Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dziwny odgłos przy 1500 RPM

  1. #1
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie Dziwny odgłos przy 1500 RPM

    Witam,
    przyszedł czas na rozwiązanie tego drażniącego problemu, bo doprowadza mnie już to do szału. Chodzi o dziwny odgłos jakby coś drżało, dzwoniło, który wydobywa się z okolic pod przednią szybą. Nie wiem w którym dokładnie miejscu, bo jak się siedzi w fotelu kierowcy, to jakby z lewej strony, a jak na fotelu pasażera to z prawej Odgłos ten pojawia się tylko w momencie dodawania gazu gdzieś przy 1450-1550 obrotów i występuje na każdym biegu. Jeśli przykładowo zjeżdżam z górki i silnik utrzymuje 1500 RPM to jest ok. jak dodam gazu to znów drży i znika po chwili. Ma ktoś może jakie pomysły co to może tak drżeć?

    Ps. A tak poza tematem to wymieniłem ostatnio żarówke w lampce bagażnika. Żarówka jest nowa a lampka nadal nie świeci. Gdzie może tkwić problem?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    może to sezonowy świerszcz w desce rozdzielczej pojawiający się w niskich temperaturach...

  3. #3
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie

    Ehh mi tam nie jest do śmiechu, to na prawdę wkurza, bo ten odgłos jest głośny. Z kimkolwiek bym nie jechał to zawsze każdy zwraca na to uwagę i pyta co to tak dzwoni. A ja muszę tego codziennie słuchać i mam już dość. Jak kupowałem auto jesienią to myślałem, że to plastiki ze starości tak hałasują, a tu lipa.
    Ostatnio edytowane przez nurerdin ; 19-01-2012 o 23:33

  4. #4
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    U mnie tez cos sie odzywa, tylko przy przekraczaniu 2000 obrotow od dolu, na gazie. Tyko przy 2000, bardzo maly zakres. Dochodzi jakby spod auta. Dzwiek metaliczny, jakby jakas bacha, oslona.... wyrazny na zimnym, jak sie zagrzeje to mniej..

    Moze podobne..

  5. #5
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie

    Opisałeś to zdecydowanie lepiej Właśnie o to mi chodziło. Postaram się to jutro nagrać i wrzucę na jakiś serwer.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Mogą to byś poduszki pod silnikiem, może to być układ wydechowy, rozciągnięte gumki albo łącznik elastyczny uszkodzony. Ciężko tak wróżyć

    A jeszcze teraz sobie przypomniałem że tam nad wydechem są aluminiowe blachy odgradzające rurę od wygłuszenia.
    Ostatnio edytowane przez PRE2ES ; 20-01-2012 o 09:38

  7. #7
    nurerdin
    Gość

    Domyślnie

    No i problem rozwiązany. Okazało się, że to coś w lampce nad szybą tak brzęczało Jak na to wpadłem? Przeczytałem http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ie_156_fl.html

Podobne wątki

  1. Dziwny odgłos przy hamowaniu.
    Utworzone przez Konrad97 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 12:50
  2. Dziwny odgłos przy 2 obrotach 2.4jtd
    Utworzone przez Bazyl022 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 16:24
  3. dziwny odgłos?
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 23:12
  4. Alfa 156 1,9 JTD dziwny odgłos przy mocniejszym ruszaniu
    Utworzone przez dawidoo2375 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 16:41
  5. dziwny odgłos przy ruszaniu kierownicą
    Utworzone przez domelmen w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory