Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 105

Temat: Ciśnienie w oponach

  1. #51
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrisB Zobacz post
    Przy niskich temperaturach ciśnienie spada
    A, ja mam pompowane azotem i mnie nie spada

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar feagle
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.9jtdm sw
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Tak, tylko instrukcja podaje ten zakres dla opon 55, a ja mam 60 i stad moje pytanie;]
    mam takie same opony, zazwyczaj dobijam na oko i patrze na ksztalt opony
    w tej chwili dobilem przod na 2.5 a tyl na 2.4, wydaje mi sie ze takie cisnienie bedzie ok

    przy 2.2 opony wygladaly zdecydowanie zle
    Ostatnio edytowane przez feagle ; 28-12-2012 o 18:15

  3. #53
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feagle Zobacz post
    zazwyczaj dobijam na oko i patrze na ksztalt opony
    Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać... "konia z rzędem" temu, kto przy radialnych oponach (może przy diagonalnych, ale też bym się założył), jest w stanie rozpoznać "na oko", różnicę 0,1

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar madmaxwro
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 2.0 jtdm
    Postów
    108

    Domyślnie

    na lodzie i śniegu lepiej mieć mniej powietrza do 20% niż standardowo zwiększa to przyczepność na śliskich powierzchniach tak mawiają starzy kierowcy

  5. #55
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał madmaxwro Zobacz post
    na lodzie i śniegu lepiej mieć mniej powietrza do 20% niż standardowo zwiększa to przyczepność na śliskich powierzchniach tak mawiają starzy kierowcy
    "Niektórzy twierdzą, że należy obniżać ciśnienie w oponach na zimę po to, by opona miała lepszą przyczepność na śniegu. Nic bardziej błędnego. Zbyt niskie ciśnienie powoduje, że opona nie styka się z nawierzchnią całą szerokością, a jedynie krawędziami, co obniża jej przyczepność i siłę nośną. Celowe obniżanie ciśnienia w oponach stosowane jest w sportach wyczynowych samochodów z napędem 4x4, ale wynika to z innej specyfiki nawierzchni, po której się te pojazdy poruszają. Dlatego tego typu analogie są chybione." http://www.opony.com.pl/artykul/wlas...imowych/?id=25

    Oczywiście masz na myśli tych "starych" przed którymi lazł gościu z czerwoną chorągiewką?

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  6. #56
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeBe Zobacz post
    Oczywiście masz na myśli tych "starych" przed którymi lazł gościu z czerwoną chorągiewką?
    Może nie aż tak, ale na pewno z czasów opon diagonalnych Niestety, nie zawsze "przepisy" naszych babć i dziadków daje się przenieść do dzisiejszych czasów - ciśnienie ma być, jakie ma być i nie "na oko", tylko "na skalę" Jak wcześniej wspomniałem, zastosowałem pompowanie azotem, przez co, czy przy -40. czy przy +40 (oczywiście piszę o temperaturze powietrza, niekoniecznie w cieniu) mam to samo ciśnienie w kapciuchach

  7. #57
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Azot "stosuję" tylko w letnich kapciach, zwłaszcza przy podróżach do Chorwacji itd. Na zimę standardowo powietrze balonikowe, nie widzę zadnych korzyści w tym okresie (zimą automatycznie obniżam prędkość).

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  8. #58
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Jak wcześniej wspomniałem, zastosowałem pompowanie azotem
    Nitrox 21 jest jeszcze lepszy.

  9. #59
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeBe Zobacz post
    nie widzę zadnych korzyści w tym okresie
    Nie za bardzo rozumiem na czym miałyby polegać różnica między latem, a zimą - przeca chodzi o to, żeby ciśnienie było jednakowe, bez względu na temperaturę, a więc czy to w zimie, czy w lecie powietrze będzie zawsze reagowało na zmianę temperatury. Jeśli chodzi o prędkość, bardziej dostosowuję ją do warunków drogowych, a niekoniecznie atmosferycznych

    Cytat Napisał piotrpo Zobacz post
    Nitrox 21 jest jeszcze lepszy.
    Nie znam - w mojej okolicy chyba nikt takiej usługi nie oferuje, ale w czym miałby być leszy od azotu?

  10. #60
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Nie znam - w mojej okolicy chyba nikt takiej usługi nie oferuje, ale w czym miałby być leszy od azotu?
    Sorki, jaja sobie robię - mieszanina tlenu i azotu z 21% zawartością tego pierwszego - czytaj powietrze Dostępne na wszystkich lepszych stacjach.
    A serio - akurat zależność temperatura/ciśnienie jest identyczna dla wszystkich gazów.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez wproszewski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 21:16
  2. [146] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez paweldante w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 12:49
  3. [146] ciśnienie w oponach
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 21:47
  4. ciśnienie w oponach
    Utworzone przez Majka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 12:35
  5. [164] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez pocisk22 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 22:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory