Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: cykliczne stuki podczas skręcania

  1. #1
    Rado91
    Gość

    Domyślnie cykliczne stuki podczas skręcania

    Witam
    Od pewnego czasu mam problem z moja bellą podczas skręcania w lewo słychać choćby cykliczne nie wiem jak to nazwać ocieranie albo jakby kamień był w oponie takie cykliczne odgłosy występuje to przy różnych prędkościach najbardziej to słychać na rondach lub długich skrętach w lewo, nie wiem co to może być myślałem nad przegubem lub łożyskiem co o tym myślicie? Zauważyłem to tylko na oponach zimowych ale chyba na letnich tego nie było już nie pamiętam. Oraz od pewnego czasu nie wiem czy to wina tego mam lekkie również cykliczne bicie na kierownicy podczas jazdy na wprost no i bicie na hamulcu nożnym podczas hamowania też takie cykliczne choćby tarcza była zwichrowana nie wiem koledzy pomóżcie od czego zacząć kocham moją bellę i chcę żeby była bez wad

  2. #2
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Podłącze się do tematu żeby nie otwierać nowego.

    Dziś pojawił się u mnie jakiś taki dziwny rytmiczny stukot, mam wrażenie że dobiega z lewego przedniego koła. Wina opony to to raczej nie jest, mam runflaty i jeżdżę na nich od 2 tygodni i podobnych objawów jak te dzisiejsze nie zaobserwowałem. Łączniki i tuleje stabilizatora wymienione pół roku temu. Wiem że mam luzy na tulejach górnych wahaczy i one idą do wymiany bo mi doskwierały ale tylko trzeszczeniem na wybojach a nie takim stukotem. Chyba że to jakieś stuki na sworzniu wahaczy górnych? Ale sworzeń chyba nie pracuje jakoś jednostajnie w rytm kręcącego się koła żeby dawać takie objawy?

    Sprawa wygląda tak że podczas jednostajnej jazdy dobiega ciągły rytmiczny stukot, przy wolnej jeździe tak do 30 km/h tego nie ma, przy przyspieszaniu i hamowaniu stukot ustaje, jazda po łuku tez mam wrażenie że cisza natomiast jadąc po prostej pojawia sie ten dźwięk, ewidentnie w rytm kręcącego się koła. Fakt że mam pęknięte tam nadkole więc może coś obciera i jutro za dnia się temu przyjrzę ale chętnie bym usłyszał jakieś inne propozycje?

    Dodam że wcześniej nie zaobserwowałem żadnych podobnych objawów, które z czasem mogłyby by się nasilić. Po prostu z dnia na dzień coś takiego się pojawiło.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc



Podobne wątki

  1. Stuki podczas jazdy
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2021, 20:24
  2. [159] Podczas skręcania wywala płyn wspomagania ze zbiorniczka
    Utworzone przez Lukasz78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-11-2019, 22:25
  3. Pisk podczas skręcania-układ kierowniczy...
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 17:11
  4. regularne stukanie podczas skręcania
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 10:33
  5. [145] Buczy podczas skręcania pomocy !!
    Utworzone przez dnnnasa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory