!

    Ile kosztuje nowa konsola o której tutaj mowa? Podczas montażu zestawu głośnomówiącego spieprzyli mi właśnie tą konsolę wgniatając ją w niektórych miejscach... proszę o informację gdzie można kupić coś takiego także?

  6. #426
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    159
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pierre Zobacz post
    Kosztuje sporo. Sama konsola środkowa ok 1500zł. Nowa oczywiście. Sam kiedyś szukałem i zrezygnowałem. Możesz zrobić hydrografikę i będzie jak nowa.
    Pierre gdzie taką hydrografikę robiłeś? Szukać jakiś specjalistów? Ja robiłem dzisiaj zestaw głośnomówiący i o to co mi nawyprawiali

    Może się czepiam? Ale zapłaciłem za zestaw 700zł i teraz mam zapłacić za wymianę konsoli 1500zł. Jutro jadę gadać z gośćmi co mają zamiar z tym zrobić.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	93.6 KB
ID:	167958   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa159.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	105.5 KB
ID:	167959   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa1599.jpg
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	97.7 KB
ID:	167960  

  7. #427
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    W skrócie powiedz: albo będzie jak nowa albo wpierdziel. Fuszerka jak siemasz. Amatorzy demontażu plastików, czyli większość forumowiczów, nie upierdziela sobie nić a ,,specjalysty" dwa wgnioty na aluminium.

    Nie sugeruj tylko naprawy, żądaj przywrócenia prawidłowego stanu (np montując nową konsolę). Pójdź do ASO i poproś o wycenę na to i z tym papierkiem do nich.
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  8. #428
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Biegacz.piotr,

    Ale jeśli Ci ktoś to zdewastował/uszkodził, to dlaczego chce za to płacić? Jest sprawca szkody, to idziesz to niego z wyceną z ASO i niech wyskakuje z kasy, albo robią ze swojego ubezpieczenia, którę wiekszość firm opłaca na sytuacje uszkodzenia mienia klienta.

  9. #429
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    159
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Biegacz.piotr,

    Ale jeśli Ci ktoś to zdewastował/uszkodził, to dlaczego chce za to płacić? Jest sprawca szkody, to idziesz to niego z wyceną z ASO i niech wyskakuje z kasy, albo robią ze swojego ubezpieczenia, którę wiekszość firm opłaca na sytuacje uszkodzenia mienia klienta.

    Najgorsze jest to że już zapłaciłem... i nie wiem czy to uznają? W razie czego są jakieś wyjścia? Coś proponujecie?

  10. #430
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Sprawa jest trudna, bo słowo przeciw słowu. Nie miałem takiej przygody, na szczęście dla mnie. Firma pewnie będzie się wypinać. Więc na początek spokojna rozmowa z właścicielem, ale przedtem bym porozmawiał z kimś zorientowanym w tematyce roszczeń, może jakiś prawnik w rodzinie, może nawet i podjechać na komendę policji i poprosić o pomoc, zamiast kluczyć - tylko nie po to, żeby ich nasyłać na firmę , ale aby dowiedzieć się co w takiej sytuacji zrobić, bo w końcu jest to szkoda i to niemała.

Podobne wątki

  1. [156] demontaż konsoli centralnej/ a jej wymiana
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 09:34
  2. Naprawa wypadających przycisków z konsoli
    Utworzone przez Sakulec w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 09:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory