Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 477

Temat: Blue&Me upgrade i zmiana języka

  1. #31
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    Raczej to nie będzie działać. Jak wymieniałem swój to pytałem w kilku miejscach i większość sprzedawców twierdziło że musi być ten sam kod (pomimo że faktycznie wyglądają tak samo)

  2. #32
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Będe próbował. Lepiej wydać 220zł i kombinować z używanymi z Fiatów, Lancii, Alf, niż kupować nową za 1300zł w ASO.
    Dam znać jeśli coś wskóram, dzięki.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Panowie ( i panie ) od wczoraj jestem posiadaczek Alficzki i dzisiaj bawiłem się w aktualizację B&M. Ze stronki http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/ chciałem pobrać aktualizację, ale utknąłem juz na samym początku czyli na wyborze jaki model B&m się posiada, czy z nav i czy 1 czy 2 gen. Doszukałem się że jest możliwość instalacji zautomatyzowanej. Kolejno robimy tak: ściagamy paczkę ze stronki która rozpakowujemy na pena, wkładamy do usb i system robi "aktualizację" która polega na zapisaniu na penie pliku xml z informacją jaką wersję B&m posiadamy. U mnie okazało się że mam 1 gen z nav. Później na tej samej stronce wczytujemy plik xml z pena i system sam pokazuje co mamy pobrać. Zgodnie z waszymi ostrzeżeniami i tymi na stronce najpier poszło do 5.5. później do 5.6. Zaktualizowało się pięknie, ale.... no własnie zależało mi na zmianie języka lektora na przynajmniej angielski, ale po aktualizacji nadal mam holenderski czy wiecie może jak zmienić w bezpieczny sposób ten język, tak żeby nie uwalić centralki?? nie chcę się bawić w próbowanie, bo z doświadczenia wiem że jak podmieniamy pliki z innych wersji to często gęsto pojawiają się problemy.
    Pozdrawiam

    ps: szybka podpowiedź dla tych co mają error usb 10:
    The ERROR USB 10, following by a voice message informing that the update was
    interrupted might be displayed during the installation, due to different reasons.
    Refer to the table below for the most common causes:
    Cause Solutions
    1
    The car is a Brera, Spider, Croma,
    Ducato, 147 or GT
    update not available
    2
    The car has a Blue&MeTM rather than a
    Blue&MeTM Nav
    download the update dedicated to
    Blue&MeTM
    3 The SOS service has been activated contact FIAT Dealership
    4
    The USB memory stick was removed
    before the end of the update
    repeat the procedure and wait until the end
    of the update
    Ostatnio edytowane przez Danielos80 ; 21-06-2012 o 10:42

  4. #34
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonny Zobacz post
    Będe próbował. Lepiej wydać 220zł i kombinować z używanymi z Fiatów, Lancii, Alf, niż kupować nową za 1300zł w ASO.
    Dam znać jeśli coś wskóram, dzięki.
    Powiem Ci że jak szukałem to nie było łatwo znaleźć używany moduł do 159 bo najczęściej sprzedawca robił wielkie oczy w stylu "Panie a co to wogóle jest"
    Ostatecznie temat był znany w dwóch miejscach, przy czym kupiłem w tym drugim:
    http://allegro.pl/sklep/9747902_warsztatpusz
    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6103639

    Popytaj, może mają

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał n3lly Zobacz post
    Powiem Ci że jak szukałem to nie było łatwo znaleźć używany moduł do 159 bo najczęściej sprzedawca robił wielkie oczy w stylu "Panie a co to wogóle jest"
    Ostatecznie temat był znany w dwóch miejscach, przy czym kupiłem w tym drugim:
    http://allegro.pl/sklep/9747902_warsztatpusz
    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6103639

    Popytaj, może mają

    Nie lubie szwagrów, ale popytam, dzięki
    Jak Tobie to cenowo wyszło?

  6. #36
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to 250PLN

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    No nic, mogę stwierdzić, że centralka z Fiata 500 nie spełnia oczekiwać w 159'tce.
    Próbowałem z czterema aktualizacjami (dwie do 500, dwie do 159) i niestety B&M nie działa. Jedyną rzeczą która funkcjonuje jest pendrive w schowku, odtwarza muzykę na AUX ale nie można nawet przewijać utworów.
    Odsyłam centralkę do sprzedawcy i szukam dalej .

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Panowie ( i panie ) od wczoraj jestem posiadaczek Alficzki i dzisiaj bawiłem się w aktualizację B&M. Ze stronki http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/ chciałem pobrać aktualizację, ale utknąłem juz na samym początku czyli na wyborze jaki model B&m się posiada, czy z nav i czy 1 czy 2 gen. Doszukałem się że jest możliwość instalacji zautomatyzowanej. Kolejno robimy tak: ściagamy paczkę ze stronki która rozpakowujemy na pena, wkładamy do usb i system robi "aktualizację" która polega na zapisaniu na penie pliku xml z informacją jaką wersję B&m posiadamy. U mnie okazało się że mam 1 gen z nav. Później na tej samej stronce wczytujemy plik xml z pena i system sam pokazuje co mamy pobrać. Zgodnie z waszymi ostrzeżeniami i tymi na stronce najpier poszło do 5.5. później do 5.6. Zaktualizowało się pięknie, ale.... no własnie zależało mi na zmianie języka lektora na przynajmniej angielski, ale po aktualizacji nadal mam holenderski czy wiecie może jak zmienić w bezpieczny sposób ten język, tak żeby nie uwalić centralki?? nie chcę się bawić w próbowanie, bo z doświadczenia wiem że jak podmieniamy pliki z innych wersji to często gęsto pojawiają się problemy.
    Pozdrawiam

    ps: szybka podpowiedź dla tych co mają error usb 10:
    The ERROR USB 10, following by a voice message informing that the update was
    interrupted might be displayed during the installation, due to different reasons.
    Refer to the table below for the most common causes:
    Cause Solutions
    1
    The car is a Brera, Spider, Croma,
    Ducato, 147 or GT
    update not available
    2
    The car has a Blue&MeTM rather than a
    Blue&MeTM Nav
    download the update dedicated to
    Blue&MeTM
    3 The SOS service has been activated contact FIAT Dealership
    4
    The USB memory stick was removed
    before the end of the update
    repeat the procedure and wait until the end
    of the update
    kolego jak już masz wersje 5.6 to teraz musisz zrobić upgrade języka na polski i po problemie

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Już sobie poradziłem, Bella przemówiła do mnie łamaną ale jednak polszczyzną

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    No u mnie dalej nie dziala, ale bylem w ASO Fiata i powiedzieli mi po podpieciu do kompa, ze w B&M nie ma wgl systemu. Probowalem wgrac i systemu z moich pendrivewow nie da rady, ale jezyk juz tak (choc to nietrwale bo nie ma systemu). Przy okazji skasowali mi to miganie licznika, wiec jeden problem z glowy. Teraz pozostaje jechac tam zeby wgrali system 5.6 i bedzie git

    Wysłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [156] Zmiana języka w komputerze
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 22:54
  2. Zmiana języka na komputerze..
    Utworzone przez skwaros w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 20:39
  3. [159] Zmiana języka radionawigacji
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 23:43
  4. Zmiana języka menu
    Utworzone przez Stiven w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory