Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] Wyciek - pomocy!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie [156] Wyciek - pomocy!!

    Z przykrością muszę stwierdzić, iż moja Alfka przecieka. Zlokalizowałem miejsce wycieku, pod zbiornikiem z płynem od wspomagania, tak bliżej spodu samochodu znajduje się taki niby zbiornik do którego wchodzą z lewej strony dwie rurki. Zbiornik ten jest, jakby to nazwać, wykonany z miękkiego materiału, a właściwie "okucia". Mniej więcej na środku tego zbiornika znajduje się tak jakby [chyba] gumowa zaślepka, spod której to właśnie wycieka płyn. Zauważyłem, że następuje to po uruchomieniu nawiewu, prawdopodobnie przy wyłączonym nawiewie przestaje kapać, albo częstotliwość spada do tego stopnia, że nie bardzo można to wyhaczyć.
    Doszły mnie słuchy, że to coś może być powiązane z klimą i że naturalnym jest fakt, iż klima ma otwory odprowadzające ciecz. Tak więc moje pytanie brzmi następująco:

    Czy faktycznie wyciek ten jest spowodowany odprowadzaniem cieczy z klimy, czy takie coś nie powinno mieć w ogóle miejsca? Jeżeli nie powinno kapać to w jaki sposób można to naprawić, czy "załatać", czy po prostu wymienić zbiornik lub jakąś tam część....i oczywiście jakie mogą być mniej więcej koszta przeprowadzonej "operacji"?

    Przepraszam, że nie piszę w fachowym języku i nie umiem nazwać rzeczy po imieniu, ale jestem żółtodziobem jakich mało i dopiero wkraczam w światek budowy samochodu...

  2. #2
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli jest to zwykła woda to nie masz się czym martwić gdyż jest to normalne przy włączonej klimatyzacji. Wyłącz klimę i obserwuj czy wtedy również kapie.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    To raczej się skrapla woda z klimy,ale zobacz jak przy wyłączonej czy będzie również kapać. Możesz też mieć nieszczelna klimę,ale to raczej jest mała szansa. Sprawdź też czy to woda czy też jakiś inny płynny środek.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Hymmm prawdopodobnie to jest to o czym pisaliście, czyli skraplanie wody z klimy. Wczoraj jakiś czas jeździłem z klimą i dopiero później nastąpił wyciek, dzisiaj bez wyłączonej klimy do tego włączyłem sam nawiew na maksa i zero wycieku Oby tak dalej
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Raczej nie ma się czym martwić, postaw auto na lekkim wzniesieniu, włącz klimę i obserwuj czy cieknie coś z auta - a powinno. Kiedyś tak postawiłem wyskoczyłem do sklepu a z pod auta płyną strumyk (he)
    156 Sportwagon 2,4JTD 2000r - była
    159 Sportwagon 1,9JTDM 2006r - teraz

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    ja w swojej alfie niezauwazyłem zeby sie woda skraplała,ale kolega ma passata b5 jak gdzies stanie to pod nim kałuża wody .Jezeli popatrzy sie u niego na przewody od klimy pod maską to okazuje sie ze całe przewody sa w skroplonej wodzie.

Podobne wątki

  1. Witam. Potrzebuję pomocy- wyciek paliwa spod maski
    Utworzone przez kasia31 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:00
  2. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 17:35
  3. Dym spod maski, wyciek oleju - POMOCY!!!!
    Utworzone przez ms3marcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 22:31
  4. [166] Wyciek oleju -pomocy
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 18:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory