Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Skrzypiące zawieszenie

  1. #1
    kapselek
    Gość

    Domyślnie Skrzypiące zawieszenie

    Od 2 dni strasznie skrzypi mi zawieszenie, szczególnie układ kierowniczy podczas skręcania (nie tylko podczas jazdy - podczas postoju także)
    Piski nadeszły bardzo szybko - tak jak nic nie piszczało tak nagle zaczęło okropnie skrzypieć.
    Podobno trzeba nasmarować górne wahacze ale nie wiem czy aby na pewno.

    Czy to może być kwestia posmarowania ? czy raczej wymiany jakiś elementów?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Jedno lub drugie. Żeby wyeliminować którąś z opcji zaprowadź autko do diagnosty za 20 zł sprawdzi ci zawieszenie, jeśli jest ok nasmarować elementy gumowe zawieszenia (tuleje) smarem w sprayu. Powinno pomóc

  3. #3
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    poniżej zdjęcie tulejki - trochę rdzewieje więc podejrzewam za "niedługo" inwestycję w zawieszenie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	94.0 KB
ID:	57402

    czy smarować wszystkie elementy gumowe ? jak chociażby te w końcówkach kierowniczych czy tylko tulejki?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    Też miałem problem skrzypienia, który występował tak jak u Ciebie, także podczas kręcenia kierownicą na postoju. Przeszło po wstrzyknięciu oleju silikonowego w sworzeń dolnego wahacza i już ponad 2 tyg problem nie wraca

  5. #5
    Traianus
    Gość

    Domyślnie

    A ja ci radzę sprawdzić poziom płynu wspomagania

  6. #6
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Traianus Zobacz post
    A ja ci radzę sprawdzić poziom płynu wspomagania
    Poziom płynu ok.
    Problem jest w suchych przegubach drążka kierowniczego.
    Jutro je rozkręcimy i posmarujemy.

  7. #7
    zgrad
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniać tuleje jak skrzypią koniecznie! Na pewno są zużyte. Żadne smary ani wstrzykiwanie oleju! To jest delikatne zawieszenie dlatego musi być sprawne bo reszta dostaje po d*. Resztę można przesmarować, jakieś elementy które przyrdzewiały wyczyścić i zakonserwować. Sprawdzić dokładnie całe zawieszenie u diagnosty. Ja za to płace 20 zł a wszystko dokładnie obejrzane razem z obliczeniem sprawności amortyzatorów i innych. Nie ma co oszczędzać bo przez niesprawną amortyzację u mnie po zakupie musiałem wymienić praktycznie wszystko przy lewym tylnym kole bo było wręcz powykrzywiane, w dodatku wiele elementów powinno wymieniać się parami, jak np amortyzatory. Jak zaniedbasz zawieszenie i amortyzację z przodu to Ci układ kierowniczy poleci a gwarantuję że wymiana elementów zawieszenia jest tańsza, poza tym stanowi o bezpieczeństwie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    ja wstrzykiwałem coś w stylu WD40 za pomocą strzykawki i igły. Pomagało na jakieś 2-3 tyg o ile było sucho. Przy pierwszym deszczu problem powracał. W końcu wymieniłem wahacz dolny i od roku mam z tym spokój. Teraz zaczyna skrzypieć lewy tył więc trzeba operacje powtórzyć.
    Radzę nie smarować wszystkiego na raz - łatwiej będzie zdiagnozować który wahacz skrzypi a zapewniam że po kilku smarowaniach zdecydujesz się na wymianę

Podobne wątki

  1. [159] Skrzypiące zawieszenie
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 15:01
  2. Skrzypiące zawieszenie tylnie
    Utworzone przez wiruq w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 17:33
  3. skrzypiące zawieszenie?
    Utworzone przez moristkkf w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 10:04
  4. Skrzypiące zawieszenie
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 07:21
  5. Skrzypiące zawieszenie.
    Utworzone przez koyak w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 01:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory