Strona 14 z 48 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 477

Temat: Blue&Me upgrade i zmiana języka

  1. #131
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Dobra instrukcje przewertowałem, strony an forum też ale kto mi powie skąd ściągnąć aktualizacje do B&M i języki ? no i kroki jak to wgrać ? też chce to uruchomić a poki co to "english language unavailable" - podobnie z niemieckim skąd auto przyjechało ale zauważam rzecz następującą jak gdyby nikt nigdy nie używał tego systemu!! przyciski chodzą strasznie twardo i nie są nawet troszeczke zdarte podobnie jak port usb w schowku (mało klapki nie wyrwałem tak mocno siedziała a śladów wkładania pena brak)
    Loco tu masz link: http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/

    A tu instrukcję:

    Instrukcje dotyczące identyfikacji konfiguracji samochodu - Wer. 1.0
    TRYB WSPOMAGANY - OBSŁUGA PO RAZ PIERWSZY: INSTRUKCJE DOTYCZĄCE IDENTYFIKACJI TYPU BLUE&ME ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W POSIADANYM SAMOCHODZIE
    Procedura przedstawiona na kolejnych stronach jest użyteczna celem wyodrębnienia modelu i generacji Blue&Me dostępnego w samochodzie. Należy uważnie śledzić wszystkie podane kroki, aby prawidłowo wykonać procedurę.
    1. Rozpakuj na komputerze plik BlueMeConfigurator.zip pobrany do specjalnie przygotowanego folderu (np. c:\Blue&Me). Sprawdź, czy dostępne są następujące pliki:
    2. Przygotuj pamięć USB, o pojemności co najmniej 128 Mb, formatując ją w trybie FAT32 tak, aby usunąć wszystkie zapisane wcześniej dane.
    UWAGA Zaleca się użycie pamięci USB o pojemności mniejszej od 256 Gb.
    3. Zapisz na pamięci USB w folderze głównym pobrane wcześniej pliki, sprawdzając czy zostały one wszystkie prawidłowo do niego przeniesione; aktualizacja NIE zostanie wykonana, jeżeli pliki zapisane są na dysku wewnątrz jakiegoś katalogu.
    UWAGA Przed włożeniem pamięci USB do portu USB w samochodzie konieczne jest wyłączenie telefonu komórkowego. Czas aktualizacji zależy od samochodu i trwa poniżej minuty, podczas której nie należy naciskać przycisków na kierownicy

    Instrukcje dotyczące identyfikacji konfiguracji samochodu - Wer. 1.0
    4. W samochodzie, który stoi i w którym kluczyk w wyłączniku zapłonu znajduje się w położeniu STOP, należy włożyć pamięć USB do portu USB Blue&Me™.
    5. Ustaw kluczyk w wyłączniku zapłonu w położeniu MAR, BEZ URUCHAMIANIA SAMOCHODU. Aby możliwe było prawidłowe wyświetlanie komunikatów sygnalizacyjnych na wyświetlaczu w zestawie wskaźników, naciśnij przycisk “Mode” lub “Menù”, aby anulować ewentualne komunikaty ostrzegawcze (np. otwarte drzwi).
    UWAGA Pamięć powinna być włożona, nawet jeśli na wyświetlaczu pojawia się informacja “PON.URUCH...”( “PONOWNE URUCH... “) lub “INSTALACJA”( “INSTALACJA UZUPELNIONA”), po której pojawi się data oraz godzina.
    6. Na wyświetlaczu w zestawie wskaźników pojawia się komunikat: “AKTU.W TRAK.” lub “AKTUALIZACJA W TRAKCIE” i odtwarzany jest komunikat głosowy “aggiornamento avviato” (aktualizacja uruchomiona). W razie, gdyby tak nie było, należy ustawić kluczyk w pozycji STOP a następnie ponownie w pozycji MAR. Podczas aktualizacji wyświetlane są na wyświetlaczu komunikaty dotyczące stanu zaawansowania procesu.
    7. Po ukończeniu procedury na wyświetlaczu w zestawie wskaźników pojawia się komunikat “UZUPELNIONA” lub “AKTUALIZACJA UZUPELNIONA” i emitowany jest komunikat głosowy “aggiornamento completato, rimuovere la memoria USB” (aktualizacja ukończona, wyjmij pamięć USB).
    8. Ustaw kluczyk w wyłączniku zapłonu w położeniu STOP i wyjmij pamięć USB, na której znajduje się obecnie plik BMConf.xml.
    9. Włóż pamięć USB do komputera; na stronie www.blueandme.net , w sekcji Support -> Download, kliknij na przycisk “Compila i filtri in modalità assistita” (wprowadź filtry w trybie wspomaganym), kliknij na “Carica File” (załaduj plik) i wybierz plik BMConf.xml, który znajduje się w folderze głównym pamięci USB.
    10. Menu rozwijane (Model samochodu, Generacja Blue&Me, Model Blue&Me, Zmiana języka) zostały teraz skonfigurowane w oparciu o Blue&Me znajdujący się w samochodzie; można więc pobrać aktualizację oprogramowania i instrukcje dotyczące aktualizacji samochodu, klikając na przycisk na dole strony. NIE należy modyfikować menu rozwijanych do momentu pobrania pliku.
    W razie, gdyby ten krótki przewodnik nie był wystarczającym materiałem pomocnym w wykonaniu aktualizacji, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klientów, dzwoniąc na zielony numer, który znajduje się na daszku przeciwsłonecznym lub w instrukcji obsługi samochodu.

    A w załaczeniu pliki rar
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez paweltbu ; 18-08-2014 o 09:23

  2. #132
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Ze swojego przykładu wiem że nie ma co się przedwcześnie jarać Przerobiłem chyba z 15 penów i na żadnym nie dało rady
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Ja 26 i też dupa. Zostaje tylko serwis.

  4. #134
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Telefon z B&M udało mi się połączyć , więc chyba dam sobie spokój niech sobie mówi po jakiemu sobie chce
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  5. #135
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pucek-159 Zobacz post
    Telefon z B&M udało mi się połączyć , więc chyba dam sobie spokój niech sobie mówi po jakiemu sobie chce
    Ja mam problem z jakośc ia rozmowy, słabo mnie słychać a upgrade do wersji 5.6 ponoć pomaga.

  6. #136
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Moi rozmówcy mówią że jakość może nie jest najlepsza , ale tragedii nie ma i słychać mnie wyraźnie więc po próbie z 15 penami daje sobie spokój.
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  7. #137
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Co do aktualizacji to pojalem jak to wykonac 3 rozne pendrivy i poki co error 10 chociaz w jednym aktualizacja szla bardzo dlugo i juz myslalem ze bedzie a tu blad. No nic szukam jezzcze mniejszego pena i zobaczymy moze czytnik z karta pamieci tez sobie poradzi ale mam pytanie w jaki sposob wgrac jezyk i skad go wziac? Bo tam na tym b&m stronie nie ma
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  8. #138
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    u mnie nie działa blue&me, wciskam słuchawkę i nic, skanuje bluetoothem i nie znajduje, odpiołem kleme "-" odczekałem pare minut, podłączyłęm spowrotem i nic,
    Wgrałem na pendrive upgrade blue&me włożyłem do usb włożyłem kluczyk i nic, na różne sposoby i nic! te nic już mnie denerwuje
    co mogę jeszcze zrobić?

  9. #139
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    u mnie nie działa blue&me, wciskam słuchawkę i nic, skanuje bluetoothem i nie znajduje, odpiołem kleme "-" odczekałem pare minut, podłączyłęm spowrotem i nic,
    Wgrałem na pendrive upgrade blue&me włożyłem do usb włożyłem kluczyk i nic, na różne sposoby i nic! te nic już mnie denerwuje
    co mogę jeszcze zrobić?
    Podłącz do kompa i sprawdz cały obwód bo możesz mieć uwaloną centralke B&M i nie zadziała za nic w świecie

    Dodano po 8 minutes:

    [/quote]
    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    co do aktualizacji to pojalem jak to wykonac 3 rozne pendrivy i poki co error 10 chociaz w jednym aktualizacja szla bardzo dlugo i juz myslalem ze bedzie a tu blad. No nic szukam jezzcze mniejszego pena i zobaczymy moze czytnik z karta pamieci tez sobie poradzi ale mam pytanie w jaki sposob wgrac jezyk i skad go wziac? Bo tam na tym b&m stronie nie ma
    W załączniku na dole masz język polski
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez paweltbu ; 25-08-2014 o 10:02 Powód: Dodano

  10. #140
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Kurcze paweltbu dzięki dobrze że są jeszcze na forum tacy ludzie co pomogą bez żadnego "ale" i wypisywania "poszukaj se"
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

Podobne wątki

  1. [156] Zmiana języka w komputerze
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 22:54
  2. Zmiana języka na komputerze..
    Utworzone przez skwaros w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 20:39
  3. [159] Zmiana języka radionawigacji
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 23:43
  4. Zmiana języka menu
    Utworzone przez Stiven w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory